851

Re: hamsteri pitici

Da,e foarte bine smile nu esti enervant,mai bine intrebi decat sa faci vreo greseala smile  :sanatate:

- Bianca

852

Re: hamsteri pitici

am mai pus cateva poze cu tzitzi ( fetitza ) ca ea e mai harnicutza, baietzelul isi face somnul de dupa-amiaza
http://img155.imageshack.us/img155/7413/imagine0275e.jpg
By mitzzza96 at 2011-07-15

853

Re: hamsteri pitici

Ce scumpica e  :heart:

- Bianca

854

Re: hamsteri pitici

Niste poze de ultima ora:D cu tzutzu si tzitzi:D

http://img143.imageshack.us/img143/2791/imagine0262.jpg
By mitzzza96 at 2011-07-15

YUM YUM :hamster:
http://img17.imageshack.us/img17/121/imagine0261.jpg
By mitzzza96 at 2011-07-15

aici este tzitzi
http://img708.imageshack.us/img708/7166/imagine0263.jpg
By mitzzza96 at 2011-07-15

si aici.. e bine sa pun asa fashia? rasucita? sau sa o las normala? dreapta
http://img706.imageshack.us/img706/9300/imagine0278.jpg
By mitzzza96 at 2011-07-15

Adaugat: 15-07-2011 15:05

app frunza din a 2 imagine e picata de la o planta.., nu le dau asa ceva:))

855

Re: hamsteri pitici

ar fi bine sa le-o dai dreapta,le-ar fi lor mai usor smile


Sunt tare scumpici amandoi smile

- Bianca

856

Re: hamsteri pitici

ok am sa le-o dau dreapta dar, hartia aia e din 3 straturi si dreapta ... se mai imprastie straturile

857

Re: hamsteri pitici

Nu e nicio problema,si asa ei o vor face cum vor ei  :hihi:

- Bianca

858

Re: hamsteri pitici

biancadumi wrote:

nu le mananca smile prob ca le baga in saculeti si pe urma in casuta le scot si isi amenajeaza cuib smile

Te rog Bia,imi spui si mie ce sunt "saculetii" la hamsteri?Merci mult! :pup:

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

859

Re: hamsteri pitici

da,pai eu au niste saculeti in care baga papica,saculetii sunt la obraji,si cand le pui papica ei mai intai o baga in saculeti si au saculetii plini cu mancarica,sunt haiosi  :hihi:

- Bianca

860

Re: hamsteri pitici

Merci mult ca mi-ai explicat! :pup:  :merci:

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

861

Re: hamsteri pitici

N-ai pentru ce   :pup:  :pup:  :heart:

- Bianca

862

Re: hamsteri pitici

As vrea sa stiu si eu ce rase sunt dragalasii mei..:D am  pus poze cu ei mai sus:D

863

Re: hamsteri pitici

Vreau sa va zic ca am un nou membru in familie  :heart: un soricel pe care la gasit sotul meu afara cred ca a evadar de undeva ca nu e puiut si e maestru in evadari a evadat de 4 ori pana acum big_smile oricum poate nu mai evadeaza ca am si pisi si nu e prea bine problema e ca nu stiu daca e baieat sau fata oricum eu eam pus numele Fulg daca e fata o sa il schimb :hamster:  :heart:

Asi simti ca ma sufoc daca nu ar exista animalute pe pamant,Behlul,Kitty si Fulg :pisica::hamster:

864

Re: hamsteri pitici

hmm,daca este soricel,nu este hamster,poti sa ne pui poze cu el\ea?  smile

-Ioana-

865

Re: hamsteri pitici

Sigur ca da nu au iesit prea reusite ca alerga big_smile

Asi simti ca ma sufoc daca nu ar exista animalute pe pamant,Behlul,Kitty si Fulg :pisica::hamster:

866

Re: hamsteri pitici

elvira2011 wrote:

Sigur ca da nu au iesit prea reusite ca alerga big_smile

Hm....am impresia ca e albino mouse, dar oricum, nu cred ca necesitatile sale sa fie diferite fata de necesitatile unui hamster.

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

867

Re: hamsteri pitici

Salut.. am si eu o intrebare... sper sa ma ajute cineva.. Am auzit ca hamsterii nu au voie vitamina c dar pe majoritatea mancarii ( hrana fakt special pt hamsteri iepuri.. si alte rozatoare mici)  scrie ca au si vitamina C.. deci ce sa cred.. merge sau nu sa le dau vitamina C?

si ce mancare imi recomandati sa ii dau? dak atzi putea pune un site cu alimente.. sau un producator bun..:) vas fi recunoscator:)
kiri kiri am auzit ca nu-i foarte buna.. asai?

868

Re: hamsteri pitici

Nu e vorba ca nu e foarte buna, doar ca cei mici nu mananca prea multe din ea, poti incerva de la padovan sau vitakraft, astea le plac mai mult. Iar vitamina C intareste sistemul imunitar, hamsteri nu au voie acide, cum ar fi potocalele sau lamailie.

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

869

Re: hamsteri pitici

Mai multi prieteni vor sa adopte cate un hamster asa ca m-am gandit sa pastrez doar unul, care credeti ca este mai potrivit singur..? masculul sau femela, adica, cui ii este mai bine singur (ca am auzit ca femela nu traieste bine singura sau cv de genu:)) ) si dak ar fi sa iau hamster sirian, care este mai bland  femela sau mascului?

870

Re: hamsteri pitici

Da,din cate stiu.Hamsterii au voie sa manance:
Mere (fără seminţe)
Banane
Mure
Coacăze
Pepene galben
Cireşe
Struguri (fără seminţe)
Miere
Mango
Papaya
Piersici (fără sâmburi)
Pere
Prune (fără sâmburi)
Zmeură
Căpşuni

871

Re: hamsteri pitici

Buna!
Am si eu 3 hamsteri pitici:)
Am ceva experienta cu hamsteri..am mai avut inainte si inca am pentru ca sunt animalute foarte sociabile si dragastoase  :heart:

Din cate stiu eu, numai hamsterii sirieni au voie fructe gen mere,pere...

Pets: :hamster: :hamster: :hamster: :caine: :caine: :tzest: :porcusor: :pisica:

872

Re: hamsteri pitici

Poti sa le dai pere si alte fructe, dar in cantitati mai mici. Ce e mult strica. Insa cate un pic din fiecare e ok.

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

873

Re: hamsteri pitici

Ce scumpa e Ada!! Sa'ti traiasca!  :heart:  :heart:  big_smile  big_smile

Pets: :hamster: :hamster: :hamster: :caine: :caine: :tzest: :porcusor: :pisica:

874 (edited by Iusty 12-02-2012 15:36)

Re: hamsteri pitici

Ce draguta e Ada :heart: ! Sa-ti traiasca.
Mi-ar placea ca atunci cand ma voi muta sa-mi cumpar si eu un hamster pitic rusesc alb de iarna :heart: ..dar imi e cam teama sad ...

Adaugat: 11-02-2012 15:18

Pentru ca au o durata de viata mica. Eu ma atasez foarte tare de animalele pe care le am..daca ma atasez de o piticanie din asta :heart: si traieste asa de putin..nu stiu ce sa zic..

Adaugat: 12-02-2012 15:20

Daca n-ar avea o durata de viata asa de mica mi-as fi luat demult :hihi: , dar asta e singurul lucru care ma retine...

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

875

Re: hamsteri pitici

Da,traiesc putin dar sunt foarte afectuosi smile uite,o sa pun acuma la hamsteri sirieni cateva poze cu Snow si Porto smile poate iti plac mai mult hamsterii sirieni smile

- Bianca