226

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

parrabella te rog las-o mai moale cu emoticonurile alea ok wink?

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

227

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

I-am primit cadou anul trecut si sunt luati dintr-un pet shop din Brasov , din pacate nu stau pe mana sunt foarte speriosi desi i-am luat de micuti aveau 3-4 luni, galacie la inceput nu prea fac acum Paco e cel galagios dar nu conteaza pt mine asta, mizerie face ca orice pasare nu pot spune ca e curatenie langa ei desi zilnic dau cu matura si mopul ..., eu una nu recomand sa ii ei singuri le e mai bine in pereche dar decizia iti apartine , masculul are ciocul mult mai lat decat cel al femelei cel putin asa i-am deosebit eu si masculul vorbeste mai mult ....

Sunt foarte frumosi cei din poza si sunt pui daca nu ma insel .... :pup: :pup:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

228

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Buna la toata lumea!
Sunt si eu noua pe aici si vreau sa va spun ca am si eu doi Kakariki, Lora si Miki.
As vrea sa aflu ce stiti voi despre comportamentul lor in perioada de clocire, pt ca Lora, mea are deja 8 oua si nu prea ne mai intelegem. A devenit foarte rea si cu greu mai pot sa le fac curat. Nu stiu cum sa ma mai comport cu ea... Orice sfat e binevenit!

Lora & Miki

229

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Ancuta bine ai venit ai niste minunatii de kakariki sa-ti traiasca si succes cu outele :pup:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

230

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

stai linistita ei doar is apara outzele

skypy

231

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Multumesc la fel!

Adaugat: 27-04-2010 18:23

Am tot citit pe net si cica, sunt foarte protectori. Nu as vrea sa fac ceva gresit si ma tot gandesc ca daca acum a devenit asa, cum o sa fie cand are puii?

Lora & Miki

232

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

exact ce tiam zis eu ca is apara outzele poi cand o sa aiba pui o sa fie si mai si

skypy

233

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Pfff,nici nu vreau sa ma gandesc ce ma asteapta....

Lora & Miki

234

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

ancuta.s wrote:

Pfff,nici nu vreau sa ma gandesc ce ma asteapta....

sa sti ca o sa merite efortul cand o sa vezi cateva cioculete in plus mici si dragalase wink

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

235

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Anca esti o norocoasa... sunt superbi.... de cand ii ai?

Si eu am citit ca sunt foarte protectori totusi in poze par foarte mici ... nu trebuie deranjati si in perioada cat vor cloci trebuie sa faci curat cat de rar se poate si atunci cand au pui la fel pentru ca daca isi simt puii in pericol ii vor omori din cate stiu eu.

Mai pune cateva poze te rog

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

236

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Pai... pe Lora din 20 feb si pe Miki din 6 martie. Imi parea rau de ea ca era singurica si am zis ca tre sa-i cumpar si perechea si surpriza!!! Copii mei nici nu s-au cunoscut bine, ca s-au si apucat  de "treaba"

Lora & Miki

237

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Te invidiez .... eu ii am de un an si nu au facut oute dar nici nu vreau pentru ca inca nu au un an   ... si nu vreau sa ii expun la riscuri ... oricum sper sa ai puiuti frumosi si sa imi dai lectii cum sa am si eu ....

Mie mi se par puiuti ai mei sunt mai mari

Sunt blanzi?  vin la tine?

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

238

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Si ai tai sunt superbi!!!

Lora & Miki

239

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Mie tot mi se par micuti ... acum nu am poze pe calcul asta dar la albume gasesti poze cu ei ca sa iti poti sa iti faci o idee sunt mai mari el seamana foarte mult cu Paco al meu cand era mic

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

240

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

felicitari Ancuta....sa ai parte de puisori frumosi si sanatosi:bravo:

http://oviliv79.sunphoto.ro   -----Ovidiu----

241

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

vin la mine dar, nu stau mult. mi s-au asezat de cateva ori pe genunchi. daca vad ca manc seminte ,sunt pe mine. sunt ff curiosi si nu au atare de loc

Lora & Miki

242

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

bine ai venit anca.sunt superbi puiutii tai.ma bucur ca o sa fi in curand bunicuta smile

5 :aga: Chiky,Pufy,Maslinutza,Puiu si Puiutza+ 1 pui+ 2 oua- 6 :nimfa: Bruno si Perluta, Mafy si Snow, Tzuiu si Tzuiuka 12 :perus: Papi si Pipa+ 3 pui 4 Zebre Australiene: Cipy si Ciry+ 1 pui 1 peste Betta- Beti- 1 :caine: Brack German -Max- 4 Cucuruzi

243

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Multumesc Ovidiu

Lora & Miki

244

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Te invidiez ai mei nu vin la mine ... manaca din mana doar in colivie dar afara nu vin de nici o culoare se apropie destul de mult dar nu pot sa pun mana pe ei  :cry: 

Oricum sper sa iti iasa puiutii .... :pup:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

245

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Multumesc la toata lumea pt primire , sunteti dragutzi!

Lora & Miki

246

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Bine ai venit, ancuta.s! Acum ella nu mai e singura cu kakariki!

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

247

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Si sa stii ca ma bucur ca mai am si eu cu cine schimba pareri   :elefant:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

248

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

ancuta , sa-ti traiasca frumosii. Ella si eu ma bucur sa vad ca mai ai pe cineva aici.

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

249

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

bun venit! smile :bd:

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

250

Re: Despre kakariki - Cyanoramphus

Anka ce iti mai fac  mogaldetele ... eu sunt pleata si sunt innebunita de dorul lor  abia astept sa ajung acasa ... le-am cumparat o multime de jucarii ....nici un  magazin  nu a scapat nevizitat

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture: