901

Re: hamsteri pitici

Vlad,esti canibal ? tongue  smile  smile

Ps: frumoasa foc Timilini  :heart:  :floare:

- Bianca

902

Re: hamsteri pitici

Nu smile Era o metafora tongue

903

Re: hamsteri pitici

smile Sunteti foarte amuzante smile

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

904

Re: hamsteri pitici

biancadumi wrote:

Vlad,esti canibal ? tongue  smile  smile

Ps: frumoasa foc Timilini  :heart:  :floare:

patriciuca,sunt baiat :ok:  tongue

905

Re: hamsteri pitici

scuze

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

906

Re: hamsteri pitici

buna,sunt noua pe aici,am primit astazi 23.07.2012 o pereche de hamsteri ptici...am sa pun doua poze si daca ma poate ajuta cineva ...sa imi spune de care sunt....nu am mai avut niciodata hamteri pitici...doar normali..dar am avut cand eram mai mica...help pls sad

907 (edited by carmeryne 23-07-2012 16:35)

Re: hamsteri pitici

Mai intai,bine ai venit! smile
In legatura cu hamsterii...cel din prima poza parca e hamster pitic campbell...iar cel de-al doilea parca-i chinezesc..
Sper ca am zis bine....eu nu am hamsteri...
Ar trebui sa astepti parerile altor utilizatori care au avut  :hamster:

908

Re: hamsteri pitici

Mie ambii imi par  hamsteri pitici campbell

909 (edited by Latifa 24-07-2012 11:50)

Re: hamsteri pitici

buna...pt "carmeryne"-cel chinezesc stiu ca trebuie sa aiba coada unpic mai lunga...nu??si nici unu din ei nu are coditza lunga...:)

si multumesc "maria95" pt raspuns..astept si alte pareri ..:)

910

Re: hamsteri pitici

Sunt ambii champbell, iar daca sunt sexe opuse iti recomand sa ii  separi daca nu vrei sa iti umplii casa de soareci.  tongue
Hamsterii chinezesti au codita de 1-2 cm.

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

911

Re: hamsteri pitici

multumesc pt raspuns....si la rasa aceasta doar daca ii intorc pot vedea care/ce sunt??sau ca la nimfa...dupa culori?? ps:i-am primit ca pereche

912

Re: hamsteri pitici

Au organe genitale precum orice mamifer. La forumul asta s-a explicat care sunt masculii s femelele, dai pe pagina 5 si citeste de acolo, o sa te lamuresti, sau clik aici.http://www.4animale.ro/forum/topic6-ham … ci-p5.html

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

913

Re: hamsteri pitici

buna ...am o problema cu hamsterii :cry: ...se cam cearta...si scot niste sunete...nu cred ca se inteleg...acum i-am despartit...iar pe cel care scotea sunetele alea nu pot sa pun mana deloc,si nu prea mamnanca(am pus o poza cand scoate sunetele alea,dar face ceva mai urat,ca deschide gura mare:(...)..cred k e fetita...(nici acum nu am reusit sa aflu care,ce sunt dar sunt pereche)...va rog,o parere,nu e cam dolofana fata de cel alb???poate face pui smile :ou:

Adaugat: 06-08-2012 10:30

ps:sunt ceva mai sus 2 poze cu ei...facute in ziua cand i-am primit...si acolo nu pare asa grasut cel maro...:)

914

Re: hamsteri pitici

Eu zic sa te astepti la puiuti smile

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

915

Re: hamsteri pitici

serios??  big_smile ...:ou:  nu am mai avut niciodata hamsteri care sa faca puiuti...imi poti da niste sfaturi...are ceva daca nu sta impreuna cu masculul???crezi ca deaia face asa femela???si nu ma lasa nici sa pun mana pe ea??help pls  :pls:

916

Re: hamsteri pitici

Sincer,eu nu prea ma pricep,dar cum se vede in poza pare gestanta,daca compari primele poze cand i-ai luat cu astea...Te-ar putea ajuta bianca sau dany(iloveanimals) deoarece ele se pricep mai bine la hamsteri smile

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

917

Re: hamsteri pitici

Si poti citi si pe internet.Eu asa am facut cand Dali a avut pui.

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

918

Re: hamsteri pitici

ok..va multumesc  :hug:

919

Re: hamsteri pitici

Uite:
http://www.4animale.ro/animale-mici/hamsteri/reproducere/imperecherea-hamsterilor-pitici-asigurarea-conditiilor-optime
http://www.4animale.ro/animale-mici/hamsteri/reproducere/imperecherea-hamsterilor-pitici-monta-nasterea-si-dezvoltarea-puilor

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

920

Re: hamsteri pitici

mersi mult...abia astept sa faca puisorii big_smile....

921

Re: hamsteri pitici

Nu e niciuna gestanta. Despartei, posibil sa ai doua fete. Doi baietei de ai mei s-au omorat, cel mai slab pierde, in cazul tau cel care nu mananca.  Desparte-i rapid. wink

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

922

Re: hamsteri pitici

dar ciudat e ca cea grasuta nu mananca aproape deloc..si e singura de vreo saptamana....iar celalalt,cel alb,mananca intruna...si pe cea grasuta daca vreau sa pun mana deschide gura mare si tipa,sau nu stiu exact ce face,dar scoate niste sunete ciudate...

iar cand i-am adus...o perioada s-au inteles,iar dupa aceea au inceput "razboaiele"...

923

Re: hamsteri pitici

Pai erau pui, iar cand sunt mici se inteleg dar din cauza spatiului din cusca ajung sa pune sptapanire pe anumite lucruri si se enerveaza rapid. Pentru a fi tinuti impreuna iti trebuie un spatiu mare si multe jucarii si casute pentru fiecare. Cea care se sperie probabil a fost traumatizata de cealalta cu baitai si toate cele.
Hamsterii mei cand se apucau la harta unul dintre ei sigur ajungea sa sangere, printre care si eu desigur. Asa ca nu-i usor cu ei.

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

924

Re: hamsteri pitici

sad dar cea grasuta se ducea la cel alb si il batea...fara sa ii faca nimic celalalt

925

Re: hamsteri pitici

Dar nu trebuie sa ii faca ceva, pur si simplu o deranja prezenta ei.

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki