176

Re: hamsteri pitici

pe coooddyyy il dau.....=)

177

Re: hamsteri pitici

Auzi Laly. smile Vii sa`l ei, e cam "aproape" dar merge. wink

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

178

Re: hamsteri pitici

lasa ca-l trimit eu pe cipy smile

I love animals :heart:

179

Re: hamsteri pitici

Doby cu boracelul. smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

180

Re: hamsteri pitici

asta mic din poze este fiul aishei..>:P :X



de ce nu spui dana?:pup:

:bang:

181

Re: hamsteri pitici

E si fiul lui Doby. :sol:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

182

Re: hamsteri pitici

da da8->   fiul aishei si al lui doby :heart: mumosi foc!!!

183

Re: hamsteri pitici

vai ce scumpi sunttttttttttttt big_smile

184

Re: hamsteri pitici

betty sa pui poze si cu celalalt hamster tongue tongue


ca acela e pur si simplu adorabil :heart: :heart:

:pup:

:bang:

185

Re: hamsteri pitici

Billy.

Adaugat: 17-08-2009 23:10

Zeghi.

Adaugat: 17-08-2009 23:11

Doby.

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

186

Re: hamsteri pitici

sa-ti traiasca.

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

187

Re: hamsteri pitici

Multumesc la fel. :bravo:

Adaugat: 17-08-2009 23:56

deyseby wrote:

chiar meritai sa castigi si eram sigura ca grasunul tau o sa merite premiul. felicitari.

iloveanimals wrote:

Multumesc. Daca eu sunt amuzanta trebuie sa fie si el nu? smile  Nu ma poate lasa singura. wink Are niste pozitii de somn monstruletii astia, astazi dormea in roata cu piciorul intins, cand am apasat sa ii fac poza s-a trezit. :furios: Alearga cel mic in roata, el se suie pe acoperisul casei lui si se duce si alearga pe deasupra rotii si cel mic in interior  dar aluneca de pe roata si se duce in cap. smile

deyseby wrote:

  smile smile  deci pe viitor o sa ai cu ce castiga si urmatoarele concursuri cu siguranta   . i-mi imaginez cum arata grasul pe roata, probabil nu mai incape in ea si urca deasupra ca e mai lejer.. smile smile

iloveanimals wrote:

Daaa... Acum nu mai are loc de cel mic. smile Billy nu stie sa faca cu randul la roata, Doby alearga ce alearga si se da la o parte, ii cedeaza locul celui mic. Cand vine Billy pe roata nu mai stie sa se dea jos smile  Trebuie sa il dea Doby fortat, sa`i vezi cand incearca sa alerge amandoi in directii diferite, Doby la stanga, Billy la dreapta. Sunt niste "monstruleti fara creier". smile

deyseby wrote:

eram atat de amarata cand am intrat pe forum si tu ma faci sa rad pana nu mai pot de grasul tau.     smile smile

iloveanimals wrote:

Nu`i nimic, fii vesela ca asa e bine. Ia exemplu de la noi, daca as face un film cu ei as lua oscarul. smile

deyseby wrote:

intra la topicul lor sa nu fie probleme.

Asta afc nebunii mei toata ziua, defapt noaptea smile cand sunt liberi prin casa nu mai scap de ei, ma misiuna pe la picioare. cateodata ma sperii. :ill:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

188

Re: hamsteri pitici

concurs? ce concurs?

189

Re: hamsteri pitici

http://www.4animale.ro/forum/forum43-co … forum.html

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

190

Re: hamsteri pitici

e foarte frumos Billy al tau sa te bucuri de el mult mult timp :pup:

I love animals :heart:

191

Re: hamsteri pitici

Ce dragut smile smile Ai niste hamsteri Dany tongue :heart: :heart:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

192

Re: hamsteri pitici

Am primit recent cadou un hamster, o fetita de 2 luni. I-am luat cusca cu tot ce are nevoie (roata, picurator de apa) numai ca am impresia ca nu bea apa. Puteti sa-mi spuneti si mie daca exista o metoda prin care sa o invat de unde sa bea apa sau invata singura? Si inca ceva: este foarte speriata. Fuge daca vreau sa o iau in mana si daca reusesc si o scot din cusca tremura cand o las sa se plimbe pe mine. Cum pot sa o fac sa se obisnuiasca cu mine? Multumesc

193

Re: hamsteri pitici

2 luni. :wow: Cam maricica la 2 luni. big_smile Nu prea mai ai multe sanse sa o imblanzesti. Dar daca vorbesti cu ea si ii oferi mancare vaasocia vocea ta cu mancarea favorita si poate vei reusi. :k:

Apasa pe biluta aia pana cand iese apica, si dai cu ea pe la bot. big_smile Daca i se face sete va bea. :k:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

194

Re: hamsteri pitici

nu mai bine freaca un fruct de picurator?cand da sa linga va obsevva ca e apa acolo.
e deajuns de speriata...daca ii mai da si cu degetul pe la botic....pune capac
caisa a mea a fost blanda de la inceput.cum am adus.o acasa m.am jucat cu ea.bine,fara miscari bruste

195

Re: hamsteri pitici

La asta ma gandeam si eu irinuca. Si asa e speriata si inca nu s-a obisnuit cu mine. Daca o mai si fortez sa bea apa atunci adio sanse de imprietenire. Cateva persoane mi-au spus sa astept ca se va obisnui singura dar nu stiu cat o sa dureze asta si mi-e teama ca desi ii dau , pe langa mancare speciala pt hamsteri, si fructe si legume ca sa aiba totusi o sursa de apa, nu e totusi suficient.

196

Re: hamsteri pitici

bine......eu mi.am dragalit hamsterul folosind mancare.de fiecare data cand vroiam sa aiba contact cu mine aveam in mana papica.....de multe ori nu manca dar manar nu era  un pericol ptr el
sa incerci cum ti.am zis....freaca un fruct mai parfumat sa vezi cum reactioneaza.
rabdare sa ai

197

Re: hamsteri pitici

Nu cu degetul cu apa, cu tevia aia de la adapatoare. Daca apesi cu degetul pe biluta curge apica, este acolo o picatur, ii dai cu ea pe la botic.

Fructele si legumele trebuiesc date in cantitati ff mici si ff rar, deoarece provoaca diaree sau balonare.

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

198

Re: hamsteri pitici

iar a disparut hamsterul....e prin camera pe undeva....au trecut cam 5 ore de cand n.am niciun semn de la el,intr.un timp il auzeam ca roade ceva...acum cred ca doame ...:cry:
dimineata la 6 se tot agita...alergea aiurea..lingea ca disperatul peretii acvariului.m.am speriat si am zis ca ii e sete.am schimbat apa ,am zis ca poate nu.i convine cea pe care o avea.dar degeaba.....asa ca l.am scos prin camera.....de data asta isi face de cap ....e taaare greu de gasit

199

Re: hamsteri pitici

asa e si al meu cand ii dau drumul rpin camera se baga prin dulap si acolo adoarme si eu il caut ca o disperata prin toate colturile casei big_smile

I love animals :heart:

200

Re: hamsteri pitici

Il vei gasii, asta e doar un inceput de iesit prin camera. smile

Concluze: Vrea rotita. wink

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki