301

Re: Iepuras Pitic

aceasta crescatorie,daca pot spune asa,are aceasi reputatie ca si alta ''canisa'',care s-a dovedit ca aduc animale din strainatate dupa comanda clientului si vandandu-le bolnave,aproape moarte in tara,iar majoritatea mor,chiar daca in asa zisul contract imaginar ei mentioneaza ca v-or asigura asistentele veterinare pe parcursul animalelor,s-a dovedit ca nu este asa,niste prieteni de ai mei s-au dus cu buldogul francez care il aveau de o saptamana la ei aveau cainele,avea scaune moi,au fost tratati ca ultimii oameni de pe pamant,au vorbit cu patronul,el inca le reprosa: ''niste caini trebuie ingrijiti,nu sa-i imbolnaviti,noi am vandut niste caini sanatosi nu bolnavi!o sa va dam banii inapoi in cel mai scurt timp...'',de parca la ei s-ar fi imbolnavit,pana la urma dupa un tratament,cainele a murit si bineinteles nimeni nu le-a dat banii inapoi,sarcii,atata au suferit dupa saracul caine,stiu multe cazuri si canise care fac aceasta contrabanda cu saracele animale dar nu vreau sa le enumar pe toate,poate maine,poimane primesc reclamatii de la acestea.Am citit mai demult ca o persoana a vrut sa le faca reclamatie la  h.p dar s-a dovedit ca din punct de vedere juritic,nu mai functionau,si-au terminat activitatea de cativa ani buni dar totusi ei nu se lasa sa vanda animale cu tot cu contract,saracele animale,ele mor din cauza neglijentei unor oameni in timp ce ei se ingrasa cu porci grasi la fel ca si sufletul lor,ei nu au constinta?M-am saturat sa aud despre aceasta Mihaela Rol**,patroana h.p sau de alte canise care isi bat joc de niste suflete nevinovate si care fac falsuri dupa pedigree,sarcaii oameni pagubiti...  mad mad

-Ioana-

302 (edited by suana 21-07-2011 21:40)

Re: Iepuras Pitic

Subscriu  Ioana.Dar cine cumpara asa fara o documentare serioasa prealabila,e la fel de vinovat ca cei care vand.Se stie ca aceste crescatorii sunt lagare ale mortii si ca se aduc caini sau alte animale  la comanda de la parinti care fac pui non-stop.Daca n-ar mai exista cerere n-ar mai fi oferta.Si eu am auzit de multe cazuri,si-au luat caini bolnavi si daca ii duci inapoi iti dau altii la schimb,asta in cazul in care nu se imbolnavesc grav sau mor.Iar cu transportul...atata timp cat nu se asigura conditii speciale pentru animale,e clar ca vor fi stresati si in pericol,pentru ca un neavenit nu va da doi bani pe ,,marfa'' pe care o trasnporta.

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

303 (edited by ioana99 21-07-2011 11:24)

Re: Iepuras Pitic

este foarte adevarat dar sunt oameni care nu au experienta care cauta un prieten,cel mai simplu este sa se uite pe internet,cu o cafeluta langa ei,fara nici un efort,ei au de suferit,decat sa caute un crescator se iau doar dupa imaginile prezentate,care bineinteles sunt foarte expresive,animalele sunt tunse frumos,in pa cu o fundita colorata,bineinteles ca o sa se opreasca acolo iar pana la urma o sa  cimande,niciodata nu se va opri acest lant lung al tepelor de pe internet dar cel mai rau este ca la mijloc sunt niste biete suflete...

Danyto,sti un crescator de la mine din judet care are de vanzare mascul de 4-5 luni rasa de care are Linda,iepurica mea sau o femela cap de leu sau angora pitic?am cautat mult peste tot si nu am gasit iar crescatorul acela nu mai are de vanzare pana la primavara,nu vreau sa le imperechez as vrea sa-mi cumpar un iepure dupa pierderea care am avut-o...

-Ioana-

304

Re: Iepuras Pitic

suana wrote:

Subscriu  Ioana.Dar cine cumpara asa fara o documentare serioasa prealabila,e la fel de vinovat ca cei care vand.Se stie ca aceste crescatorii sunt lagare ale mortii si ca se aduc caini la comanda de la parinti care fac pui non-stop.Daca n-ar mai exista cerere n-ar mai fi oferta.Si eu am auzit de multe cazuri,si-au luat caini bolnavi si daca ii duci inapoi iti dau altii la schimb,asta in cazul in care nu se imbolnavesc grav sau mor.Iar cu transportul...atata timp cat nu se asigura conditii speciale pentru animale,e clar ca vor fi stresati si in pericol,pentru ca un neavenit nu va da doi bani pe ,,marfa'' pe care o trasnporta.

Ai perfecta dreptate!Nu se feresc vanzatorii neseriosi de tine, ci te feresti tu de ei!

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

305

Re: Iepuras Pitic

Ioana daca erai mai aproape.....Are prietena mea un iepuras cap de leu cu o mutritza mortala.

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

306

Re: Iepuras Pitic

imi pare asa rau...daca eram mai aproape,l-as fi cumparat  cu mare placere dar din pacate nu am anul acesta un drum pe acolo hmm

-Ioana-

307 (edited by maya-maytza 13-10-2011 22:13)

Re: Iepuras Pitic

cute iepurasul nu urma sa fie adus la mine in oras...nu sunt din bucuresti si la mine in oras nu sunt  persoane care sa vanda iepurasi ...
ioana sunt cu adevarat scandaloase cazurile pe care le spui tu si cu adevarat esti revoltat cand esti mintit in fata si dus cu gura dupa care tot tu esti vinovat ... yikes  nu le pasa de animale ... deloc    insa au un talent inascut sa te prosteasca.... yikes


suana este adevarat ce spui tu  dar cum am spus te induc total in eroare comentariile de acolo care spun ca au primit animale ''sanatoase'' care mai tarziu nu mai sunt asa ... si in plus sa ti  se raspunda ca nu fac inselatorii pentru 50 de lei cu o nepasare totala si dupa care sa ti se spuna ca ei vand animale de 2000 de euro    ca si cum animalutele  de 100 de lei nu au importanta si se cam uita de aceste comenzi de ''doar 50 de lei''  , dupa aceea am aflat de pe forum ca nu sunt seriosi asa ca am planuit sa il duc imediat dupa ce il primesc la veterinar  si in plus nu poti ghici care sunt seriosi si care nu sunt in afara de faptul faptul ca pe siteul lor spun atatea minciuni !!!!!  mad  mad  mad.

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

308

Re: Iepuras Pitic

cartofii fierti sunt buni pentru iepuri?

309

Re: Iepuras Pitic

all3 wrote:

cartofii fierti sunt buni pentru iepuri?

Da, deoarece prin fierbere se distruge solanina.

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

310

Re: Iepuras Pitic

multumesc!

Adaugat: 19-08-2011 16:36

a crescut Rashu meu....

311

Re: Iepuras Pitic

all3 ce rasa este iepurashul tau ? este splendid !!! sa-ti traiasca!!!

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

312

Re: Iepuras Pitic

Servirea se face la tava....
http://img718.imageshack.us/img718/2918/dscn0054fg.jpg

Uploaded with ImageShack.us

...dupa ce furam din punga cu mancare. :hihi:
http://img13.imageshack.us/img13/7360/dscn0053eb.jpg

Uploaded with ImageShack.us
http://img855.imageshack.us/img855/9259/dscn0068w.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

313

Re: Iepuras Pitic

Foarte frumos Cristal ! Ma bucur ca mai insufleteste cineva si topicul asta ! :pup: pe botic!

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

314

Re: Iepuras Pitic

Ce este mai bun ca asternut pentru iepuri pitici talas sau fan? big_smile

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

315

Re: Iepuras Pitic

Talasul este asternut. Fanul se mananca. Daca ii pui pe jos fan, face pipi pe el si nu o sa il mai manance. Fanul e super-esential, orice rozatoare are nevoie pentru buna functionare a rinichilor.

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

316

Re: Iepuras Pitic

Deci sa inteleg ca talasul este mult mia bun ca si asternut nu? big_smile

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

317

Re: Iepuras Pitic

frumos iepurasul Suana sa-ti traiasca :heart:

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

318

Re: Iepuras Pitic

Da, talasul este ok.

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

319

Re: Iepuras Pitic

Iepurasii miros urat?pentru ca tata nu vrea sa imi cumpere unu ca zice ca miros urat.... :furios:

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

320

Re: Iepuras Pitic

Daca nu le faci curat des,da,miros wink altfel nu smile

- Bianca

321

Re: Iepuras Pitic

Orice animal miroase daca nu faci curat in cusca. Daca faci curat cam la 2 zile, nu ai motive de ingrijorare

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

322

Re: Iepuras Pitic

Aha pt ca ma bate gandul sa imi iau un cap de leu:D Am vazut ieri la un petshop costau 69 lei:D

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

323 (edited by suana 29-01-2012 21:35)

Re: Iepuras Pitic

Acuma ne alintam....dupa ce ne-am stresat putin la taiat de gherutze.Am zbughit-o o data pe masa la veterinar dar pana la urma am lasat de la mine si m-am lasat prins.... :hihi:

Cristal... :heart:
http://img851.imageshack.us/img851/2210/dscn0015s.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

324

Re: Iepuras Pitic

Ce frumos e  :heart: ( asa are el ochii sau e de la poza? scuze de intrebare doar ca is curioasa  big_smile )

Niciodata nu vei afla cat de puternic esti, pana cand "a fi puternic", este ultima solutie care ti-a mai ramas.
-Marina-
Mi dispiace piccolino! :cry:

325

Re: Iepuras Pitic

E de la blitz.Are ochii caprui.

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus: