876

Re: hamsteri pitici

Of of, de cand o ai pe micuta :hihi: ?

Adaugat: 13-02-2012 17:12

Ce draguta e :hihi: . Are cusca sau acvariu?

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

877

Re: hamsteri pitici

E ok si in acvariu,doar sa fie unul spatios smile

- Bianca

878

Re: hamsteri pitici

:fluture: Sunt foarte fericita mi-am luat un  :hamster:  hamster pitic campbell,e fata , o cheama SiSi :heart:   si e cea mai mica si  dragutzaa.  :nb: Noaptea trebuie sa o tin in alta camera ca face galagie, se da pe rotita.


Eu mai am si 2 :perus: , pe Biby(alba) si Chichi(albastru)   :bravo:

:iubareti: Nu-i asa ca sunt dragutzi? :perusi:

879 (edited by masteru 17-02-2012 18:41)

Re: hamsteri pitici

Salut, as vrea sa lamuresc ceva in legatura cu hamsterul meu.Ieri cand am luat cutia cu mancare mi se tot invartea pe langa mana.Am scos cutia, l-am atins si atunci m-a muscat de deget.Astazi, cum ii dadeam cate ceva de mancare apuca foarte repede printre gratii, am deschis usa de la cusca si a venit in mana mea.Dupa ce am inchis usa la cusca, si am apropiat mana de gratii a venit si s-a trantit in gratii ca si cum ar fi vrut sa ma muste si se agita.Vreau sa spun ca daca il scot din cusca nu are nimic in afara dar in cusca nu il mai pot atinge..s-a facut dintr-o data agresiv.L-am scos cu o manusa afara si musca foarte tare si de manusa cand l-am prins.Am uitat sa precizez ca este mascul si il am de aproape un an.Poate sa devina asa teritorial dintr-o data? Nu stiu daca asta este cauza dar mi se pare ca a devenit asa de cand am scos rotita din cusca.Ce parere aveti?

Edite: Daca il trezesc si apropiu mana de cusca se ridica in doua picioare , deschide gura tare si incepe sa scoata un sunet urat ca un urlet.

880

Re: hamsteri pitici

Cum adica "daca il trezesc"?
Daca te refereai ca il trezesti din somn ziua sa te joci cu el, sa stii ca nu e bine, hamsterii sunt animale nocturne, si de cele mai multe ori cand sunt deranjati ziua in timpul somnului reactioneaza agresiv.
Cat despre restul...asa facea femela mea cu cateva zile inainte sa nasca..dar daca al tau e mascul, nu stiu ce sa zic.
De ce ai scos rotita din cusca? Hamsterii au nevoie de ea, ca sa faca miscare:). Poate fi si asta un "factor", poate e stresat si are nevoie sa "se descarce" folosing rotita.
Asteptam noutati wink


** Pun si eu o poza cu unul din hamsterii mei, el e masculul Bob:

:hamster:  :hamster:  :hamster:  :heart:  :heart:  :heart:  :heart:  :heart:

Pets: :hamster: :hamster: :hamster: :caine: :caine: :tzest: :porcusor: :pisica:

881

Re: hamsteri pitici

De ieri sunt fericita mamica a unui pui de hamster pitic...nu stiu de care dintre cei toti dar cred ca rusesc big_smile din cate am vazut imagini pe net tongue Ceva sfaturi de ingrijire....? :rusine:

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

882

Re: hamsteri pitici

Salut,de curand am cumparat si eu un hamster pitic(fetita).As vrea sa stiu si eu cum trebuie sal ingrijesc,astfel incat sa nu moara si sai placa mediu in care este.Inca ceva as vrea sa stiu,ce sai fac sa bea apa din acel recipient cu bila?Cusca din imagine este cusca ei. AS vrea sa tiu dc tot isi baga talas in casuta si dupa sta acolo ghemuita si cred ca doarme.. big_smile Inca ceva vreau sa stiu:1. De cate ori pe zi trebuie sai schimb mancarea,si cemi recomandati sai dau de mancare.
2.Eu nu prea ma pricep deoarece este prima data cand am un hamster,si asi vrea sa stiu cand si cum ii voi putea curata cusca. MERSI MULT SPER SA VA PLACA FULGHI big_smile

883

Re: hamsteri pitici

buna!am un hamster pitic din rasa campbell....azi-dimineata cand sa ma uit sa vad ce face :hamster:  vad ca are o buba(sau iritatie) in jurul  careia i-a cazut blanita:(e grav ???oricum ma duc cu ea azi la veterinar :porc:  , dar vreau  pareri... :idee:

Adaugat: 08-05-2012 15:08

ieee ieri am fost la veterinar si a spus ca nu e grav parca ia mai si trecut!mi-a dat o crema sa o dau acolo:a zis ca s-a taiat iar apoi  s-a scarpinat si de aceea s-a facut asa....am cateva poze cu sisi aici(era cam somnoroasa )

884

Re: hamsteri pitici

Ieri am intrebat la un pet-shop daca au hamsteri pitici campbell(rusesti) si mi s-a raspuns cu...noi avem doar hamsteri normali... neutral

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

885

Re: hamsteri pitici

smile  smile Pai piticii champbell sunt anormali. Nu ai sa gasesti prea curand un pet shop care sa diferentieze rasele de hamsteri.  wink

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

886

Re: hamsteri pitici

smile Da,asta a fost buna iloveaimals "anormali" ar fi trebuit sa te uiti la ei caci trebuie sa ne imaginam cum arata un hamster anormal daca la pet shot au normali smile

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

887

Re: hamsteri pitici

Salutare tuturor! :hug:  Am si eu o hamsterita din mai 2010.Ne intelegem foarte bine.Va pun niste poze cu ea.

888

Re: hamsteri pitici

Ce frumoasa e!Sa-ti traiasca :heart:

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

889

Re: hamsteri pitici

Multumesc!Are 2 ani si 5 luni

890

Re: hamsteri pitici

Vai  cat de scumpa poate sa fie. :heart: am si eu probleme cu masina, poate sa vina si pe la mine?  :hihi:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

891

Re: hamsteri pitici

vai super e tare draguta :heart:

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

892

Re: hamsteri pitici

Multumim! :heart: S-a pensionat,nu se mai ocupa cu asta. tongue

893

Re: hamsteri pitici

offff asa de tanar  s-a pensionat  hmm pacat era un mester bun smile

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

894

Re: hamsteri pitici

Este fetita! big_smile Si nu este tanara smile Are 2 ani si 5 luni.E baba deja smile

895

Re: hamsteri pitici

E prea baba chiar, dar se tine bine. Sa-i fie de bine si sa mai traiasca inca atat de acum incolo, daca o ajuta Doamne Doamne.  wink

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

896

Re: hamsteri pitici

Multumim! smile

897

Re: hamsteri pitici

o va ajuta si sa iti spun ceva am pus poza aia cand repara masina pe pagina mea de facebook la un concurs ''Cine e cel mai amuzant animalut'' si ea e castigat au crezut ca am gasit-o pe siteuri si cand le-am spus ca poza e facuta de cineva nu le-a venit sa creada  smile

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

898

Re: hamsteri pitici

smile Intradevar,este mortala poza

899

Re: hamsteri pitici

Da uite un comentariu:
''Vai..........ce skumpy e hamsterul cu masyna.........sa il mananc as vrea''

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

900

Re: hamsteri pitici

yikes Sa-si ia gandul big_smile Numai eu pot sa-l pap smile