276

Re: Iepuras Pitic

Cristal.....ne ascundem....

http://img89.imageshack.us/img89/6383/dscn0038k.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

277

Re: Iepuras Pitic

ce scumpic ... pupam mustatile alea dulci... :pup:  :pup:  :pup: 
mie imi vine iepurila vineri  hmm  nu mai am rabdaaaree :heart:  :heart:

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

278

Re: Iepuras Pitic

De care rasa Maya?Presupun ca de companie.....

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

279

Re: Iepuras Pitic

da... cap de leu angora pitic  smile

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

280

Re: Iepuras Pitic

Cristal  :heart:

Maya,ori cap de leu ori angora pitic smile

- Bianca

281

Re: Iepuras Pitic

Suana,ce varsta are frumoasa sau frumosul Cristal?:)

-Ioana-

282

Re: Iepuras Pitic

intradevar , bianca dar in mail mi-a scris cap de leu angora pitic si am zis sa scriu si eu asa ca sa nu zic prostii...( la inceput vroiam sa scriu doar cap de leu )

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

283

Re: Iepuras Pitic

Ce dulce iepurasul suana,sa-ti traiasca,si eu vreau un iepuras pitic dar am dupaia prea multe animale  :iepure:

1 iepure:Linda;4 pisici:Kamy,Misa,Lory,Aurora;4 caini:Lissa,Cody,Pluto,Puffy,Labau.
Un animal are sufletul mai bun decat 100 de oameni.
(Maria)

284

Re: Iepuras Pitic

@anamaria,multumesc.O sa vezi ca cei de pe Latifa ,,sufera'' de boala asta ,de a-si mari familia cu animalutze.... :hihi:
@ioana,Cristal a facut 3 anisori in decembrie.E baietzel...
@maya ii dau dreptate Biancai....ori cap de leu ori angora.Amandoi sunt iepurasi piticutzi...

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

285

Re: Iepuras Pitic

dap asa este ... asa stiam si eu pana am citit acel mail ... si am zis ca persoana respectiva cunoaste mai bine decat mine ( si eu am avut dubii cum sa scriu pe site ) dar mai mult ca sigur este cap de leu ... angora erau 470 de lei daca imi aduc aminte bine

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

286

Re: Iepuras Pitic

Multumesc mult,Ramo,mereu esti o draguta! smile

Maya,depinde de rasa,sunt angora si la 100,120,200,300lei etc.,difera mult de rasa lor,sunt mai multe rase de angora:) poate al tau este o amestecatura intre cap de leu si aceasta rasa si nu au mentionat de la cei care ai cumparat,v-om vedea cand vine acasa... smile

-Ioana-

287

Re: Iepuras Pitic

da , ai dreptate ioana , o sa vedem cand il voi lua ( sa speram ca maine daca nu intervine ceva ) si ne vom lamuri ce este...pana atunci insa o sa admir frumusetile voastre scumpe  :heart:  :heart:  :heart:

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

288

Re: Iepuras Pitic

ce iepurasi frumosi aveti  :heart:  . as vrea si eu unul dar mie frica de elliot , el vaneaza iepuri  sad

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

289

Re: Iepuras Pitic

am vesti foarte proaste in legatura cu iepurasul pe care trebuia sa mi-l iau  :cry:  astazi am fost anuntati ca a murit joi dimineata  :cry:  si ca pur si simplu...a fost gasit inert......... sad   fara niciun motiv special... :ironic:

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

290

Re: Iepuras Pitic

Imi pare foarte rau sad

- Bianca

291 (edited by ioana99 10-07-2011 22:07)

Re: Iepuras Pitic

imi pare rau darn lasa,bine ca nu a murit la tine!daca vei mai vrea un iepure,poti cauta un crescator specializat,sigur v-ei gasi unul in orasul tau;)

-Ioana-

292

Re: Iepuras Pitic

da, bine ca nu a murit la mine . sunt insa furioasa ca nu au avut si ei putina grija de el ( a murit inexplicabil  :ironic:  ) ... nu s-au gandit ca este si el un suflet si ca nu se pot juca asa cu el ...

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

293

Re: Iepuras Pitic

maya-maytza wrote:

da, bine ca nu a murit la mine . sunt insa furioasa ca nu au avut si ei putina grija de el ( a murit inexplicabil  :ironic:  ) ... nu s-au gandit ca este si el un suflet si ca nu se pot juca asa cu el ...

dar..totusi ce rasa de iepuri cauti? poate te pot informa cu niste preturi si niste crescatori seriosi si corecti.

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

294

Re: Iepuras Pitic

cap de leu pitic...sau berbec pitic   :hug:

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

295

Re: Iepuras Pitic

maya-maytza wrote:

cap de leu pitic...sau berbec pitic   :hug:

din pacate crescatori nu stiu, dar stiu ca un crescator nu ar cere mai mult de 80 de ron pe un exemplar vaccinat si tratat.

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

296

Re: Iepuras Pitic

multumesc oricum... si da eu am dat 100 lei pe el si vaccinat sau tratat nu prea cred ca era daca a murit ''a fost gasit inert inxplicabil'' pentru ca mai nou se moare din intamplare :ironic:

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

297

Re: Iepuras Pitic

tu ai platit 100 lei vechi sau 100 RON? poate l-a vandut altcuiva..ti-a luat banii si a zis ca a murit..sa ti-l arate macar mort..sau sa-ti dea altul sau banii ori am obosit eu si am inteles gresit.. :ironic:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

298

Re: Iepuras Pitic

Vrei sa zici ca ai platit in avans,fara sa vezi ce cumperi?

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

299

Re: Iepuras Pitic

am dat 50 de lei in avans  si urma sa mai dam 50 lei cand ne dadea iepurasul ... intr-o zi ne-a spus ca in cursul zilei ne va trimite poze cu iepurasul ... nu am primit  :furios: ( acest lucru s-a intamplat in ziua cand a ajuns in romania ) cel putin asa a spus  :ironic:  dupa care ne-a aburit ca daca ar putea cineva sa il ia din bucuresti ar fi bine ( desi ni s-a spus ca masina va veni in ploiesti de unde il vom lua) ziua urmatoare i-am trimis mail ca il vom lua de la bucuresti ( exact cum a spus ea...) ne-a raspuns la mail ca a plecat ''urgent la brasov '' ( iepurasul murise si urgenta era sa faca iar rost de iepuras , nu ca s'ar fi dus la brasov ) in tot acest timp a spus ca ne va contacta pentru livrare . . . . . . a trecut o saptamana in care am incercat sa o intrebam daca putem lua iepurasul si chiar am intrebat-o intr-un mail daca este o simpla inselatorie....ne-a raspuns ca pentru 50 de lei nu ar face asa ceva si ca ei vand animale de 2000 euro si ca daca vrem sa continuam cu livrarea ... am zis ca daca am asteptat atata sa continuam si a ramas sa ne anunte de livrare ... nu ne-a mai an untat ... am atentionat-o noi de umila noastr comanda de 50 de lei  :ironic:  ... dupa ce am cicalit-o atata si nu a mai avut de unde lua iepuras de acelasi fel si-a dat arama pe fata si ne-a spus ca iepurasul murise cu mult timp in urma  :furios: si ca nu vroia sa ma deziluzioneze  :ironic:  si ne-a spus sa ii dam datele necesare pentru inapoiarea avansului deci ne-am recuperat banii...

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

300

Re: Iepuras Pitic

Ma scuzati, poate ma bag aiurea dar mi se pare ingrozitor sa trimiti un animal la transport. Esti din Bucuresti? Puteai foarte bine sa gasesti in orasul tau. Eu nu pot sa-mi imaginez ce conditi are. Cum e transportat? Daca nu are apa? De exemplu puiul meu de iepuras cand il puneam in cutiuta topaia si nu avea niciodata apa pentru ca sarea in ea si o varsa. Am rezolvat problema de abea cand i-am luat suport special. Au mancarea asigurata? Racesc? Daca e curent? Gropi la tot pasul. Mi se rupe inima cand aud ca un animalut e dat la transport dintr-un oras in altu.


Imi pare tare rau pentru puiul ce urma sa vina la tine acasa.