26

Re: Iepurasi

eu am vazut la mai multa lume si am citit si pe net ca sunt destule persoane care au iepuras...luna viitoare e ziua veriosarei mele care are 4 ani si ma gandeam sa ii fac unul cadou,ea impreuna cu parintii ei stau la bunicii,adica la tara...ce ziceti,ar fi potrivit sau e prea mica? big_smile...il iau mai devreme si sta si la mine putin smile

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

27

Re: Iepurasi

poti sa-i iei.eu am avut un catelus(labrador negru)la 5 ani....e bine sa aiba animale de mica si sa aiba un companion blanos cu care sa se joace si alaturi de care sa copilareasca dar daca o sa tina la el ar fi bine sa te uiti sa iei un iepure sanatos sa nu-i moara dupa o luna ca dupaia nu o mai opresti din plans

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

28

Re: Iepurasi

Si eu cred ca poti sa iei si sunt de aceeasi parere cu Bianca.:)

Don't worry, be happy!:)

29

Re: Iepurasi

:d

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

30

Re: Iepurasi

si eo am avut 2 iepurasi..erau adorabili..! intr-adevar urina le miroase ingrozitor..
unul dintre ei era asa de dresat , incat venea la mine cand il strigam(eo fiind pe terasA);)pacat ca nu mai sunt:|

31

Re: Iepurasi

cam cat de tare miroseau folosind termenii:miroseau,puţeau,duhneau smile

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

32

Re: Iepurasi

saptamana viitoare primesc un iepurila micut..f micut,va trebui sa il hranesc cu seringa...a ramas fara mamica sad...

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

33

Re: Iepurasi

saracutul!sa ai grija de el!:(

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

34

Re: Iepurasi

Yoana wrote:

saptamana viitoare primesc un iepurila micut..f micut,va trebui sa il hranesc cu seringa...a ramas fara mamica sad...

cred ca te bucuri, ca ziceai tu parca, ca ti-ai dori un iepuras. smile sa fie sanatos si sa te bucuri de el. si sa ne pui si noua poze!

35

Re: Iepurasi

asteptam poze cu micutul pui smile

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

36

Re: Iepurasi

cu siguranta...numai ca deocamdata am zis ca il mai las cu fratiorii lui macar o saptamana,e mai bine pt el...nici nu avea inca ochisorii deschisi... wink

Adaugat: 16-05-2008 16:42

da chiar imi doream un iepuras...inca inainte sa o primesc pe liza...acuma sper sa si ramana la mine,desi eu le-am zis parintilor ca numai pt o vreme...ideea era ca ii iau verisoarei mele cadou un iepuras,dar fiind asa mic prefer sa am eu grija de el big_smile

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

37

Re: Iepurasi

bravo smile

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

38

Re: Iepurasi

au murit toti iepurasii sad.....deci nu am avut noroc...erau mult prea mici cand a murit mamica lor sad...

Adaugat: 21-05-2008 14:12

azi am primit vestea din pacate...

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

39

Re: Iepurasi

saracii :cry:

Adaugat: 21-05-2008 21:10

05-06-2008 12:52:13

danyto
    Amic
    ÃŽnregistrat: 08-05-2008
   

aaa..buna nu stitzi ce iepure am. Unii au spus ca este marele alb altzii au spus ca este marele belgian altzi.....  ma rog este alb cu ochii rosii der nu prea rosii(un fel de roz) big_smile

Acest mesaj a fost mutat de la un alt topic.

Adaugat: 05-06-2008 23:52

asa arata?

Adaugat: 06-06-2008 08:58

iepurasii albi au ochii rosii deci asta ar fi un Iepure alb......nu e asa greu..........decat daca nu e altfel.o poza ar fi de folos.auzi da marele alb nu se spune la rechinul alb?si cel belgian stiam ca e maro si nu au ochii rosii da nu sunt sigura. hmm

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

40

Re: Iepurasi

danyto, pune o poza cu iepurashul ca sa-l vedem poate cercetam si ne dam seama ce rasa e.

41

Re: Iepurasi

pai asta -am spus si eu.altfel degeaba zice el ca are ochii rosii daca nu vedem iepurele neutral

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

42

Re: Iepurasi

pai ala din poza aia este mai mare....si al meu are vreo 1 jumate..

Adaugat: 10-06-2008 17:11

o luna si jumatate** nu1 jumate si ba da aja stiam si eu uriasul belgian este maro si in unele exceptii are si pete micutze albe pe abdomen si piciorutze marele alb se mai zice si la rechin adevarat...si inca una tare:exista iepure angora su multa blana si pisica angora cu multa blana pe coditza      smile smile  smile

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

43

Re: Iepurasi

e "marele alb" :k:

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

44

Re: Iepurasi

ce scump e   :heart:!!!!la casa stai big_smile?

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

45

Re: Iepurasi

probabil hmm

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

46

Re: Iepurasi

da la casa

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

47

Re: Iepurasi

ma gnadeam eu...pt ca ai multe animale big_smile!

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

48

Re: Iepurasi

mananca cumva iepurashi paste (macaroane......taitei...)????????? stiu ca pare prostesc dar a venit un veterinar(zice ca este..)si i-a intrebat pe parintii mei daca nu au pt ca are multi iepurashi si vrea sa le dea sa manance...

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

49

Re: Iepurasi

nu am auzit ...si eram destul de documentata intr-o vreme cu alimentatia iepurasilor,ca vroiam sa achiziotionez unul,dar nu imi amintesc sa fi citit asa ceva hmm...cine stie?

Adaugat: 28-06-2008 23:26

cei ce au iepurasi nu intra sa vb cu noi? sad am vazut cativa la animalbume

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

50

Re: Iepurasi

am vazut iepurica aia dragi\utza de la animalbune(bonny)

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10