76

Re: hamsteri pitici

si cu hamsterul meu ? sad sad:|
nu stie nimeni ?... e la pag 4... ce am scris..cred :-"

Wow. You are nuts.

77

Re: hamsteri pitici

cum pot pune poze?

78

Re: hamsteri pitici

yeeee \:D/, am aflat ce e celalalt :x [Speedy] ::X:X e ... roborovskii....sau asa cv smile) :X oricum sunt fericita ca am aflat \:D/

Iiiii ha!!! \:D/

Wow. You are nuts.

79 (edited by Madu 15-01-2009 16:23)

Re: hamsteri pitici

:heart: ma bucut pt u cezush..:sanatate: sa`ti traiasca :blb: smile :X

eu sunt coky :rusine: baiatu` lu` mamica...si sunt cel mai fericit tatic :X:X:heart:

80

Re: hamsteri pitici

Ma bucur cezush! big_smile Sa mai pui poze cu ei! :k:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

81

Re: hamsteri pitici

05-02-2009 19:39

    * vurrgh
    * Nou venit
    * Offline
    * Inregistrat: 05-02-2009
    * Mesaje: 1

mi-am achizitionat recent 2 hamsteri pitici robovski cu speranta de a fi pereche, doar ca nu stiu cum sa fac diferenta intre sexe? daca ma poate ajuta si pe mine cineva, va rog frumos...

Acest mesaj a fost mutat de la un alt topic. Latifa

Intrebari frecvente si raspunsurile lor
Termeni si conditii
Va multumim pentru ca sunteti membri activi ai forumului Latifa.ro si va rugam sa va respectati intotdeauna partenerii de discutie!

82

Re: hamsteri pitici

hamterul acela k dunga nearga p spate n e chinezesc;)

am ji eu unul l fel si este hamster rusesc;))

Adaugat: 10-02-2009 22:42

soriceii vostri ce mai fac?:D:wis:

Adaugat: 14-02-2009 18:59

daca stie cineva sa imi spuna si mie cum se afce diferenta intre sexe:/ am citi si eu multe de ei dar nu imi pot da seama....daca se poate si daca veti poze..
va rog frumos!! cine ma poate ajuta..:sol::sol:

Adaugat: 15-02-2009 19:34

face* scuze:D:bang:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

83

Re: hamsteri pitici

eu am 2 masculi ii tin separat ca se cam musca,acum vreau sa le iau perechi,la pet shop mi-au zs cai prea tirziu sa mai iau femele ca o sa le bata,totusi peste tot am vazut ca sunt sociabili(asa scrie)deci ar trebui sa se acomodeze mai repede nu?
la pitici nu am experienta de aia intreb.

masculii au cam 4 luni

aici moartea e in scopul vietii

84

Re: hamsteri pitici

daca le iei femele cu siguranta se vor bate...cel mai bine ar fi sa iei o femela si un mascul din acelas pet in acelasi timp ca sa fii sigur ca se cunosc si nu se vor exista certuri intre ei big_smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

85

Re: hamsteri pitici

atunci cum ramine cu consanvinizarea?

aici moartea e in scopul vietii

86

Re: hamsteri pitici

sqz dar cu ce? :wow: :rusine:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

87

Re: hamsteri pitici

certuri sunt si intre oameni astea nu pot fii inlaturate

Adaugat: 08-03-2009 18:12

iloveamals wrote:

sqz dar cu ce? :wow: :rusine:



imperecherea intre indivizi inruditi(frati cu frati sau parinti cu copii)

aici moartea e in scopul vietii

88

Re: hamsteri pitici

daca se cearta nu ai altceva de facut decat sa ii desparti smile dar in general daca sunt de mici impreauna nu se prea cearta big_smile exista si cazuri cand nu se suporta si se bat smile

Adaugat: 08-03-2009 18:14

hamsterul meu scaote un suntet ca un scartait sau k un papagal cand tipa...nu stiu ce are...face asa doar cand fuge in rotita...e normal?? hmm

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

89

Re: hamsteri pitici

habar n-am:/ ... ai mei nu fac zgomot cand se dau pe rotita:bang:... doar ca ... daca-s nervosi rotita asa se invarte de zici :
-No, acum ia foc smile:k:

90

Re: hamsteri pitici

iloveanimals wrote:

daca stie cineva sa imi spuna si mie cum se afce diferenta intre sexe:/ am citi si eu multe de ei dar nu imi pot da seama....daca se poate si daca veti poze..
va rog frumos!! cine ma poate ajuta..:sol::sol:

Msculul are fundu mult mai mare decat femela si mai are o glanda pe la mijlocu burtii pe care femela nu o are. Si la femela cele 2 organe sunt mai apropiate decat la mascul.

Don't worry , be happy !

91

Re: hamsteri pitici

aia era de mult speddygonzales, multumesc oricum, acum ii stiu fara sa ma uit la organele genitale :k:

adisor wrote:

habar n-am:/ ... ai mei nu fac zgomot cand se dau pe rotita:bang:... doar ca ... daca-s nervosi rotita asa se invarte de zici :

defapt era rotita atunci smile scotea rotita un sunet dar nu puteam sa imi dau seama daca este roata sau hamsterul :bang: :bang:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

92

Re: hamsteri pitici

Scuze  big_smile Deabea dupa aia am vazut cand ai postat smile .

Don't worry , be happy !

93

Re: hamsteri pitici

voi pe ce forumuri stati ce mai mult ? ( de pe latifa )

94

Re: hamsteri pitici

1. Zeghi, fata de sobolan smile , dupa somn cool
2.asa se doarme in lumea lui Zeghi, sus pe acoperisul casei :pls: smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

95

Re: hamsteri pitici

e foarte frumos..... :pup: imi place foarte mult in prima fotografie :pup: :heart: e un scumpic sa-ti traiasca mult mult timp :bravo:

I love animals :heart:

96

Re: hamsteri pitici

E foarte draguta.Dar cum s-a urcat acolo?

Good friends are like stars,you don't always see them,but you know they're always there.:)

97

Re: hamsteri pitici

dragt, e baietel big_smile

aia este casuta din cusca lui, tot timpul doarme acolo :nani:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

98

Re: hamsteri pitici

Ce fel de hamsteri pitici sunt astia micii :heart: :heart: ...rusesti?

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

99

Re: hamsteri pitici

da, rusesti winter white :heart: ca piticii mei :heart:

uite :bravo:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

100

Re: hamsteri pitici

Ce draguti sunt! :heart: :heart: :ironic: Sa-ti traiasca smile

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture: