26

Re: de ce animale ne temem?

Mie mi-e frica de broaste si de poienjeni mad

byby

27

Re: de ce animale ne temem?

mie mi frica de
nu stiu inca cand o sami fie frica de cv va zic(nam intalnit animale de care sami fie frica)

28

Re: de ce animale ne temem?

Sandryta o data si o data o sa intalnesti cel putin  un animal de care sa iti fie frica

byby

29

Re: de ce animale ne temem?

Tantarii... :bleah: ...ii urasc :cry: :cry: daca vad unul la mine in camera nu pot sa dorm :cry:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

30

Re: de ce animale ne temem?

mie imi e frica de animalele salbatice in special de reptile paienjeni soareci si sobolani dar hamsterii ii ador
big_smile

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

31

Re: de ce animale ne temem?

O sa radeti dar mie mi-e frica de gaste,in special de gansac.......Cand sasaie........brrrr.Si desigur ca nu agreez paianjenii si insectele. yikes

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

32

Re: de ce animale ne temem?

mi-e frica de toate animalele care ma pot omori dar tot le ador

Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul.

33

Re: de ce animale ne temem?

Eu urasc insectele si reptilele. Cand vad una mi se ridica parul :bleah:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

34

Re: de ce animale ne temem?

Mie imi este frica de paianjeni,insecte(nu toate),serpi,etc.

Animalutzele mele:o broscutza testoasa,2 catelusi,2 perusi big_smile

35

Re: de ce animale ne temem?

Imi este groaza de insecte.
Nu suport sa le simt miscandu-se pe mine.
Daca le simt labutele ma zbat...si tip :rusine:

Gabriela

36

Re: de ce animale ne temem?

gabriela094 wrote:

Imi este groaza de insecte.
Nu suport sa le simt miscandu-se pe mine.
Daca le simt labutele ma zbat...si tip :rusine:


Eu am avut odata un paianjen micut pe mana si am tipat tare de tot si am luat-o la fuga,se uitau toti oamenii la mine...:D
Eu daca vad un paianjen sau o insecta care nu o suport,nu o omor,tip tare si chem pe cineva sa o omoare....Unele insecte le-am omorat eu(putine),iar paianjeni(numai cei mici de tot)

Animalutzele mele:o broscutza testoasa,2 catelusi,2 perusi big_smile

37

Re: de ce animale ne temem?

Mie imi e frica de insecte si tot ce tzine de ele(exceptie paianjenii)

38

Re: de ce animale ne temem?

mie imi e frica de crocodil,rechin,de lup,de urs,de rinocer,insa ador reptilele,insectele(inafara de tantari,muste,furnici,frunicile cu aripi, etc.) in special paianjenii sunt fff draguti,pasarile,cainii,pisicile,maimuta si altele :merci:

39

Re: de ce animale ne temem?

yo sunt ingrozita de insecte inafara de fluturi de lipitori si cam atat

animalute: Cocolino :nimfa: Scayle :caine: Sara si Mark 2  :tzest: ingerasii: cocuta :grey: , chichi si whatup :soarece: , mark 1 :tzest: ,un pui(nu stiu ce pui era)de o zi :ou: , un pui de cateva zile de porumbel :ou: , 2 iepurasi :iepure: puf alb si puf negru :iepure:va rog dati clik http://www.gbx.ro/member_page.php?id=3216

40

Re: de ce animale ne temem?

eu urasc paianjenii... desi cand eram mic ma uitam la spider man smile imi mai este frica de ursi, de serpi, si de lupi... oricum nu sunt omul naturii sa stau toata viata in padure ca sa le intalnesc...

Metallica !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

41

Re: de ce animale ne temem?

Ma tem de paianjeni,ii cam urasc,si de serpi.

My Pets:
-Piti (hamster pitic rusesc)

42

Re: de ce animale ne temem?

Singurul animal de care miar fi frica este Malamutul de alaska (Caine)

Gestul Conteaza !

43

Re: de ce animale ne temem?

Iti bati joc de noi? Cum sa te temi de ei? Sunt asa de frumosi si cuminti...

Si nu poti afirma ca iti este frica strict de acel animal,daca ai fi pus in fata unui caine turbat ... smile)

My Pets:
-Piti (hamster pitic rusesc)

44

Re: de ce animale ne temem?

Stiu ca sunt draguti dar .. am avut un vecin care a avut malamut de alaska si nu a avut grija de el si saracul era mereu rau ... odata la lasat afara si m-a muscat de mi-a dat sangele am avut vinataie vreo 3 saptamani .. si de atunci imi este frica de ei

Gestul Conteaza !

45

Re: de ce animale ne temem?

Eh...se mai intampla,daca te musca un papagal  de ex si iti curge sange,nu trebuie sa iti fie frica de el,exact asa si cu alte specii,eu am dat numai un exemplu...

My Pets:
-Piti (hamster pitic rusesc)

46

Re: de ce animale ne temem?

de papagal nu mie frica ... un papagal cand ciupeste nu cred ca o face cu intentie ci cu afectiune intrun mod ciudat ...

dar . de caini mie frica  .. de rabie in special

Gestul Conteaza !

47

Re: de ce animale ne temem?

Chiar sapt trecuta l-a muscat pe tata un caine (care defapt erau 3),pe drum,el mergea cu bicicleta si din truna vin in fuga 3 caini vagabonzi,a 2-a zi,a plecat la spital,i-a facut antitetanusul,si acum face anti-rabicul,de 5 ori,intr-o luna timp de o luna. Ce sa faci...asta este,i-a rupt si papucul,nu poti sa risti in astfel de momente.

My Pets:
-Piti (hamster pitic rusesc)

48

Re: de ce animale ne temem?

Mie profesoara de biologie mia spus ca antirabicul nu se face asa de rar

Gestul Conteaza !

49

Re: de ce animale ne temem?

Las-o pe profesoara de biologie...medicul e medic.

My Pets:
-Piti (hamster pitic rusesc)

50

Re: de ce animale ne temem?

Sanatatea conteaza  :bang: , in rest voi de ce va mai temeti?

Gestul Conteaza !