26

Re: Metisi (Corcituri)

da si e jucaus

yak terrier in viata mea big_smile

27

Re: Metisi (Corcituri)

in mod oficial, protestez impotriva stapanilor inconstienti, care tin fara botnita asemenea caini agresivi; jivina asta m-a atacat, era sa ma dea gata, mi-a rupt un bicior, etc.

28

Re: Metisi (Corcituri)

nu pare a fi asa de rau dar culoarea aceea de albastru ce e cu ea

yak terrier in viata mea big_smile

29

Re: Metisi (Corcituri)

thorngravdsen wrote:

in mod oficial, protestez impotriva stapanilor inconstienti, care tin fara botnita asemenea caini agresivi; jivina asta m-a atacat, era sa ma dea gata, mi-a rupt un bicior, etc.

smile smile smile smile asta e tare!



marcu_pavel, cred ca thorngravdsen a facut o gluma...

30

Re: Metisi (Corcituri)

eu nu m-am prins de prima oara

yak terrier in viata mea big_smile

31 (edited by Bianca 21-08-2008 19:52)

Re: Metisi (Corcituri)

Printzesa wrote:
thorngravdsen wrote:

in mod oficial, protestez impotriva stapanilor inconstienti, care tin fara botnita asemenea caini agresivi; jivina asta m-a atacat, era sa ma dea gata, mi-a rupt un bicior, etc.

smile smile smile smile asta e tare!



marcu_pavel, cred ca thorngravdsen a facut o gluma...

asta a si facut! smile .Marcu_pavel doar nu credeai ca chestia aia mica i-a rupt vreun picior smile

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

32

Re: Metisi (Corcituri)

ala da caine de paza big_smile smile smile smile smile

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

33

Re: Metisi (Corcituri)

caine de paza pentru propria lui coada smile

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

34

Re: Metisi (Corcituri)

cam asa ceva

yak terrier in viata mea big_smile

35

Re: Metisi (Corcituri)

sunt draguti!!!si eu am avut unul dar a murit!!!

iubesc animalele!!!

36

Re: Metisi (Corcituri)

Eu stiu ca metisi si corciturile sunt total diferiti ! Metis inseamna cand un caine e de pe strada si nu are rasa . Corcitura inseamna cand un caine este din 2 rase diferite .
Pretty a mea este corcitura ! Ea provine din pekinez si bichon havanese dar este mai mult bichon !

Ich liebe alle Tiere ! I love all animals ! J'aime tous les animaux ! Amo tutti gli animali ! Ik hou van alle dieren !

37

Re: Metisi (Corcituri)

Corcitura=metis dar nu e un cuvant foarte potrivit pentru niste catei atat de frumos iar maidanez e un caine care traieste pe strada codita al tau acum e un caine metis dar e al tau,e un caine fericit ca te poate avea,nu conteaza ca e metis sau rasa pura un caine e tot caine,ai un suflet mare ca ai luat un catel de pe strada pentru a avea grija de el si daca il vezi doar vara in vacanta,multi oameni nu stiu ce e ala un metis si cat de mult sufera cand sta afara pe strada in frig fara stapani si mancare...............e superb sati traiasca

I love animals :heart:

38 (edited by Iusty 14-04-2009 18:02)

Re: Metisi (Corcituri)

Da, ai dreptate! :heart: Tot un sufletel care te iubeste! Nu conteaza rasa, conteaza ca el sta pe strazi fara ajutor sad, oricand dornic sa primeasca o bucata de paine sau o mangaiere. Ar trebui ca oamenii sa ajute acesti caini!

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

39

Re: Metisi (Corcituri)

Ea e linda corcitura si mai da o muscatura....... big_smile

Adaugat: 28-02-2009 19:37

El e Kormos.......un catel metis de bichon

I love animals :heart:

40 (edited by crin_alb 05-04-2009 22:49)

Re: Metisi (Corcituri)

Acestea sunt alte 2 fete d'ale mele.... big_smile
Junior - cea lenesa ( poza 1 si 2 ) si in poza 3 - ( cea cu blana de culoare deschisa ) este Skumpy . :pls:

:heart: crin_alb :heart:

41

Re: Metisi (Corcituri)

Va arat si eu un "ursulet panda" superb,dragut,jucaus,pe scurt o dulceata

Adaugat: 13-04-2009 20:38

A da uitasem sa vi-l prezint ,este un catel pe nume Panda de numai 2 luni foarte frumos si jucaus,este o dulceata care pupa pe toata lumea si pe tot ce misca tongue inclusiv pisicile ;P,in acea fotografie era murdar ca inca nu il loasem acasa,dar maine merge la noua lui casa adik la mine,si merge direct la baita

I love animals :heart:

42 (edited by crazy_and_purple 15-04-2009 09:37)

Re: Metisi (Corcituri)

doamne e foarte sweet :heart: merge la baitza ? big_smile smile) :X
eu am o catzea care e sunt sigura k e corcitura tongue dar nu stiu...mama zice k e bichon dar nu cred k are legatura ...
http://i43.tinypic.com/10ct408.jpg
voi ce ziceti ? hmm

I :heart: my animals. I :heart: Aky :heart: ( Ciobanesc German cu Pedigree ) :heart:

43

Re: Metisi (Corcituri)

Eu cred ca nu prea are nici o legatura cu bichonii.
Este metis de pichinez de-asta de al nostru cu alta rasa(nu stiu ce rasa).
Sa va traiasca tuturor catelusii,indiferent de rasa,caci toti sunt frumosi! :sanatate:

44

Re: Metisi (Corcituri)

nu este  bichon, bichon au  par alb...

http://nimfa185.sunphoto.ro My Nymphs Pacolina :nimfa: Paco  :grey: Silver :grey: Dodo :caine:
==>Misu<==

45

Re: Metisi (Corcituri)

Nu,nu este bichon la fel cum spune si LovePets este metis de pechinez cu altceva,sau chiar cu un alt metis,dar asta ce mai conteaza sa-i traisca si atat wink

I love animals :heart:

46

Re: Metisi (Corcituri)

ok .. mersi smile

I :heart: my animals. I :heart: Aky :heart: ( Ciobanesc German cu Pedigree ) :heart:

47

Re: Metisi (Corcituri)

Ce catelusi frumosi! :bravo:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

48

Re: Metisi (Corcituri)

Pun si eu fotografii cu un metis foarte frumos,are aproximativ 11 luni cred dar din pacate e gestanta saracuta sad este inca prea mica pentru asa ceva,si e prea tarziu pentru sterilizare sad nu din cauza varstei ci din cauza gestatiei,ca pentru sterilizare niciodata nu e prea tarziu,bine inteles daca nu are o varsta la car nu poate trece peste o peratie,la partea "niciodata nu e prea tarziu" ma gandeam la catele mai tinere nu de 10,11 ani.si acum fotografiile cu ea sper sa va placa catelusa PS: numele ei este Akira ii mai spunem si Aky :rusine:

I love animals :heart:

49

Re: Metisi (Corcituri)

E superba ! Sa aveti grija de ea , Akira !

Ich liebe alle Tiere ! I love all animals ! J'aime tous les animaux ! Amo tutti gli animali ! Ik hou van alle dieren !

50

Re: Metisi (Corcituri)

catelusa a fata,momentan nu stiu cati puiuti ca nu am gasit locul unde a fatat ca din pacate a fugit din locul unde a fost cazata,sper  sa gasim puiutii si sa ajunga la niste stapani buni

Adaugat: 21-06-2009 17:25

si sper ca puiutii sa traiasca  si sa fie sanatosi  sad si catelusa vafi dusa la sterilizat probabil ca parintii mei nu ma vor lasa dar eu am hotarat ca macar pastile sa-i dau sa nu mai faca pui. hmm

Adaugat: 21-06-2009 17:27

acum catelusei i se spune Bamby big_smile ca ne-am gandit sa-i dam un nume care sa i se potriveasca taliei,inainte ii spuneam bembilica si apoi Akira(aky),si mi-a amintit o prietena de primul nume Bembilica,si acum e Bamby tongue raspunde foarte bine la nume,dar mai mult la cutu-cutu

I love animals :heart: