251

Re: Iepuras Pitic

Eu cred ca stiu de unde l-a comandat..si daca e de acolo....ai toate sansele sa il iei bolnav dar iti tin pumnii sa nimeresti unul sanatos (l-ai comandat online? daca da,atunci stiu de unde e..si iti tin pumnii sa il iei sanatos)

- Bianca

252

Re: Iepuras Pitic

aha, m-am lamurit smile  acum trebuie sa ma descurc cu finantele  smile deoarece imi doresc si un canar  smile

My pets :heart: :1 :nimfa: (Rico) ; 1 :perus: (Cipy)  2 :pisica: (Tudy si Danutz) +1 :caine:  (Dezi) + 3 :caine: :caine: :caine: pui ai ei
                Paco & Ola

253

Re: Iepuras Pitic

Plus sa nu uitam de cusca smile pentru un iepuras pitic minim 80 cm e foarte ok ca sa aibe si spatiu smile Cusca poate fi in jur de 80-100 ron ...

- Bianca

254

Re: Iepuras Pitic

Bia,depinde ce cusca,daca este ca ceea din imagine costa cam cat ai spus tu dar daca este cu grilaj este mai scumpa.Eu as recomanda sa-i cumperi cusca cu grilaj,chiar daca este mai scumpa este mult mai comoda pentru iepure sa respire decat prin plasticul acela...
sunt inca incepatoare,Bia,am dreptate la aceasta concluzie?
Marty,te-as sfatui mai bine sa-i cumperi o pereche la perus sau la nimfa decat sa cumperi un canar,a fost doar un sfat,faci cum vrei smile

-Ioana-

255

Re: Iepuras Pitic

multumesc de sfat , o sa ii iau pereche la perus cat de curand  big_smile  scz off opic   :pls:

My pets :heart: :1 :nimfa: (Rico) ; 1 :perus: (Cipy)  2 :pisica: (Tudy si Danutz) +1 :caine:  (Dezi) + 3 :caine: :caine: :caine: pui ai ei
                Paco & Ola

256

Re: Iepuras Pitic

Da,ai maaare dreptate Ioana smile dar o cusca de 1 m la Hornbach (cu grilaj ) e 120 ron iar una de 80 cm (tot cu grilaj) 100 ron smile Hornbach e in Brasov si bucuresti.

- Bianca

257

Re: Iepuras Pitic

sper ca Marty va face alegerea potrivita,in legatura cu aceste amanunte importante... :ironic:

-Ioana-

258

Re: Iepuras Pitic

Si sper ca si Maya sa tina cont de acest lucru smile

- Bianca

259

Re: Iepuras Pitic

nu este ok sa comanzi online ? eu online am comandat de la h.p. hmm

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

260

Re: Iepuras Pitic

nu neaparat ca nu este bine dar niciodata nu sti dce la cine comanzi,in ce conditii sunt tinute animalele etc.Nu vreau sa-le fac imagine proasta dar stiu doua persoane care au comandat de la ei un perus mascul,pe langa ca pretul lui era exagerat(70lei dar el ar valora 25lei in magazine) si pana la urma a murit cumparandu-l cu raie intr-o stare foarte avansata,neputand sa-l salveze.Mi-au povestit ca ii lipseau multe pene in zona capului,a sunat iarasi in acel loc,iar ei au spus ca "este in perioada de naprlire,este normal!".Dupa ce a murit perusul au sunat iarasi raspunyand foarte rautacios,persoana aceea era foarte afectata de acest incident,plangea cand imi povestea chiar daca pasarea a trait doar o saptamana la ei acasa...  sad
nu vreau sa te sperii,oricum,conteaza sa fie iubit,sa speram ca va fi sanatos...
scuye de off

-Ioana-

261

Re: Iepuras Pitic

am sa tin cont de tot , nu vreau sa imi iau un animalutz ca sa il chinui ... chiar sambata viitoare imi va veni bijuteria si s-ar putea sa ii confectionez o cusca sau ii voi cumpara oricum saptamana viitoare merg in tabara si am sa lipsesc de pe forum...:cry:

Adaugat: 24-06-2011 14:24

bietul perus....acum o sa vedem ce si cum va fii , oricum dupa ce il iau , direct la veterinar sa il verifice si sa il vaccineze daca este necesar sa speram ca nu isi bat joc de animale.... :furios:

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

262 (edited by biancadumi 24-06-2011 16:02)

Re: Iepuras Pitic

Mda...nu e deloc bine de unde l-ai luat...dar e bine ca imediat ce il primesti il duci la medic,asa,e foarte foarte bine smile

PS:stiam ca de acolo e mai muuuult ca sigur ...

- Bianca

263

Re: Iepuras Pitic

da , acum  mai mult ca sigur il voi duce la control , nu stiam ca poate fi ceva neinregula dar mai bine ca mi-ati zis... smile

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

264

Re: Iepuras Pitic

marty wrote:

Buna,cam cat ar costa un ghemotoc din acesta pitic ?  :heart:  :heart:

Asemenea iepuri gasesti la 50 ron cu vaccin si cu tratamente cum ar fi coccidiostat la un crescator serios.

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

265

Re: Iepuras Pitic

blanche a crescut muuult...

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

266

Re: Iepuras Pitic

ce scumpilash este  :heart:  ptu ptu ptu :pup:

267

Re: Iepuras Pitic

yuii :x..dragu de el:x


uite si o  poza cu rashelu meu:d

268

Re: Iepuras Pitic

Foarte dulci iepurasii vostri! Pupam nasucurile si urechiusele lor  :pup:  :heart:

-Lory-   :heart: *Nu exista psihiatru mai bun pe lume decat un catelus care te linge pe fata.*
:floare: *Cainele este singura fiinta dupa pamant care te va iubi mai mult decat te iubesti tu insuti.*

269

Re: Iepuras Pitic

stiti cumva ce rasa este iepurasul meu??

270

Re: Iepuras Pitic

ori cap de leu ori angora ori un mixt intre cele doua smile

- Bianca

271

Re: Iepuras Pitic

cand am fost cu el la veterinar a zis ca nu stie exact dar crede ca ar fi fluture belgian

272

Re: Iepuras Pitic

Nu este fluture belgian  smile arata altfel fluturele belgian smile

- Bianca

273

Re: Iepuras Pitic

da stiu ca am cautat si eu pe net,de aia am zis sa intreb smile:*

274

Re: Iepuras Pitic

Multumesc pt. aprecieri! :hug:

In poza asta:
Rila:Ce?!S-a stricat patul?!De ce nu mai pot sa intru sub el?!

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

275

Re: Iepuras Pitic

all3 wrote:

cand am fost cu el la veterinar a zis ca nu stie exact dar crede ca ar fi fluture belgian

fluture belgian?nu cred ca am auzit de aceasta rasa...cred ca doar de fluture german am auzit..

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10