1

Topic: de ce animale ne temem?

rechin,crocodil fiindca sunt imprevizibile si mari

2

Re: de ce animale ne temem?

Rechinul este un animal care trebuie respectat, este vina oamenilor daca sunt atacati de rechini, deoarece le incalcam teritoriul, mai ales oamenii care practica surf!

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

3

Re: de ce animale ne temem?

nu e chiar asa cu surferi...pentru ca rechinii nu stau spre mal...doar in perioada de imperechere cred si surferii sunt confundati cu silueta focilor si...Pam! Pam!...mai mult e braconajul....moare un rechin doar pentru dorsala sa.

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

4 (edited by Iusty 29-12-2008 12:03)

Re: de ce animale ne temem?

Da, asa este! Am uitat sa spun ca rechinii confunda silueta surferilor cu a focilor, am vazut la o emisiune pe AnimalPlanet! Ar trebui oprit braconajul, dar nu se poate asa peste noapte! Mai ales in rezervatiile naturale din Africa, intra neobservati de paza! sad

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

5

Re: de ce animale ne temem?

poi...mie frica de serpi(mai degraba scarba :bleah: ) de paianjeni, tarantule si rudele lor :wow: si de alte "chestii" care sunt prin alte tari big_smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

6

Re: de ce animale ne temem?

Acuma de struti, smile) , au ai mei la ferma strut de 11 luni si am intrat la ei in tarc ca avea unul o problema si a venit unul mare la mine, s'a unflat in pene, si'a lungit gadul si cat pe ce sa'mi dea o laba din aia. Strutii la maturitate sunt foarte periculosi, pot despica un om in jumate doar dintro lovitura de picio, chiar si cand sunt mai mici te pot rani grav.

7

Re: de ce animale ne temem?

hawk wrote:

Acuma de struti, smile) , au ai mei la ferma strut de 11 luni si am intrat la ei in tarc ca avea unul o problema si a venit unul mare la mine, s'a unflat in pene, si'a lungit gadul si cat pe ce sa'mi dea o laba din aia. Strutii la maturitate sunt foarte periculosi, pot despica un om in jumate doar dintro lovitura de picio, chiar si cand sunt mai mici te pot rani grav.


nu stiam ca sunt asa periculosi :wow: :wow:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

8

Re: de ce animale ne temem?

exista o specie de pasare asemanatoare cu strutul e mai mica da are un cioc.... daca te ciocneste o data intri in coma direct :wow:

Adaugat: 03-05-2009 18:39

mie cand eram mai mica imi era frica de soareci si sobolani :rusine: (la sat mai is) da de cand o am pe maya (porcusorul de guineea) nu am nici o treaba

9

Re: de ce animale ne temem?

Eu ma tem de paianjeni si reptile !

Ich liebe alle Tiere ! I love all animals ! J'aime tous les animaux ! Amo tutti gli animali ! Ik hou van alle dieren !

10

Re: de ce animale ne temem?

mie imi este frica de sarpe :pls: mi se pare ciudat ca scoate limba aia taita la varf si face sssssssssss :wis: big_smile

I love animals :heart:

11 (edited by LovePets 29-05-2009 15:13)

Re: de ce animale ne temem?

Sincer sa fiu mi-e frica de mamifere...prefer sa infrunt un crocodil, decat sa prind o pisica neimblanzita.
Majoritatii oamenilor le e frica de reptile,insecte,arahnide pe care eu le ador.Insa animalele pe care ei le considera dragute(precum cainii,pisicile,dar si alte mamifere)pe mine ma sperie. hmm
P.S.:asta nu inseamna ca nu le iubesc sau nu imi plac...toate animalele imi plac(de fapt le ador),dar e normal sa iti fie frica de unele animale.
P.S.2:poate am exagerat putin in afirmatii,nu mi-e chiar atat de frica cat sa fug de pisici sau caini vagabonzi mai mici. smile smile

12 (edited by luky-muky 29-05-2009 17:03)

Re: de ce animale ne temem?

la mine e exact invers mai bine in gura ursului decat in gura sarpelui mai bine stiu ca ma mancat un urs dragut decat un sarpe,nu ca mie scarba ca nu mia scarba de ei dar is "dusmanii" mei

I love animals :heart:

13

Re: de ce animale ne temem?

Mie mie frica de paianjeni (mai putin tarantule-chiar nu stiu de ce hmm) si de insecte (mai putin de fluturi si de gargarite big_smile)

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

14

Re: de ce animale ne temem?

mie imi era frica de gargarite cand eram mai mica

I love animals :heart:

15

Re: de ce animale ne temem?

Mie mi-e frica de "oameni", "prieteni"....... :bleah:

16

Re: de ce animale ne temem?

mi-e frica de sarpe si reptile.

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

17

Re: de ce animale ne temem?

Mie imi e frica, in general, de toate animalutele deoarece de multe ori nu stii cum reactioneaza si la ce anume sa te astepti din partea lor... sad

:heart: crin_alb :heart:

18

Re: de ce animale ne temem?

Mie imi e scarba de soarecii de habar, camp si de sobolanii de pivnita, apa, gunoi,laborator,companie! dar ii ador pe cei din peturi :bang:

:hamster: My name is COdY tongue

19

Re: de ce animale ne temem?

mie mie tare frica de reptile in special de serpi mad

- Bianca

20

Re: de ce animale ne temem?

Marturisesc:stau langa padure si cand merg in ea mi-a frica de lupi! :rusine:

Good friends are like stars,you don't always see them,but you know they're always there.:)

21 (edited by rares93 02-08-2009 08:43)

Re: de ce animale ne temem?

monyxme wrote:

Marturisesc:stau langa padure si cand merg in ea mi-a frica de lupi! :rusine:

Dar in ce zona stai tu? sunt lupi? eu stiam ca doar in zonele montane stau lupii :heart:

:hamster: My name is COdY tongue

22

Re: de ce animale ne temem?

Brasov... Este la munte. :pls:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

23

Re: de ce animale ne temem?

iloveanimals wrote:

Brasov... Este la munte. :pls:

Aaa deci stai in Brasov :pls: dar nu ti mai degraba frica de ursi decat de lupi? aia numa noaptea ii vezi cand tu :nani: ei vaneaza :ok:

:hamster: My name is COdY tongue

24

Re: de ce animale ne temem?

Si eu stau tot in Brasov smile Mie mi-e frica de tantari :bleah: ii detest :cry:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

25

Re: de ce animale ne temem?

Mie mi-e frica de urs si de toate reptilele si insectele... Se zbarleste pielea pe mine cand ma gandesc.