126

Re: Metisi (Corcituri)

eu am luat poza de pe latifa,la rase de caini : pomeranian (toy spitz german) deci daca am luat de la rase de caini sigur e spitz german smile

- Bianca

127

Re: Metisi (Corcituri)

Exact. wink http://www.4animale.ro/caini/rase/pomer … rman-spitz

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

128

Re: Metisi (Corcituri)

Ok. numai zic nimic. am un caine unicat oricum.

Un spitz corcit cu pechinez (Bella) , 2 nimfulini (Mango si Ares). Ingerasii: un roborovsky (Pufu)    [ Sabrina ]

129

Re: Metisi (Corcituri)

In "vocea" ta pare un ton respingator, de ce? De fiecare data te superi cand te contrazic? neutral Era doar un adevar... :sol:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

130

Re: Metisi (Corcituri)

off...nu vreau sa va certati din cauza mea...eu imi cer scz daca v-am gresit wink

- Bianca

131

Re: Metisi (Corcituri)

Bianca eu am pus doar o intrebare, atata tot. NU ai gresit cu nimic stai linistita. :muscle:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

132

Re: Metisi (Corcituri)

biancadumi wrote:

off...nu vreau sa va certati din cauza mea...eu imi cer scz daca v-am gresit wink

Nu ai nicio vina. De fapt nimeni nu are vina. Cum nici ciobanescul german nu are doar o varianta poate asa o fi si spitzu doar ca unii refuza sa gandeasca. Nu ai nicio vina. Cu ocazia asta am aflat k spitzul e de mai multe feluri. Oricum erau deja 2 variante ca unu din ei e de talie mai mare si cu parul mai scurt, celalalt de talie mai mica si par mai lung

Un spitz corcit cu pechinez (Bella) , 2 nimfulini (Mango si Ares). Ingerasii: un roborovsky (Pufu)    [ Sabrina ]

133 (edited by biancapoli 05-02-2010 16:26)

Re: Metisi (Corcituri)

uitati metisul (cred ca asa se spune) meu
p.s.=ala de pe jos e mancare (a imprastiat-o el peste tot)

Bianca-am 12 ani -data de nastere:23 ianuarie-am :iubareti: ,2 :ou: ai lor si 1 :caine:  si I :heart: them !-http://biancapoli.sunphoto.ro/

134

Re: Metisi (Corcituri)

este foarte foarte frumos :heart:

- Bianca

135

Re: Metisi (Corcituri)

azi catelusul meu Ceapy a implinit 2 luni! :lma: :caine:

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart:

136

Re: Metisi (Corcituri)

:lma: la multi ani Ceapy !

137

Re: Metisi (Corcituri)

Sa-ti traiasca :lma:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

138

Re: Metisi (Corcituri)

Ceapy va multumeste :caine:

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart:

139 (edited by raluky4 08-02-2010 17:03)

Re: Metisi (Corcituri)

Am un caine maidanez,Blaky, la tara,si a o luna dupa ce l-am luat a inceput sa-i cada parul(asta acu 2 ani).L-am dus la multi  veterinari,dar nimeni nu i-a facut nimic bun desi i-au dat multe meicamente.Ce pot face?

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

140

Re: Metisi (Corcituri)

Ceapy avea 1 kg cand l-am adoptat adica acum 3 sap. si acum are 2 jumate..e normal?

Adaugat: 12-02-2010 08:56

Nu suporta lesa de loc .Cand ii pun lesa ramane pe loc sau se zbate nustiu dc face asa

Adaugat: 12-02-2010 08:57

Rluki4 poti sa postezi o poza cu catelusul tau?

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart:

141

Re: Metisi (Corcituri)

Nu am poze cu el decat cum era mic (si cu par ).Acum nu i-am mai facut poze fiindca arata oribil    fara par.

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

142

Re: Metisi (Corcituri)

Vreau sa-mi iau un caine si ma intereseaza sa stiu dc e bichon si cat m-ar costa vaccinurile pentru el. Pls help.
Eventual dc imi puteti spune care sunt diferentele intre bichon si canis ca pe mine ma intereseaza un bichon.

Adaugat: 17-02-2010 23:31

am uitat sa pun imaginile smile.

143 (edited by biancadumi 18-02-2010 00:10)

Re: Metisi (Corcituri)

pare a fii bichon havanese , dar fara pedigree e metis big_smile

oricum e superb,eu zik sa il iei :heart: o sa iti aduca multe multe bucurii :caine:

- Bianca

144

Re: Metisi (Corcituri)

E un scump!!!!

^ :heart: Ello :heart: ^

145

Re: Metisi (Corcituri)

dodo146285 wrote:

Vreau sa-mi iau un caine si ma intereseaza sa stiu dc e bichon si cat m-ar costa vaccinurile pentru el. Pls help.
Eventual dc imi puteti spune care sunt diferentele intre bichon si canis ca pe mine ma intereseaza un bichon.

Dodo146285 pe mine vaccinurile m-au costat 45(450 lei vechi) lei  nu e foarte scump dar va trebui sa ii dai si un sfert de pastiluta o data la 7 zile din trei in trei luni pentru deparazitare big_smile iar pastiluta costa 2,50 lei (25 lei vechi)

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart:

146

Re: Metisi (Corcituri)

Am nevoie de un sfat; cainele meu (7 luni) ciobanesc/malamut) are omoplatul fracturat in apropierea articulatiei scapulo-humerale. Ce parere aveti?
sa l operez?

147

Re: Metisi (Corcituri)

Depinde care este parerea medicului veterinar. Iti trebui parerea lui in caz ca o faci sau nu. sa stii clar ce alegi. Nu intotdeuna operatia este solutia dar daca fara ea ar fi mai rau...ar fi cazul sa o faci. Multa bafta si nu te grabii...culege mai intai toate informatiile. Latifa imi cer scuze pentru topicul ales acestui subiect dar poate avea nevoie de un raspuns...

Un spitz corcit cu pechinez (Bella) , 2 nimfulini (Mango si Ares). Ingerasii: un roborovsky (Pufu)    [ Sabrina ]

148

Re: Metisi (Corcituri)

cate kg ar trebui sa aiba un catelus de 2 luni si 2 saptamani?
:caine:

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart:

149 (edited by biancadumi 25-02-2010 10:40)

Re: Metisi (Corcituri)

depinde ce rasa este,daca e metis de pechinez  ...vreo 400 -500 g (asa a avut al meu la 2 luni :heart: acum are 5 kg smile ) cantareste-l si vezi cat are...poate sa aiba si mai putin,depinde de rasa

- Bianca

150

Re: Metisi (Corcituri)

are 2 kg

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart: