51

Re: Canari - Serinus canaria

Aha, pacat! sad Dar tot frumosi sunt si au niste triluri...superbe! big_smile :heart:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

52

Re: Canari - Serinus canaria

am vazut la pet un canar :heart: era asa micut :heart: avea aceeasi culoare ca al lui LovePets :heart: :pup:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

53

Re: Canari - Serinus canaria

nu mai are nimeni canari pe aici???

:music:

54

Re: Canari - Serinus canaria

Foarte frumos canarul tau LovePets sa-ti traiasca :pup:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

55

Re: Canari - Serinus canaria

Mersi big_smile

56

Re: Canari - Serinus canaria

sa va traiasca canarii. sunt ca o raza de soare.

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

57

Re: Canari - Serinus canaria

buna :pup: pana la urma nu mi-am mai luat nici perusi sad in schimb mi-am luat o pereche de canari :bravo: :heart: is superbi ii iubesc mult


PS : poza e de la cel de la care i-am luat,eu nu le dau batoane wink

- Bianca

58

Re: Canari - Serinus canaria

Felictari Biancadumi! Sa-ti traiasca! Sunt f. frumosi :heart: !

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

59

Re: Canari - Serinus canaria

bravo bianacadumi. daca aveam mai mult spatiu mi-as lua si eu canari. dar sunt multumita cu nimfulinele mele si le ador. sa stii ca este cea mai buna alegere. :bravo:  si sunt si frumusei foc. :sanatate:

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

60 (edited by biancadumi 13-11-2009 22:42)

Re: Canari - Serinus canaria

multumesc Iusty si Deyseby :heart: :pup: pt mn  sunt o raza de soare smile am sa le pun cuib in febroarie..:) sper sa fie cu norok pt ca daca totul va fii bn si o sa am   puiuti unul merge la oblonda smile iar la ceilalti reusesc eu sa le gasesc stapani :heart:

- Bianca

61

Re: Canari - Serinus canaria

Sunt foarte foarte frumosi! Sa`ti traiasca muuult!
Abia astept sa vad puiutii!! :heart:

>>>>Alexandra<<<<

62

Re: Canari - Serinus canaria

Sunt foarte frumosi Bianca sa-ti traiasca  :pup: :pup:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

63

Re: Canari - Serinus canaria

Bianca,sa-ti traiasca micutzii.Foarte frumosi.Si ce ce triluri frumoase o sa ai......  :pup: :heart:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

64

Re: Canari - Serinus canaria

multumesc tuturor :heart: :pup: asa e Suana canta non-stop si ce triluri...:heart: sunt o splendoare :heart:

- Bianca

65

Re: Canari - Serinus canaria

Salutare la toata lumea.Sunt noi pe aici...si eu detin in momentul de fata un canar mascul baltat comun si o canarita gloster adusa din italia cu inel FOI06(federatia ornitologica italia)...la fel ca la toti canari masculi sunt foarte apreciati pentru cantecul lor...fiecare care isi face propiul lui cante...un canar mascul pui il poti invata sa cante orice cantec doreste crescatoru...cel mai frumos cantec pe care un canar il poate invata este cantec de privighetoare trebuie dat drumu la o caseta cu sunet de privighetoare dar asta inseamna ca trebuie lasat sa cante mai mereu mai putin seara...sunt foarte multe sunete pe care puteti sa invatati canaru sa cante...un sunet de sticlete,scatiu,cintezoi,pietrusel toate puse pe caseta sau cd pune la rand si dat drumu langa colivia canarului respectiv o sa iasa un cantec superb...pentru cei ce doresc canari pentru cantec le recomand canari roller,pentru cei ce le plac culoarea canarilor le recomand canari de culoare,mai sunt canari de postura care si acestia sunt foarte frumosi...daca aveti vreo intrebare despre canari ma puteti intreba si eu o sa va raspund cu cea mai mare placere.Cateva poze cu perechea mea de canari...

canari sunt pasiunea mea!!!

66 (edited by gabyosm14 20-11-2009 00:16)

Re: Canari - Serinus canaria

asa nenea bogdan te vad si pe aci sti u ceva , ceva mai mult despre canari

67

Re: Canari - Serinus canaria

ce va mai fac canari?incearca cineva sai reproduca?ce sunet canta canaru vostru?

canari sunt pasiunea mea!!!

68 (edited by biancadumi 21-11-2009 01:16)

Re: Canari - Serinus canaria

al meu canta sunet de privighetoare :heart: dar canta mai rar ,canta doar cand femela se duce sa manance smile

- Bianca

69

Re: Canari - Serinus canaria

foarte frumos sunetu de privighetoare...ce rasa de canari sunt ai tai?cati ani au?au inele?

canari sunt pasiunea mea!!!

70

Re: Canari - Serinus canaria

nu prea stiu ce rasa sunt :rusine: am pus o poza cu ei mai sus :heart: au inele la picior,sunt nascuti in 2008 :heart:

- Bianca

71

Re: Canari - Serinus canaria

da iam vazut...sunt canari de culoare...dar din cate stiu canari de culoare nu canta:|....dar in fine cine stie...sati traiasca

canari sunt pasiunea mea!!!

72

Re: Canari - Serinus canaria

Toti canarii masculi canta.TOTI

Good friends are like stars,you don't always see them,but you know they're always there.:)

73

Re: Canari - Serinus canaria

si eu stiam la fel mony big_smile

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

74

Re: Canari - Serinus canaria

si eu stiu la fel ,ca toti masculii de canar canta :heart: iar femelele doar piuie :pup:

- Bianca

75

Re: Canari - Serinus canaria

Dar asa e la majoritatea cintezelor!
Mie mi-a spus un crescator de canari care ''lucreaza'' cu ei de mult timp

Good friends are like stars,you don't always see them,but you know they're always there.:)