251 (edited by ancuta.s 30-04-2010 11:30)

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Buna!!!
Mogâldetile mele îmi dau de lucru în fiecare zi. De când le am, nu ma mai plictisesc... Lora vad ca sa oprit la 8 oua si Miki cum a ramas singur, se apropie tot mai mult de mine, e asa de scump....
Ceilalti rasfatati ce mai fac?
Salutari la toata lumea!!!

Lora & Miki

252

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Nu ajuta si el la clocit?

Ai mei cred ca sunt bine abia astept sa ajung sa ii vad

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

253

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Nu, nici nu il lasa sa intre in cuib. El doar o hraneste.
Am vazut pe net ca tre sa-i verific ouale , la 7-8 zile,cu lanterna, dar , sincer, imi este teama sa nu se sperie. Doar cand ma vede ca ma apropii face urat dar, sa-i mai bag si mana in cuib? Ce ma sfatuiti sa fac?

Lora & Miki

254

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

ancuta,bun venit. :hug:  Sunt foarte frumosi si seamana cu cei ai ellei.Acum mai ramane sa faca si puisori......  :bravo:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

255

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Eu zic sa nu umbli sa o lasi sa termine de clocit termenul legal si apoi daca nu ies puiuti sa ii iei cuibul noaptea.... dar cred ca vei fi bunica ... :pup:  sa le dai out si mult calciu in perioada asta

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

256

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

ancuta,ce-ti mai fac kakariki? big_smile
au iesit puiuti din oua?
asteptam vesti multe smile

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

257

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

cantd vor iesi puiutii, ancuta?

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

258

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Din cate stiu eu abia sau apucat de clocit... va mai dura ceva vreme pana sa iasa puiutii....

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

259

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Mai am de asteptat pana iasa puiutii si sper din toata inima, sa se termine totul cu bine! :pls: :pls: :pls:
Eu le-am oferit toate conditiile posibile....mai mult de atat ce pot sa fac???
Animalutele voastre, ce fac?

Adaugat: 03-05-2010 12:59

Mai nou stam la inaltime sa putem observa totul!!! smile

Lora & Miki

260

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Ce scumpei sunt   :pup: :pup:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

261

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Foarte frumosi :pup:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

262

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Anca ce iti mai fac micutii....

Ai mei fac numai prostii.. le-am dat ieri o capsuna si mi-au facut prin bucatarie numai bucati de capsuna pentru ca ei cautau doar seminetele de la capsuna .... imi venea sa ii mananc   si aveau ciocurile rosii ...  :rusine:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

263

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Ceva de genul???
Si ai mei sunt inebuniti dupa capsuni, dar le manaca toate  :bravo:

Lora & Miki

264

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Te invidiez la mine nu se apropie eu le-am pus intr-o farfurioara pe colivie si totul in jur era patat ....  :k:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

265

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

si eu vreau capsuni:d

266

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Si ai mei fac dezastru in toata casa dar, ce sa fac ..... ca imi sunt asa de dragi .......

Lora & Miki

267

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Asta asa e ... ii iubim si trebuie sa le facem toate poftele ....

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

268

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

ce frumosi sunt piticii! cum papa ei capsunica!

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

269

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

asa e trebuie sa le faceti poftele smile smile
dragut,acum am pofta de capsune : :sol:

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

270

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Anca uite cateva poze ca sa poti face o comparatie cu marimea  loc

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

271

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Ce frumosi sunt Ella micutii tai  :pup:
Apropo am trecut pe la Pet shop si am vazut intr-o colivie un Kakariki fara coada  :wow:  Era pur si simplu drept parca ar fi fost taiata de la baza. Oare de ce era asa ?

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

272

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

ancuta, sunt tare cuminti papagalii tai.
ella, trebuia si cateva poze cu veteranii. asa da. cat mai animat si e super.    :bravo:

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

273

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Mary eu i-am pus mai mult ca sa putem face o diferenta intre ai Ancai si ai mei  care zici tu ca sunt mai maturi?

Mie una mi se par ca ai Ancai sunt chiar puiuti .... sper sa nu gresesc

Adaugat: 11-05-2010 09:39

Anca ce iti mai fac micutii... cum stau cu clocitul?

Estera si ai mei erau vai de mama lor cand iam luat  .... Kiki nu avea coada dar dupa 1 luna  ia crescut nu una tocmai frumoasa dar  avea si ea ceva .... insa acum au un penaj superb ....  ii ador   :heart:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

274

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Multumesc Ella de raspuns  :pup: M-am speriat cand am vazut-o in pet shop fara codita am crezut ca a patit ceva ca stiam ca Kakariki au coada mai lunga  :rusine:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

275

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

E goarte lunga, de obicei e cam cat corpul daca au o alimentatie corespunzatoare ... si eu am avut aceeasi reactie ca si tine dupa ce am citit despre ei si am vazut cum aratau ai mei ...  :k:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture: