26

Re: poze cu acvariile noastre

Da poti sa ti un peste Betta intr-un bol dar saracutul nu va avea o viata fericita:( Bolul nu este recomandat pentru nici o specie de peste pentru ca au tendinta sa se invarta in cerc si nici nu se simt protejati.

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

27

Re: poze cu acvariile noastre

Daca bolul este suficient de mare cat sa il adaptezi cu diferite locuri in care se poate ''ascunde'',e perfect.
Betta sunt niste pesti nepretentiosi,si poti tine linistit,dar ai grija,nu mai mult de 1 ! si niciodata sa nu fie 2 masculi.

My Pets:
-Piti (hamster pitic rusesc)

28

Re: poze cu acvariile noastre

vita de vie si nucile de cocos..

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

29

Re: poze cu acvariile noastre

Vita de vie e pusa de design sau chiar au treaba cu ea ?
Nuca de cocos e vizitata si ea ?
:floare:

Traim toti sub acelasi soare, dar n-avem acelasi orizont.

30

Re: poze cu acvariile noastre

privire de ansamblu..daca tin aparatul un pic inclinat iese mai bine.. :k:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

31

Re: poze cu acvariile noastre

Mult mai bune pozele astea si  :bravo:  Dana1 pentru acvariu Imi place Dar stii, am citit undeva ca apa la acvariu nu trebuie sa se vada unde se termina - adica  apa sa fie pana la un nivel care sa se termine sub capac  :angel:  Iarba, ceva ?
Mie nu-mi place cum arata hartia din spatele acvariului cu peisaj marin si as dori sa o schimb
Voi de care ati luat sau ce ati luat ?
Ma gandeam daca as gasi un soi de autocolant  :wis:
Sau pur si simplu o hratie cu acel peisaj marin - de unde iau ?
:floare:

Traim toti sub acelasi soare, dar n-avem acelasi orizont.

32

Re: poze cu acvariile noastre

capac si iarba..nu am ..de aia tin nivelul apei mai jos..sa nu sara pestii..autocolant de la petshop[ca si al meu]

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

33

Re: poze cu acvariile noastre

este superb,va felicit,pestele beta este minunat,m-am indragostit de aceasta specie de cand l-am vazut la Bianca,iar de atunci mi-a venit "pofta" de pestisori smile  smile

-Ioana-

34

Re: poze cu acvariile noastre

sunt frumosi intradevar..daca maresti poza 2 vezi 3 femele si 1 mascul betta..1 ancistrus lipit de geam..

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

35 (edited by biancadumi 13-06-2011 18:21)

Re: poze cu acvariile noastre

Dana,cum ii tii impreuna ? nu se bat?

Edit: acuma am vazut ca sunt pui big_smile

- Bianca

36

Re: poze cu acvariile noastre

masculul si o femela sunt adulti..fetele au unde se ascunde[sunt si mai iuti ca el..si multe]el pateste cam asa..cine fuge dupa 2 iepuri nu prinde niciunul.. :k:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

37

Re: poze cu acvariile noastre

inseamna ca ai avut noroc...cam din toate cazurile pe care le-am citit pe net ale diferitelor pers,masculul bate pe femela si e foooarte agresiv...si mie de unde l-am luat mi-a recomandat sa am mare grija daca cum ii iau femela ... si de unde l-am luat,erau tinuti toti separati.

- Bianca

38 (edited by dana1 13-06-2011 18:46)

Re: poze cu acvariile noastre

masculii se tin separati ca se bat dar in spatiu mai mare femela e mai rapida si el are 3 codite dupa care sa alerge pana se satura.. smile initial am pus masculul separat dar mi-au depus corydoras si l-am mutat u ceilalti..am vazut ca nu prea o agaseaza pe fata asa ca m-am decis sa mai iau 2[cele albastre]

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

39 (edited by shadowdinasty 14-06-2011 00:08)

Re: poze cu acvariile noastre

Dana, am vazut cumva o scoica in acvariul tau?

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

40

Re: poze cu acvariile noastre

guppy..xipho..scalari..e o scoica mica ..ratacita.. :wis:

Adaugat: 14-06-2011 08:01

unele modificari.. :ok:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

41

Re: poze cu acvariile noastre

Frumos acvariu!

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

42

Re: poze cu acvariile noastre

multumesc NOEMI..ma bate gandul sa-l plantez mai mult..ai idee cum se cheama planta aceea maronie-roscata ce apare in prima poza?[cea din dreapta]ca la celelalte am retinut denumirile[windelov,ferigi de congo si sagittaria[care la mine merge mai greu]]

Adaugat: 06-08-2011 15:56

am dat si de necunoscuta...nymphaea lotus red..cred ca nu am gresit..seamana..

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

43

Re: poze cu acvariile noastre

acvariul meu sper sa va placa:)

44

Re: poze cu acvariile noastre

cred ca dai cam multa mancare de e apa verde[.sau ai autocolant si se vede asa].si lumina din geam bate in acvariu??daca da faci alge la plante..ce ai deasupra[cracile]..le poti fierbe[daca nu-s tratate]  si pune inauntru  imi place.. :ok:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

45

Re: poze cu acvariile noastre

cine stie daca este bine sa ti pestii in acvariu rotund?

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

46

Re: poze cu acvariile noastre

Eu stiu ca nu e indicat si nici bine sa tii pestii in acvariu rotund sau bol...  big_smile

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

47

Re: poze cu acvariile noastre

multumesc pt raspuns :pup:

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

48 (edited by dana1 16-09-2011 18:26)

Re: poze cu acvariile noastre

evolutii la poze si aranjamente.. :ok: desi am tulburat apa la schimbari..

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

49

Re: poze cu acvariile noastre

Am facut cea mai mare prostie cand am dat acvariul sad( Am vorbit cu parintii si le-am spus ca as vrea un acvariu de Craciun...dar ei imi spun "pai nai avut?ce mai vrei?" sad( cum as putea sa-i conving?? as vrea unul de 60l Hailea deoarece este mai ieftin sad(  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

50

Re: poze cu acvariile noastre

faci si tu pentru ei ceva [ce asteptari au ei..invatatura ..ajutor in casa]..si poate ai noroc sa mearga..

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare: