51 (edited by Yaya 06-08-2009 19:35)

Re: Metisi (Corcituri)

Ce draguta e wink) Sa-ti traiasca Bamby, si ea si puiutii! Sper ca sunt bine wink)

Si eu am un metis de pechinez cu teckel. E foarte dragalasa si jucausa, nebunatica smile.. Imi roade papucii :wow: si imi latra hamsterii hmm.
Pun cateva poze cu ea big_smile

In a3a poza avea 3 luni smile, acum are 6 big_smile

Well open up your mind and see like me ^^ Open up your plans and damn you're free

52

Re: Metisi (Corcituri)

luky-muky wrote:

si sper ca puiutii sa traiasca  si sa fie sanatosi  sad si catelusa vafi dusa la sterilizat probabil ca parintii mei nu ma vor lasa dar eu am hotarat ca macar pastile sa-i dau sa nu mai faca pui. hmm

vezi ca aceste pastile (eu stiam ca sunt injectii) sunt cu dus si intors.. de fapt mult mai mult rau fac femelei decat o ajuta...

53

Re: Metisi (Corcituri)

eu cu inca 2 prieteni am strans cativa banuti pentru ea.....luna asta va fi dusa la un control si va fi sterilizata a contribuit si tatal prietenei mele si va fi dusa la noua ei familie.Sper sa-i fie bine acolo :cry:

I love animals :heart:

54

Re: Metisi (Corcituri)

yaya sa-ti traiasca frumusetea de catelusa. si noi avem un baietel de aceea-si rasa. are 11 ani si-l cheama Bitu. o sa pun poze cu el peste o luna cand o sa-l iau la mine. si pe el si pe Lina. sun cateii parintilor mei sii am de cand eram acasa iar acum ca mama e foarte bolnava si tata nu mai este de 5 ani, o sa-i iau la mine cand o sa ma mut la casa. ii iubesc enorm.

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

55

Re: Metisi (Corcituri)

Noi avem o cabana la mute ( undeva langa Sibiu) si acolo avem doi caini.( cabana este a familiei ) venim in fiecare an si acum doi ani a aparut o catelusa pe nume Coco draguta foc. L-am intrebat pe unchiul meu ce rasa e si mi-a zis : Caine de container de Sibiu smile . Sincer nu stiu ce rasa o fi dar e frumusel . Pe sub blana neagra ( daca ii treci mana prin blana e de un roscat ) ca o vulpe. Anum asta a mai aparut un catel Terri , nu stiu exact ce rasa e dar banuiesc ca e de rasa big_smile (un terrier cred , dar nu stiu de care daca nu o fi metis ) .

Don't worry , be happy !

56

Re: Metisi (Corcituri)

Cred ca sunt metisi aman2
Dar sunt superbi :X
Sa-ti traiasca!

Well open up your mind and see like me ^^ Open up your plans and damn you're free

57

Re: Metisi (Corcituri)

cel paros din cate vad eu e metis de fox terrier,sunt foarte frumosi si foarte draguti :heart:

I love animals :heart:

58 (edited by Yaya 16-08-2009 09:16)

Re: Metisi (Corcituri)

Daca ma gandesc bine cel paros seamana cu un teckel sarmos.
sau cred ca mi se pare.. :-?
ar putea fi metis de teckel sarmos cu fox terrier smile

Well open up your mind and see like me ^^ Open up your plans and damn you're free

59

Re: Metisi (Corcituri)

probabil......dar mie tot cu fox mi se pare ca seamana mai mult

I love animals :heart:

60

Re: Metisi (Corcituri)

Mama collie tatal ciobanesc german ,si uitativa ce minunatie da caine a iesit e mai mare decat un ciobanesc german si un collie ,foarte jucaus si protector imi pare rau ca nu am facut o poza mai  reusita sa il  prind in toate splendoare lui big_smile:D

Fapte nu vorbe smile)

61

Re: Metisi (Corcituri)

buna.la o vecina de a mea a abandonat cineva 3 caini(femele).2 dintre ele au ramas gestante.au nascut 11 catelusi(5 la una si 6 la cealalta).din pacate 2 catei au murit.ceilalti sunt vioi si jucausi.un catelus il va lua vecina mea.as lua si eu unul dar am suficiente animale.le mai aducem mancare.catelele sunt intro stare foarte foarte proasta,dar sunt cuminti si apara casa vecinei mele.am vrut sa va spun si voua despre aceasta poveste trista.pun niste poze cu doi dintre ei.

62

Re: Metisi (Corcituri)

tibi ai un caine foarte frumos sa-ti traiasca
alexandra ce frumosi sunt cateii,ii ador :pup:

I love animals :heart:

63

Re: Metisi (Corcituri)

eu nu mai am nici un catelus :cry: :cry:

:bang:

64 (edited by bi3 20-08-2009 08:26)

Re: Metisi (Corcituri)

Ok,sa va arat si eu fosta mea minune de catelus-numele lui e Lucky si este o corcitura intre un Husky si un catel maidanez.
Il iubesc muuult de tot,dar acum stiu ca este intr-un loc mai bun. smile big_smile

orice secunda poate fi decisiva in viata noastra,asa ca-Traieste clipa!

65

Re: Metisi (Corcituri)

catelusa mea se numeste Luna si este o corcitura de Husky cu o alta corcitura ( asemanator dobermanului), ce aproape a implinit 2 luni:angel:

66

Re: Metisi (Corcituri)

Sa va traiasca la toti catelusii ! Sunt niste scumpi !

Ich liebe alle Tiere ! I love all animals ! J'aime tous les animaux ! Amo tutti gli animali ! Ik hou van alle dieren !

67

Re: Metisi (Corcituri)

bunaaaaaaaaa.......veste noua si foarte importanta...a fatat catelusa mea.......sunt ff happy...........catelusa din poza...atunci era puiutz....:d:bravo::heart::ok:

:heart: -SABINA- :heart:

68

Re: Metisi (Corcituri)

Buna!Am si eu o catelusa pe nume Molda(cea din poza )...este batranica(are peste 14 ani)...si...este maidaneza...O iubesc foarte foarte mult...Este tovarasa de joaca a Belle(le)i (desi nu se inteleg deloc...latra una la alta,maraie...)....Sper sa va placa de ea!Asteptam parerile voastre!Seamana cu o vulpita...de aceea de multe ori am tipat cand a aparut brusc in fata mea:D

Adaugat: 21-11-2009 17:36

Sa va traiasca toti cateii!Sunt foarte frumosi!:angel:

Adaugat: 21-11-2009 17:37

poly wrote:

bunaaaaaaaaa.......veste noua si foarte importanta...a fatat catelusa mea.......sunt ff happy...........catelusa din poza...atunci era puiutz....:d:bravo::heart::ok:

Ce mai fac puiutii?Ii mai ai?Poze cu ei?:D

Animalutzele mele:o broscutza testoasa,2 catelusi,2 perusi big_smile

69

Re: Metisi (Corcituri)

am poze q ei in site..maine la fac poze noi ca au mai crescut putin  :bravo: :heart:

:heart: -SABINA- :heart:

70

Re: Metisi (Corcituri)

Asteptam pozele:D

Animalutzele mele:o broscutza testoasa,2 catelusi,2 perusi big_smile

71

Re: Metisi (Corcituri)

pozitze noi....sunt faqte azi... :heart:

Adaugat: 22-11-2009 14:35

inca doua..mai multe in site... :pup: ieri au implinit o luna.. :ok:

:heart: -SABINA- :heart:

72

Re: Metisi (Corcituri)

Sunt foarte draguti...Sa-ti traiasca !Ii pastrezi???:D

Animalutzele mele:o broscutza testoasa,2 catelusi,2 perusi big_smile

73

Re: Metisi (Corcituri)

multumesc...nu cred ca ii pastrez ca am 3 catei mari q mama lor....as vrea sa-i dau cand o sa-i intarce.......fara bani....dak iti plac poti sa iei si uh unul...dar nu stiu de unde esti..si s-ar putea sa fie distanta km mare.... :bang:

Adaugat: 22-11-2009 21:21

pozitze noi... :ok:

:heart: -SABINA- :heart:

74

Re: Metisi (Corcituri)

ce draguti sunt :angel: sper sa le gasesti stapani iubitori si responsabili

I love animals :heart:

75 (edited by poly 12-12-2009 16:38)

Re: Metisi (Corcituri)

multumesc............si eu sper............ :rusine:

Adaugat: 02-12-2009 19:10

veste incredibil de trista.. sad(....mi-a murit catelusul negru .....l-am gasit azi dimineatza.......a murit pt ca avea limbrici ..deoarece..aseara avea saracu unul care iesea pe nas...nu-mi vn sa cred nici aqm.. sad :cry: :cry: :cry: :cry:

:heart: -SABINA- :heart: