51

Re: de ce animale ne temem?

imi e frica de sobolani,serpi si crocodili

52

Re: de ce animale ne temem?

crocodili nu e cazul,de serpi da:P ,dar cu sobolanii,doamne bine ca nu am vazut numa de vreo 2-3 ori in viata mea.

My Pets:
-Piti (hamster pitic rusesc)

53

Re: de ce animale ne temem?

Mie mie frica de reptile (inafara de broscute testoase ) si de insecte  :bleah:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

54

Re: de ce animale ne temem?

imi este frica de sobolani ,serpi si broaste ... :bleah:  :bleah:  :bleah:  :angel:

55

Re: de ce animale ne temem?

de o anumita rasa de caini , si acum o sa radeti de mine dar asta e ,este vorba de pechinezi , mi se pare ca in  corpul ala mic sta un arnorld gata de atac .nu am probleme cu un caine mare ,caci imi imaginez de ce poate fi in stare ,dar asta mic .... ma sperie ,cum se zice in sticle mici sunt esente tari .

Cine te iubeste nu te face sa suferi...

56

Re: de ce animale ne temem?

mie mi-e fica de pasari
cand eram mica (avem 4 ani ) era sa ma ciupeasca un cocosi si acum cum vad o pasare fug repede ...nu-mi pasa ce credeti da mie mi-e fica rau de pasari .
cand merg la pet shop fug de papagali si ma duc in alta parte (la caini )

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

57

Re: de ce animale ne temem?

Eh...de pasari,ele nu fac nimic,cei drept,cand eram mic,de 2 ori m-a muscat un cocos sau gaina,nu mai stiu ce era,dar pentru asta nu mi-e frica de ele...cand sunt asa de frumoase si interesante...

My Pets:
-Piti (hamster pitic rusesc)

58

Re: de ce animale ne temem?

klausss wrote:

Eh...de pasari,ele nu fac nimic,cei drept,cand eram mic,de 2 ori m-a muscat un cocos sau gaina,nu mai stiu ce era,dar pentru asta nu mi-e frica de ele...cand sunt asa de frumoase si interesante...

fiecaruia ii e frica de cva mie nu imi plac pasarile....fara suparare  :sol:

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

59

Re: de ce animale ne temem?

mie imi e frica de serpi si tarantule.Asa scarboase sunt tarantulele!!!au niste prieteni de familie si lor le plac si se joaca cu ele dar mie imi e frica de ele .nu stiu care e parerea voastra dareu asta cred.. :bleah:

-Ioana-

60

Re: de ce animale ne temem?

mie imi este frica de toate insectele de pe planeta inafara de fluturi si gargarite,imi mai este frica de serpii rai :wow:

1 iepure:Linda;4 pisici:Kamy,Misa,Lory,Aurora;4 caini:Lissa,Cody,Pluto,Puffy,Labau.
Un animal are sufletul mai bun decat 100 de oameni.
(Maria)

61

Re: de ce animale ne temem?

mie imi este frica de scorpioni , tarantule si ma inspaimanta sobolanii ...  :wow:

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

62

Re: de ce animale ne temem?

mie frica de meduze. cand am  fost in franta la ocean era sa calc pe o meduza  sad   :bleah:

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

63

Re: de ce animale ne temem?

dyenutza_bella wrote:
gabriela094 wrote:

Imi este groaza de insecte.
Nu suport sa le simt miscandu-se pe mine.
Daca le simt labutele ma zbat...si tip :rusine:


Eu am avut odata un paianjen micut pe mana si am tipat tare de tot si am luat-o la fuga,se uitau toti oamenii la mine...:D
Eu daca vad un paianjen sau o insecta care nu o suport,nu o omor,tip tare si chem pe cineva sa o omoare....Unele insecte le-am omorat eu(putine),iar paianjeni(numai cei mici de tot)

Am un vecin pe la mine care s'a trezit cu o albina pe ceafa...Si a inceput sa alerge si a facut o tura mare de parcare,iar cand a terminat'o,imediat a zburat albina...Deci trb sa fii calm smile

64

Re: de ce animale ne temem?

smile    smile   e buna faza..inseamna ca bunicul[care are stupii in ograda] ar trebui sa faca turul gradinii la nesfarsit..mai ales la cate albine are.. smile    smile   da trebuie sa fii calm..asta cand iti mai aduci aminte acest amanunt..de care nici eu nu am tinut cont de m-am pricopsit cu acul langa buza.. smile    smile

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

65

Re: de ce animale ne temem?

Eu nu ca ma tem dar nu-mi plac deloc insectele de aia imi plac reptilele sa vad cum le mananca:d :hihi:

Animalul nu are nevoie de o pregatire speciala pentru a fi animal. Omul însa pentru a deveni om are nevoie de educatie. Educatia face diferenta dintre oameni si animale.

66

Re: de ce animale ne temem?

Mie odata mi s-au asezat vreo 3 viespi pe mana,dar cum nu ma tem de ele am ramas calma ....dupa cateva secunde au zburat...

67

Re: de ce animale ne temem?

Serpi, soparle, soareci, broaste raioase...  si cam atat.

Niciodata nu vei afla cat de puternic esti, pana cand "a fi puternic", este ultima solutie care ti-a mai ramas.
-Marina-
Mi dispiace piccolino! :cry: