1 (edited by gaby354 27-10-2009 17:23)

Topic: poze cu acvariile noastre

acvarii

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

2

Re: poze cu acvariile noastre

m-am gandit sa fac un subiect despre acvariile noastre asa am ales sa punem poze cu acvariile noastre

Adaugat: 27-10-2009 17:23

asta e acvariul meu cand eram incepator

Adaugat: 27-10-2009 17:24

si astea este tot acariiul ala doar ca are alte decoruri

Adaugat: 27-10-2009 17:26

scz dar telefonul nu face prea bn poze

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

3

Re: poze cu acvariile noastre

fain acvariul :ok: Cati litrii are?
Tineo tot asa:cool: Pot sa pun si eu niste poze cu acvariul meu?:/

Adaugat: 31-12-2009 09:58

Am si eu un acvariu de 150 l ... Cu toate dotarile:Filtru(pt acvariu de 200 l ),termometru,incalzitor(tot pt 200 l )
Am o multime de pestisori....:
Pai am asa:6 Xipho (un mascul si 5 femele),aprox 10 Carasi,2 Cory albino, un "sarpe de acvariu",ceva sanitar mai mare....,2 rechini,....si cam atat....o sa pun si niste poze...

4

Re: poze cu acvariile noastre

si cateva poze cu acvariul meu wink

:heart: -SABINA- :heart:

5

Re: poze cu acvariile noastre

Super :bravo: ...si pestisorul Betta e superb :heart: (mai ales ca ador albastru :rusine: )

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

6

Re: poze cu acvariile noastre

ms :pup: :rusine:

:heart: -SABINA- :heart:

7

Re: poze cu acvariile noastre

Uite`l si p`ameo big_smile   Sper sa va placa :rusine:

8

Re: poze cu acvariile noastre

ffffff frumos roller si al tau poly e ff dragut big_smile

Adaugat: 05-01-2010 13:13

a da acvariul meu are 26 l wink)

Adaugat: 05-01-2010 13:13

roller u ai plante din plastic? nu prea sunt bune eu am naturale big_smile

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

9 (edited by roller 05-01-2010 18:37)

Re: poze cu acvariile noastre

Pai am plante din plastic deoarece am multi carasi dupa cum vezi...(carasii mananca toate plantele) ....si nu pot sa tin plante...chiar am incercat si vreau sa renunt la carasi si sa trec la vivipari si alti pesti:)) pt a pune si niste platute:D... daca vrei sa vb despre pesti contacteazama big_smile lucaci_laur2009

10

Re: poze cu acvariile noastre

gaby354 wrote:

a da acvariul meu are 26 l wink)

ms gaby.. :pup: ai poze cu acvariul tau?

Adaugat: 05-01-2010 19:36

poly wrote:
gaby354 wrote:

a da acvariul meu are 26 l wink)

ms gaby.. :pup: ai poze cu acvariul tau?

de fapt scuze..acum am vazut ca uh ai pus pozele de sus.. wink dar poti sa mai pui :pup:

:heart: -SABINA- :heart:

11

Re: poze cu acvariile noastre

Deci am si eu niste curiozitati big_smile poate mi se si raspunde:
Voi unde va lasati acvariile cand plecati in vacanta?
Cate bidoane de apa cumparati? :wow:
Si de cate ori se schimba apa? :rusine:

12

Re: poze cu acvariile noastre

simona vrei pesti? :hihi:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

13 (edited by birdslover 06-02-2010 20:08)

Re: poze cu acvariile noastre

Pai i-am zis tatei mai devreme sa ne luam si noi si si-a pus problemele astea big_smile Si a zis ca nu putem sad As vrea macar 1 auriu. Cum sunt in desene animate big_smile Dar cum sa-ti iei doar un peste sad
Sau un Beta de orice culoare sad

14

Re: poze cu acvariile noastre

1 auriu sa iti indeplineasca 3 dorinte ??? tongue

LORA & LORD

15

Re: poze cu acvariile noastre

Da :heart:
Gata mi-a raspuns un prieten la intrebari big_smile

16

Re: poze cu acvariile noastre

Pai eu as vrea un betta albastru :hihi: ..ar fi minunat big_smile

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

17

Re: poze cu acvariile noastre

Nu ne dai si noua raspunsurile la intrebari? si eu as fi interesata. :hihi:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

18

Re: poze cu acvariile noastre

il las acasa..si le da bunica sau mama de mancare....si le schimb apa odata la o sapt........si le pun apa de la robinet pt ca stau la munte si apa e buna......si le mai pun solutii.. wink . ..

:heart: -SABINA- :heart:

19

Re: poze cu acvariile noastre

iloveanimals wrote:

Nu ne dai si noua raspunsurile la intrebari? si eu as fi interesata. :hihi:

El are acvariu profesional si trebuie sa schimbe 35% din apa o data pe luna. De mancare cred ca le da bunica'sa si.. nu cumpara zeci de bidoane de apa pentru ca are purificator nu stiu de care si baga apa de la robinet in ala si apoi o baga la pesti big_smile Iar mizeria de pe fundul acvariului o strange un filtru big_smile

20

Re: poze cu acvariile noastre

Simona,daca ai vrea un acvariu mic si sa ti numai un peste in el cea mai buna specie ar fi betta,ii gasesti intr-o mare varietate de culori si sunt pestii cel mai usor de ingrijit.Daca iti place specia asta dai un search pe google "betta care" si o sa gasesti (aproape,daca nu chiar toate)informatiile de care ai nevoie. :k:

21

Re: poze cu acvariile noastre

Sa inteleg ca pot creste doar unul... dar si pentru el am nevoie de filtre, neon etc?

Adaugat: 07-02-2010 20:35

Uitati ce frumusete
http://exotic-aquariums.com/images/betta3.jpg :heart:

22

Re: poze cu acvariile noastre

nu trebuie filtru sau neon

Acvariul meu de 40 L:1 mascul gurami,2 xipho,2 cory si multi guppy,2 carasi,2 zebre  Acvariul de 10 L: 30 pui zebre Acvariul de 1,5L:2 pui xipho

23

Re: poze cu acvariile noastre

Acvariul Meu Pentru puiutii de Xipho :X

24

Re: poze cu acvariile noastre

dar un singur peste se poate tine intr-un acvariu tip bol ...fara filtru, pompa etc ?  big_smile

s.juku

25

Re: poze cu acvariile noastre

juchu wrote:

dar un singur peste se poate tine intr-un acvariu tip bol ...fara filtru, pompa etc ?  big_smile

Ideal ar fi un peste betta  big_smile