51

Re: Iepurasi

http://au.youtube.com/watch?v=KPGcEsK62 … re=related

http://au.youtube.com/watch?v=8brUgAdWG … re=related

Adaugat: 25-08-2008 12:22

http://au.youtube.com/watch?v=LE9OXATfF … re=related

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

52

Re: Iepurasi

ca un caine!!!

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

53

Re: Iepurasi

sunt atat de dragalasi...si destepti vad!!Mi-ar place tare mult unul!Vreau o mogaldeata de blanita!Ma gandeam la o alegere dintre iepuras si chinchilla dar parca tot iepurasii imi plac mai mult smile...si m-am uitat mult pe net, foarte multa lume are iepurasi,deci nu tre sa fie dificil cu ei tongue

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

54

Re: Iepurasi

eu am o iepuroaica micuta care e un :angel: are 1 an o cheama miky e fff relaxata da cand o duc in gradina ii dau drumul uneori acolo ca nu are unde sa iasa si o pot prinde dar o las 10 min sa alerge da alearga frate de i se rup picioarele

55

Re: Iepurasi

ieeeee!!!in sfarsit o persoana care are un iepuric si intra cu noi in vorba!Ne spui mai multe despre pufuletul tau?mie mi-ar place tare mult un iepuras si vreau sa stiu cat mai multe!
Tu stai la apartament?Hai ca eu te-as acapara acum cu intrebari peste intrebari....te las pe tine sa ne povestesti si poate ne pui si poze big_smile
Apropo bine ai venit printre noi!Ma bucur tare mult!De cand te astept  smile

Adaugat: 26-08-2008 22:45

uite ce am mai gasit  big_smile:
http://www.youtube.com/watch?v=yZ6wpLW7258

Adaugat: 26-08-2008 23:10

Sandryta....nu pui poze cu iepurila? :angel:  :pup:

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

56

Re: Iepurasi

Are cineva vreo idee de ce isi mananca iepuroaica mea puii si cum as putea sa o impiedic sa ii manance si pe cei ramasi? E urgent!!!
Mentionez ca a mai avut o serie de pui si nu a avut astfel de apucaturi data trecuta...

57

Re: Iepurasi

nasoala situatia....poate ai pus tu mana pe ei sau asa ceva  ma gandesc si de aceea nu ii mai accepta....saracutii  sad

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

58

Re: Iepurasi

poate nu erau viabili

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

59

Re: Iepurasi

sandryta te rog eu lamureste-ma intr-o privinta...cu iepurasul ca ziceai ca ai unul...miroase urat?te rog eu mult ca am tot auzit tot felu de pareri...si as vrea unul ,dar vreau sa fiu prima data documentata putin...

Adaugat: 03-09-2008 23:43

Pana la urma raman la optiunea iepuras...chiar azi mergand la plimbarica am vazut unii tare dragalasi smile...deci in curand poate chiar maine o sa mai trec pe la piata sa vad daca mai sunt big_smile si il iau wink :heart:

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

60

Re: Iepurasi

daca reusesti asteptam poze cu norocosul....:D big_smile big_smile

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

61

Re: Iepurasi

...vreau sa ma documentez,sa citesc despre ei si ingrijirea lor prima data...vreau sa fiu sigura ca nu o sa miroase urat...daca stiti ceva site-uri unde pot sa gasesc mai multe informatii va rog sa imi spuneti si mie,sau ceva forum unde pot sa vb cu persoane care mai au ar fi si mai bine,experienta proprie e intotdeauna cea mai sigura smile...eu nu am gasit mare lucru...mama nu e f incantata de idee tocmai pt ca asa se stie ca urina iepurasilor are miros puternic si de aceea vreau sa fiu cat mai bine informata inainte...

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

62

Re: Iepurasi

uite aici cateva informatii  www.iepuri.ro  si este si un mic forum wink

Dragostea unui animal este scanteia sufletului unui om...(camy il iubeste pe zuzu)

63

Re: Iepurasi

Multumesc camelya...il citisem deja big_smile...azi am vizionat multe filmulete cu iepurasi si sunt adorabili wink...apropo am gasit pe un forum niste discutii in care se spune ca daca le schimbi talasul acela o data la 2-3 zile nu e nici o pb,mai ales ca acuma se gasesc cu tot felu de arome tongue...plus ca uitandu-ma pe youtube am vazut ca mai ales in alte tari in ultma perioada iepurasii sunt din ce in ce mai doriti ca animale de companie big_smile,pentru ca au un temperament deosebit wink...acum nu imi ramane decat sa astept momentul,mi-ar place berbec (acela cu urechile picate pe langa cap tongue)...sau lionhead...dar la mine in oras din pacate nu am vazut pana acum...astept sa vad daca o sa gasesc daca nu o sa iau de care gasesc,eu cand am vazut la piata erau iepuri de casa normali,cred ca de fapt nici nu stia vanzatorul ce specie sunt wink

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

64

Re: Iepurasi

nu stii ...sunt iepuri de talie mica? adica cand va crescte sa nu se faca urias...:D sa ramana un bebe smile

Dragostea unui animal este scanteia sufletului unui om...(camy il iubeste pe zuzu)

65

Re: Iepurasi

da sunt...e lionhead...si mai e unu cica unguresc am gasit eu pe net super scumpic ...cauta pe google oroszlanfeju,asa am gasit si eu :d,de pe un forum...sunt mici si dragalasi smile...mai sunt cred dar despre acestia 2 am auzit,si angora pitic inca...

Adaugat: 29-09-2008 19:09

nici cei de talie medie nu se fac chiar asa mari,cei care ajung pana la maxim 5 kg smile...insa am vazut poze cu iepuri de talie mare care rau gigantici smile...de aceea mi-e si mie putin frica sa iau de la oamenii care stau asa la margine de drum...ca nu se stie niciodata,si nu vreau sa ma trezesc cu un iepurila imens big_smile

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

66

Re: Iepurasi

asa si mie mi-ar placea sa am un piticut prin casa...dar in pet shopurile de la mine nu am vazut rase mici numai mari...din aceea cum se cresc la tara smilewink)

Dragostea unui animal este scanteia sufletului unui om...(camy il iubeste pe zuzu)

67

Re: Iepurasi

poi si eu numai asa am vazut...si nici nu am vazut iepurasi decat la un sg pet shop (bine oricum nu sunt decat vreo 3-4)...dar merg in curand la cj si daca nu imi iau pana atunci sper sa gasesc acolo wink,desi nu prea mai am rabdare smile

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

68 (edited by danyto 30-09-2008 16:39)

Re: Iepurasi

eu mi-am cumparat 4 uriasi belgieni..:D

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

69

Re: Iepurasi

dak e cineva din Bucuresti interesat, am de oferit 2 iepuri, o femela de 1 an si jumatate si un mascul de 1 an; amandoi sunt alb cu gri si nu sunt foarte mari (cam 2 kg si ceva, asa); sunt gratis...ma puteti contacta pe mail: matzateo@yahoo.co.uk

70

Re: Iepurasi

:cry: Pacat ca nu sunt aproape de bucuresti macar!Aici nu gasesc iepurasi pitici :furios:...

Danyto ma bucur tare pt tine!Super!Poate ne faci cunostinta cu frumosii si pui ceva pozici smile

Adaugat: 30-09-2008 21:02

matzateo wrote:

dak e cineva din Bucuresti interesat, am de oferit 2 iepuri, o femela de 1 an si jumatate si un mascul de 1 an; amandoi sunt alb cu gri si nu sunt foarte mari (cam 2 kg si ceva, asa); sunt gratis...ma puteti contacta pe mail: matzateo@yahoo.co.uk

sunt curioasa de o chestie...daca vrei sa zici bineinteles...de ce dai iepursii?

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

71

Re: Iepurasi

cine s-a uitat dimineata la 8 pe Animal Planet....la pet rescue..cred   erau niste iepurashi rex donati de o doamna  unul era....galbui..soooooooper..si..cum va place noul look a lui animal plante...am stat 10 mn sa il caut deabea am observat ca s-a schimbat..

Adaugat: 05-10-2008 08:01

http://rvforsaleguide.com/images/bunny-resting-picture.jpg        nuh ca e frumos??

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

72

Re: Iepurasi

ce scumpic e :heart: parca ii de plus :heart: :heart:

Dragostea unui animal este scanteia sufletului unui om...(camy il iubeste pe zuzu)

73

Re: Iepurasi

Ce mare si pufossss!Chiar ca pare de plush!! :bravo: :pup:

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

74

Re: Iepurasi

Bianca wrote:

deci  in casa nu e bine  de tinut ,nu?pacat

Se poate tine in casa iepurila daca ii schimbi asternutul si il inveti sa-si faca nevoile intr-o cutiuta numai a lui.Dar trebuie sa fi atenta sa nu ti roada ceea ce nu vrei, ca n-a e rozator.

Adaugat: 06-10-2008 20:22

Eu mi-am invatat iepurasul sa faca intr-o cutiuta si fuge la ea cand il apuca, il las liber prin casa dar nu tot timpul deoarece roade, iar cateaua se cam supara pe el...e geloasa.Am cumparat de la petshop un praf frumos mirositor special ptr rozatoare care l pun in cutiuta de nevoi dupa ce o curat si deasupra talas unde vine iepurila si-si face nevoile;deci nu miroase urat.Specia este un "duch loop" si fiindca e mic isi tot schimba blanita si apar noi dungi de culoare.

75

Re: Iepurasi

Ce dragut!!Pui si poze cu el? big_smile...cum e fricos?

Adaugat: 06-10-2008 21:44

Happy happy happy...am un pufos mic si atat de dragalas...si foarte cumintel... :bravo: :pup:

Adaugat: 09-10-2008 19:05

Nu stiu ce rasa e...dar cred ca lionhead big_smile

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......