1

Topic: Pechinez

am vazut ca nu este nici un subiect cu pechinezi eu am o fetita de 4 anisori si am avut parte astazi de o intamplare tragica sadsad(  nu doresc la nimenea. cand sa o scot in casa pe catelusa mea pinky pe prag statea un alt caine al meu rodea un os si a sarit si a muscat`o de fata sau ce de ochii si i`a iesit ochiul in afara tot  sadsad(( groazniccc sad( am dus`o acuma repede la medic si a operat`o cei care aveti caini pechinezi aveti grija si dintr`o simpla lovitura peste cap poate sa`i iasa ochiul sa stiti sad mi`a povestit veterinarul acum sad va spun cea mai tragica intamplare sa`mi vad cainele cu ochiul scos asa sad sad nu doresc la nimenea

2

Re: Pechinez

zambar3atza wrote:

am vazut ca nu este nici un subiect cu pechinezi eu am o fetita de 4 anisori si am avut parte astazi de o intamplare tragica sadsad(  nu doresc la nimenea. cand sa o scot in casa pe catelusa mea pinky pe prag statea un alt caine al meu rodea un os si a sarit si a muscat`o de fata sau ce de ochii si i`a iesit ochiul in afara tot  sadsad(( groazniccc sad( am dus`o acuma repede la medic si a operat`o cei care aveti caini pechinezi aveti grija si dintr`o simpla lovitura peste cap poate sa`i iasa ochiul sa stiti sad mi`a povestit veterinarul acum sad va spun cea mai tragica intamplare sa`mi vad cainele cu ochiul scos asa sad sad nu doresc la nimenea

waw... :wow: imi pare sincer rau si sper sa se faca bine......desi am ogroaza de pekinezi..nu mi s-a intamplat niciodata asa cva si sper sa nu mi se intample.........insanatosire grabnica......... sad

:heart: -SABINA- :heart:

3

Re: Pechinez

Saracuta sad ! Insanatosire grabnica :pup: ...sigur se va face bine :heart: !

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

4

Re: Pechinez

sper sa mai vada sa se faca bine ...asa este sunt catei destul de rai dar foarte iubitori cu stapanii  sad

5

Re: Pechinez

imi pare rau pt tine:(.Dar sper sa se faca bn:)

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart:

6

Re: Pechinez

acum este pe tratament saracuta de vreo 5 ori pe zi trebuie sa`i pun picaturi si sa o fac cu crema si este foarte rea nu sta atata ne chinuim cu ea sad  eu spun ca este bine si va vedea sper

7

Re: Pechinez

Foarte interesanta povestea. M-a impresionat foarte mult. Prin cate a trecut dragalasa ta , Cora. hmm Ma bucur ca acum e bine !! O scumpete ! :heart:
P.S la primavara ma vor lasa parintii sa imi iau si eu o catelusa. Sper sa mi se indeplineasca dorinta , mai ales ca parintii imi promit asta de cativa ani. :wis:

:heart: ¤ Anyta ¤  :heart:

8

Re: Pechinez

haide-ti sa va arat si eu bijuteriile mele. ale mamei mele. primul este Bitu cel maro si Lina cea cu negru. ea este obeza. Bitu are 11 ani si Lina 10. asa am vazut pe carnetele lor de sanatate. Bitu este nascut pe 21 ianuarie. a fost ziua lui recent.

Adaugat: 27-01-2010 15:15

in ultima poza, doarme pe geaca mea. ma iubesc la fel de mult cum ii iubesc si eu.

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

9

Re: Pechinez

astazi m-i s-a marit familia cu inca un catel,mai bine spus catelusa :heart: este un pechinez foarte dragut.a trebuit sa ii cumpar zgarda de pisici smile voi reveni in curand cu poze. :heart:

10

Re: Pechinez

felicitari,eu am avut un pechinez(e la curte acum) cu coloana rupta dar vindecata si un ochi scos :cry:

3 caini,2papagali,1 cal,1gaina de casa,5pisici,1porc!!!

11

Re: Pechinez

chentloveanimals wrote:

felicitari,eu am avut un pechinez(e la curte acum) cu coloana rupta dar vindecata si un ochi scos :cry:

macar traieste, si inca te iubeste asta e tot ce conteaza  :sanatate:

O sa pun poze si cu pekineza lui mama Pufi ... big_smile

Adaugat: 14-11-2010 20:07

Scuze de dublu ! vad ca nu exista Edit
Uitati poze cu pufi!
:caine:

Gestul Conteaza !

12

Re: Pechinez

E un scumpic  :pup:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

13

Re: Pechinez

Pufi e fata smile

Gestul Conteaza !

14

Re: Pechinez

Pai nu aveam de unde sa ghigesc asta ca nu ai mentionat . Scuze  :rusine:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

15

Re: Pechinez

Eh  big_smile  .. nu prea ma joc cu ea ca e a lui mama ... pasarile sunt genul meu  :heart:  :heart:  :heart:

Adaugat: 15-11-2010 19:40

de aproape o luna e mesajul meu vechi ... nu cred ca sar supara daca as mai pune inca o poza big_smile ... daca nu atunci am avertisment

ON-TOPIC : Uitati inca o poza cu pufica :heart:

Adaugat: 08-12-2010 10:20

4dollar wrote:

de aproape o luna e mesajul meu vechi ... nu cred ca sar supara daca as mai pune inca o poza big_smile ... daca nu atunci am avertisment

Nu e problema, problema apare cand sunt mesaje unul dupa altul la intervale de cateva minute sau chiar secunde, este obositor si inutil.

Adaugat: 08-12-2010 15:58

Sunt chiar multumit de calitatea pozei .. a iesit superb pacat ca nu a fost aparatul meu smile

Adaugat: 08-12-2010 18:11

O pozitza noua tongue Ii era frig pe la tara big_smile

Gestul Conteaza !

16

Re: Pechinez

aceasta este catelusa mea in primele zile de cand am luat-o.poate imi dati niste idei de nume.eu m-am gandit la Abby.

17

Re: Pechinez

Ce draguta e  :heart:  ce zici de numele Doli? smile

Gestul Conteaza !

18

Re: Pechinez

cateva poze cu Abby.a mai crescut si i-au cazut dintisorii.face numai prostioare.e foarte scumpica. :heart:

19

Re: Pechinez

E o dulce  :pup:  Sa-ti traiasca  :heart:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

20

Re: Pechinez

ce frumos e  :heart:

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

21

Re: Pechinez

buna,am si eu un caine si cateodata  intepeneste,si nu se mai poate misca.Are 2 ani. Pot sa stiu de ce?si ce ii pot face?sau ce medicamente ii pot da?? :caine:  sad  sad

22 (edited by alex.coco 21-02-2011 23:04)

Re: Pechinez

crissu97 wrote:

buna,am si eu un caine si cateodata  intepeneste,si nu se mai poate misca.Are 2 ani. Pot sa stiu de ce?si ce ii pot face?sau ce medicamente ii pot da?? :caine:  sad  sad

Cea mai inteleapta alegere ar fi sa te duci cat mai repede la veterinar ,din ce ai specificat tu in mesaj cred ca este ceval de la SNC(sistemul nervos central) si ii provoaca paralizie pt un scurt timp sad

23

Re: Pechinez

am fost la veterinar si spunea ca ii se contracta muschii intre ei!!dar poate la cainele cuiva sa intamplat la fel si ma poate ajuta cu un raspuns. sad

24

Re: Pechinez

poze :caine:

25

Re: Pechinez

Foarte dragutz  :pup:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi