1

Topic: Iepurasi

Are cineva iepurasi?Daca puteti sa ne impartasiti si noua cate ceva despre ei...

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

2

Re: Iepurasi

2.  Hrana

         Nu sunt pretentiosi la mancare, in general ceea ce consuma orice iepure (sanatos la cap): verdeata (salata - dar nu in cantitati mari, lucerna, iarba), morcovi, mere, cartofi. Nu ar fi rau sa ii rasfatam din cand in cand cu mancare speciala: amestecuri de cereale sub forma de bobite, puternic bogate in proteine, vitamine si minerale - foarte bune pentru dantura si blanita.

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

3

Re: Iepurasi

Verisoara mea a gasit un pui de iepure abandonat si l-a ingrijit pana s-a facut ceva mai mare si l-a dat.Fiindca era pui il hranea dimineata , la pranz si seara cu lapte.

Don't worry, be happy!:)

4

Re: Iepurasi

vreau sa stiu daca miroase...ca mi s-a tot spus ca le miroase f tare urinna...e adevarat?

Adaugat: 09-03-2008 20:19



Adaugat: 09-03-2008 20:23

ce dragut e asta micu!!....cap de leu cica...

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

5

Re: Iepurasi

ce dragut e!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Adaugat: 10-03-2008 11:01

Yoana wrote:

vreau sa stiu daca miroase...ca mi s-a tot spus ca le miroase f tare urinna...e adevarat?

cam asa e.nu foarte tare dar....oricum am auzit ca nu e recomandat sa-l ti in casa(parerea mea:daca nu ai masti de gaze sa nu-l tii in casa smile )

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

6

Re: Iepurasi

La mine cat a venit in vacanta verisoara mea cu el l-am tinut in casa si chiar nu a mirosit.:wow:

Don't worry, be happy!:)

7

Re: Iepurasi

Da si eu sunt de parere ca daca il ingrijesti si ii cureti,ii schimbi asternutul ...nu cred sa fie vreo problema...mi-ar place tare mult unul...acuma nu stiu cand tongue,candva...ca oricum visez sa am foarte multe animale wink

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

8

Re: Iepurasi

Fiindca la mine nu a stat decat cateva zile il tineam intr-un cos, iar noaptea il puneam in baie, mai precis in cada, deoarece noaptea era activ si avea obiceiul sa umble prin casa.

Don't worry, be happy!:)

9

Re: Iepurasi

si mie imi place noaptea wink

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

10

Re: Iepurasi

tongue .si tata ar vrea un iepuras da mama zice ca miroase si ca nu vrea sa ne luam sad

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

11

Re: Iepurasi

mie imi plac ca sunt fff pufosi...si haiosi din cate am inteles big_smile

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

12

Re: Iepurasi

chiar foarte!niste ghemotoace de blana pufoase,jucause si cu niste ochisori mici si negri :pup: :heart: :heart: :heart:
pentru cei carora le plac iepurasii:

nu-i asa ca e un ingeras??? :angel: :angel: :angel: :angel: :angel: :angel:
si foarte frumos si dragalas??? :pup: :pup: :pup: :heart: :heart: :heart:

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

13

Re: Iepurasi

...ce scumpic e!!!

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

14

Re: Iepurasi

e asa de scumpic si pufos!:heart::heart::heart::pup:

Don't worry, be happy!:)

15

Re: Iepurasi

mie imi spuneti?daca n-as avea papagal(ca sa nu-l fac gelos pe Paco)l-as pun pe background-ul de la calculator si l-as trage la imprimanta si l-as pune pe usa de la camera mea tongue

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

16

Re: Iepurasi

smile...eu mai degraba mi-as pune unu pe aici sa misune prin camera mea...desi am auzit ca rontaie tot ce prind wink...

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

17

Re: Iepurasi

rontaie.uite inca un  iepuras da asta e de rasa:
angora parca se numea:

big_smile

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

18

Re: Iepurasi

foarte deosebit :merci:!!!nu e cumva tot cap de leu?angora cred ca sunt albi...nu stiu sigur :ironic:...

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

19

Re: Iepurasi

n-am nicio indee.am cautat pe google si exista si negrii da-poi maro :ironic:

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

20 (edited by ariadna 31-03-2008 20:40)

Re: Iepurasi

demonkid, am inteles ca ai avut un iepuras.Unde il tineai?Avea cusca lui?(din aceea speciala ma refer)

Don't worry, be happy!:)

21

Re: Iepurasi

Nope, cand aveam iepure stateam la bloc si il tineam pe balcon smile Dar in conditii bune(temperatura).
Mirosea destul de mult tongue

Don't worry, it's no sugar!

22

Re: Iepurasi

deci  in casa nu e bine  de tinut ,nu?pacat

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

23 (edited by ariadna 12-04-2008 09:59)

Re: Iepurasi

Am uitat sa zic ca am mai avut iepurasi cand eram mai mica, la bunici, si aveam un tarc(mai vechi), ce semana mai degraba a cusca speciala pentru iepuri, si i-am tinut acolo.Si faceau destula mizerie(erau doi).Nu prea merge sa ii tii in casa.:(

Don't worry, be happy!:)

24

Re: Iepurasi

chiar azi am fost pe la pet shop si am vazut o gramada de iepurasi...erau asa de dulci...am stat putin pe langa ei...tocmai ca sa imi dau seama daca miros chiar asa...si nu mi s-a parut...cat despre mizerie...liza face mai multa mizerie decat 5 iepuri cred smile,e asa de rasfatata,sta toata ziua prin tot apartamentu,tre sa sterg dupa ea zi de zi...insa asta nu e o problrma pt ca daca iubesti animalele nu ti se pare un sacrificiu sa cureti dupa ele...:D

Adaugat: 12-04-2008 22:30

bineinteles ca sunt care chiar au mirosul lor propriu foarte puternic...normal ca nu poti sa le tii in apartament...sa fim seriosi,totul are o limita :wis:...

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

25

Re: Iepurasi

da.....asa-i.o sa ma multumesc cu papagal big_smile

Adaugat: 13-04-2008 11:13

unu care nu miroase smile

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you