926

Re: hamsteri pitici

aaa...deci nu face pui??pai si cum de s-a ingrasat?? neutral ca mancarea e neatinsa

Adaugat: 06-08-2012 23:09

am sa mai astept vreo 2 sapt.si daca nu face pui inseamna ca sunt de acelasi sex...:(

927

Re: hamsteri pitici

Dute la un specialit sau la un veterinar.Nu cred ca sunt de acelas sex  :k: .

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

928

Re: hamsteri pitici

am sa merg,sa vad exact smile

929

Re: hamsteri pitici

Par fete amandoua. Baietii au fundul mai mare.  tongue

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

930

Re: hamsteri pitici

sunt poze facut acum...:) deci nu o sa faca puiuti sigur,nu?dar impreuna tot nu pot sa ii pun pt ca se cearta...

931

Re: hamsteri pitici

Baietii mei erau pui, din aceeasi mama pentru ca au fost nascuti la mine, ii stiu de cand aveau cateva ore, au crescut impreuna, au manacat impreuna, s-au jucat impreuna iar la 2 luni de zile au inceput sa se omoare intre ei. De fiecare data cand se intalneau iesea scandal si mult sange. Nu ii mai pooti pune impreuna, asa sunt ei. Indiferent de cand spatiu eu, atunci cand se intalnesc se bat. Ai mei aveau toata casa la dispozitie si tot nu le ajungea...
Nu le mai pune impreuna, niciodata daca nu vrei sa moara una dintre ele.
Zeghi al meu era plin de muscaturi pe corp, pe picioruse, botic, gat si burta...l-am gasit incremenit dimineata. sad Iar faptul ca s-a intalnit a fost un accident, unul era liber iar celalat in cusca si s-a intamplat inevitabilul. Nu vorbesc prostii, iti spun din experienta, nu or sa ajunga sa se inteleaga.

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

932

Re: hamsteri pitici

ok,mersi mult! pt sfaturi  :hug:  !  oricum nu ii mai pun impreuna...

933

Re: hamsteri pitici

deci sa stiti ca vreau sa-mi iau si eu unu :heart:  :heart:
pt un hamster ce dimensini trebuie sa aibe cusca?
este obligatoriu talas? :einstein:  are ceva daca as pune harti rupte in bucati mici? sau o paturica ?
cat traieste un hamster?

Animalul nu are nevoie de o pregatire speciala pentru a fi animal. Omul însa pentru a deveni om are nevoie de educatie. Educatia face diferenta dintre oameni si animale.

934

Re: hamsteri pitici

La dimensiunile custii nu stiu sa iti spun, evident e bine cat mai mare.
Eu nu le pun la ai mei talas , ci hartii rupte si le dau sa isi puna in casuta bucati de servetele albe neparfumate.
Un hamster traieste in medie 2-3 ani.
Sper ca ti-am fost de ajutor.  smile

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

935

Re: hamsteri pitici

Un hamsteri pitic are nevoie de o cusca de 40-50 cm,unul sirian de 60-70 cm,cu cat mai mare cu atat mai bine smile

- Bianca

936

Re: hamsteri pitici

:merci:  :merci: ms mult sa stiti ca o sa-mi iau si eu unu sau poate doi..

Animalul nu are nevoie de o pregatire speciala pentru a fi animal. Omul însa pentru a deveni om are nevoie de educatie. Educatia face diferenta dintre oameni si animale.

937

Re: hamsteri pitici

daca vrei 2,vor trebui 2 custi. Nu vei putea tine 2 hamsteri intr-o cusca decat daca sunt pereche,cea ce inseamna pui aproape lunar,si daca lasi de 2 ori consecutiv femela se fete poate avea probleme sau chiar muri....deci mai bine unul.

- Bianca

938

Re: hamsteri pitici

ok multumesc pt sfat ramane unul :hamster:

Animalul nu are nevoie de o pregatire speciala pentru a fi animal. Omul însa pentru a deveni om are nevoie de educatie. Educatia face diferenta dintre oameni si animale.

939

Re: hamsteri pitici

Buna!Sunt noua pe site!  :hihi: Am si  eu o hamsterica,o cheama sophie si este alb de iarna.  :hamster: Am si un perus,kiki :perus:  si un catel bichon,in varsta de doar 2 luni Figaro :caine:
Loveanimales,ma bucur ca iti vei lua un hamster.Ce rasa vrei sa achizitionezi? :hamster:

940

Re: hamsteri pitici

Bine ai venit :hug: si asteptam pozici cu piticotii tai :heart: .

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

941

Re: hamsteri pitici

Ea este sophica.

942

Re: hamsteri pitici

Frumoasa! :hihi: Sa-ti traiasca!

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

943

Re: hamsteri pitici

:hihi: Ce simpatica e.

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

944

Re: hamsteri pitici

Multumesc :hihi:  Sophie va pupa :hug:  :hug: .Am sa pun poze si cu ea acum,cand este alba dar trebuie sa le descarc si acum imi e cam lene.. :wis:

945

Re: hamsteri pitici

am si eu un hamster pitic rusesc smile  e un dulce... chiar foarte cuminte... musca si el putin smile

i-am luat o minge... il bag in ea... ii dau drumul prin casa...la pedalat smile dar sta doar cu noi... e un dulce

Coco - Micul Alexander - Marele Prieten
2x :malex: 3x :caine: 1x :pisica:  1x :hamster: rusesc pitic
Råman un anonim.

946

Re: hamsteri pitici

Buna. Sunt noua aici. Am primit un hamster acum o luna. Astazi am observat ca a inceput sa naparleasca si nu stiu ce sa fac? ce ma sfatuiti?

947

Re: hamsteri pitici

Eu am avut 2 hamsteri pitici la viata mea(pe langa 3 hamsteri sirieni) si imi erau atat de dragi.Sunt mici tare iar lucrul asta ii face atat de adorabili..
Acum nu mai am niciunul.Dar PUR SI SIMPLU nu mai vreau sa iau alti hamsteri:( DE ce?Fiindca traiesc foarte foarte putin...2 ani,2 ani jumate..M-am saturat sa fiu trist atat de repede la ''plecarea'' lor.:(
Voi cum va descurcati cu detaliul asta care l-am zis eu,durata de viata?:(
In fine.Sa va traiasca hamstericii! Sa va bucurati de ei:*

948

Re: hamsteri pitici

Ce mici sunt!Si frumosi! :hamster:

L A D Y
L A D Y
1D

949

Re: hamsteri pitici

Bubu - baietel cuminte...
chiar nu musca... e cuminte... alearga noaptea cat poate smile)

Coco - Micul Alexander - Marele Prieten
2x :malex: 3x :caine: 1x :pisica:  1x :hamster: rusesc pitic
Råman un anonim.

950

Re: hamsteri pitici

Princess  :heart:

- Bianca