126

Re: hamsteri pitici

iti multumesc pentru sfaturi

127

Re: hamsteri pitici

Cu placere. smile

Incearca totusi sa il scoti din cusca. Cred totusi ca o mica muscatura nu te doare mai rau decat sanatatea lui. hmm

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

128

Re: hamsteri pitici

l.am scos pana la urma.dar cu greuuuu.se agata de ceva din casuta...si cum e mica intrarea...a fost greu.
pe burtica nu vad nimic suspicios.la ureche nu ma pot uita deloc deloc.nu sta locului oricum l.as tine...

129

Re: hamsteri pitici

De unde esti? Daca esti din Bucuresti mai gasesti medici veternari care au deschis la ora asta.

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

130

Re: hamsteri pitici

brasov..

Adaugat: 02-08-2009 17:16

se face baie hamsterilor ?

131

Re: hamsteri pitici

Din pacate nu stiu niciun medic in Brasov. sad

NU au voie baie, sunt permise doar baile de nisip, baia cu apa le inlatura grasimile din piele si pot ingheta de frig. wink

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

132

Re: hamsteri pitici

am inteles...
e noapte si domnisoara Caisaa doarme.nu e normal asa.i?

133

Re: hamsteri pitici

Unul din hamsterii mei vad ca s-a trezit...Hm...este bolnava sad . Poate este si epuiztata dupa ziua de astazi. La cat s-a scarpinat saracuta. sad

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

134

Re: hamsteri pitici

asa e de cand am luat.o
doarme incontinuu sad

135

Re: hamsteri pitici

Cand ai luat`o? hmm

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

136

Re: hamsteri pitici

4 zile
am fost la vet.a dat-o cu cateva picaturi si a zis sa ne prezentam peste o saptamana.banuieste ca e raie insa nu prea cred,ma rog...

137

Re: hamsteri pitici

Sa sper ca totul va fi bine in final. I-a luat proba de piele? de unde stie ca este raie?

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

138

Re: hamsteri pitici

nu i.a luat probe..probabil in functie de cum reactioneaza la picaturi va lua o decizie.

139

Re: hamsteri pitici

Of, of, of cum  poate prescrie un doctor un tratament daca nu stie exact ce boala are (dau un exemplu) daca hamsterul are probleme cu urechea si il doare si din cauza asta se scarpina, si el zice k are raie....ii da tratament de raie si nu razolva nimic. Ii doare mana sa le ia o proba de piele sa o puna la microscop? :furios:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

140

Re: hamsteri pitici

parca n-ai sti doctorii!!!

multi vor sa termine cat mai repede ce au de facut, dar sa dea si o impresie buna aceluia ca ii cere ajutorul

141

Re: hamsteri pitici

nu a zis ca e raie.a zis ca pare a fi raie. cert este ca picatura a ajutat.o pe Caisa....nu am vazut.o deloc sa se scarpine.plus ca e mai vioaie.de dimineata cand m.am trezit ea rodea casuta :k: altA data dormea de mama focului.eu zic ca e un semn bun :ok:

142

Re: hamsteri pitici

Inseamna ca totusi a stiut ca sa ii dea. :k: Felicitari. Ma bucur ca, Caisa este mai bine. :heart:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

143

Re: hamsteri pitici

i.am scos vata din casuta si i.am dat cateva servetele....insa tot isi face nevoile acolo.ce e de facut? ma gandeam sa.i scot casuta si sa ii mai pun rumegus ca sa sape pana isi gaseste un locsor pentru dormit.

144

Re: hamsteri pitici

pune-i asternutul din cazuta intr`un colt al custi. El va simtii mirosul urinei si va trebuii sa isi faca nevoile acolo. smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

145

Re: hamsteri pitici

o sa incerc si asa....
deja Caisa incepe sa devina stinky=)

Adaugat: 04-08-2009 23:37

cateva poze cu micuta Caisa big_smile

http://i705.photobucket.com/albums/ww53/edithh55/DSCF4108.jpg
http://i705.photobucket.com/albums/ww53/edithh55/DSCF4139.jpg
http://i705.photobucket.com/albums/ww53/edithh55/DSCF4142.jpg
http://i705.photobucket.com/albums/ww53/edithh55/DSCF4161.jpg
http://i705.photobucket.com/albums/ww53/edithh55/DSCF4188.jpg

146

Re: hamsteri pitici

Ce simpatica e :pup: imi place foarte mult ultima fotografie :bravo:

I love animals :heart:

147

Re: hamsteri pitici

e asa adorabila :heart:

- Bianca

148

Re: hamsteri pitici

multumim...
mie a 2-a imi place.ca i se vede doar nasucul smile

149

Re: hamsteri pitici

ce simpatica e domisoara Caisa. :bravo: Un mic sfat, incearca cu un talaj mai marunt, si pune`i bucati de hartie ifenica sau servetele neparfumate prin talaj, ai sa vezi ca atunci se va simti mult mai bine decat in aschiile alea. tongue

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

150

Re: hamsteri pitici

o sa cauut un talaj mai marunt.
degeaba ii pun hartie igienica sau servetele daca nu iese din cusca...acolo doarme,acolo isi face nevoile.mai iese afara cand trebuie sa.si umple buzunarele.in rest....sta acolo inchisa. i.am lasat cusca goala..fara nimic,ma gandeam ca o determina sa iasa but....servetelele le.am pus intr.un colt,la fel si excrementele....but degeaba