101

Re: Canari - Serinus canaria

am o veste proasta sa va dau...mi-a murit canarita :cry: azi dimineata am gasit-o jos in colivie moarta :cry: de ce oare??? i-am dat cu apa oxigenata si baneocin pudra pe rana,caci asa a zis si vetul si misha

- Bianca

102

Re: Canari - Serinus canaria

Imi mpare rau bianca...... sad :cry: condoleante......stiu cum e sa iti moara o pasare draga sad sad

Good friends are like stars,you don't always see them,but you know they're always there.:)

103

Re: Canari - Serinus canaria

of bianca ce pacat sad :cry:  imi pare rau :pup:

104

Re: Canari - Serinus canaria

sad Imi pare foarte rau Bianca sincere condoleante

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

105

Re: Canari - Serinus canaria

Bianca, imi pare tare, tare rau :cry:.

Vicky - Mamica fericita

106

Re: Canari - Serinus canaria

Imi pare rau Bianca  :cry:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

107

Re: Canari - Serinus canaria

Offf :cry: ...dar ce avea? De la rana? Posibil sa se fi infectat hmm ..dar nu cred ca numai de la atata..mai ales ca ai si tratat-o neutral ! Offff...imi pare tare rau :cry: :cry:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

108

Re: Canari - Serinus canaria

buna, mi-am luat si eu un canar mascul si as vrea sa stiu  si eu cum il pot invata sa cante are cam 3-4 luni
:iepure:

Libertatea nu înseamna nimic pentru o pasare care nu a-nvatat sa zboare.  :fluture:   :iepure:

109 (edited by LovePets 23-04-2010 09:37)

Re: Canari - Serinus canaria

Niste poze mai recente cu canarul meu.
@danutza10:pai va invata singur,nu trebuie sa il inveti tu.

110

Re: Canari - Serinus canaria

Ce scumpic e! :pup: :hug:

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart:

111

Re: Canari - Serinus canaria

Multumesc

112

Re: Canari - Serinus canaria

foarte frumos micutul :heart:

Adaugat: 23-04-2010 12:03

El este tyty :heart:

-Protectia animalelor-  :heart: Diana :heart:

113

Re: Canari - Serinus canaria

Foarte frumos! :heart:

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart:

114

Re: Canari - Serinus canaria

Foarte frumos sa-ti traiasca

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

115

Re: Canari - Serinus canaria

uuuuu >:D< imi place mult mult mult culoarea big_smile
sa-ti traiasca tongue :k:

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

116

Re: Canari - Serinus canaria

dya, foarte frumos canar!

Adaugat: 23-04-2010 19:16

mai  ai si alti canari?

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

117

Re: Canari - Serinus canaria

foarte frumos canarul dya :heart:

118

Re: Canari - Serinus canaria

multumesc tuturor pentru complimente :merci: :pup: :hug: ,si nu mai am alt canar el e singurul si unicul :heart: :sanatate:

-Protectia animalelor-  :heart: Diana :heart:

119

Re: Canari - Serinus canaria

foarte frumos canarul diana,sa-ti traiasca :bravo:

120

Re: Canari - Serinus canaria

Eu am un canar mascul,are 4 ani. Si de ceva timp nu mai canta asa mult ca de obicei...
Oare ar fi bine sa ii cumpar o canarita?

121

Re: Canari - Serinus canaria

nuuu,canarii nu traiesc in perechi wink ei se pun impreuna doar cand sunt in calduri wink uite aci http://www.4animale.ro/pasari/canari-ci … us-canaria sau http://www.4animale.ro/pasari/canari-ci … eproducere

- Bianca

122

Re: Canari - Serinus canaria

Stiam si eu ca nu este bine sa stea impreuna... dar daca pun doua colivii apropiate... intr-una masculul si intr-una femela...mi se pare trist baietelul si nu mai canta asa des... inainte in fiecare dimineata canta de trezea toata casa big_smile  acum doar cand aude muzica sau aude alte pasari cantand... si inca o intrebare :  in ce perioada se imperecheaza canarii?

123

Re: Canari - Serinus canaria

nush ce sa zic...ai mei fiindca erau pereche nu canta mai deloc...pai cam din febroarie pana in martie wink cam asa

- Bianca

124

Re: Canari - Serinus canaria

Hmmm.. deci a cam trecut perioada. o sa il mai urmaresc. sa vad ce nu ii place  hmm
Multumesc de lamuriri

Astazi l-am auzit pe canarul meu imitand sunetele Nimfei si a Rosellei smile
Se pricep canarii la asta?

125 (edited by lupu 19-06-2010 13:13)

Re: Canari - Serinus canaria

da ptr ca ei cu timp

da ptr ca i-au triluri de la pasarile care le aud cantand langa ei

cine imi poate spune o compozitie de hrana moale preparata acasa pentru a hrani puii de canari .ma refer la o mancare aproape lichida ptr a hrani puiii cu siringa

(triplupost - Lupu)