76

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

ff frumoase sa iti traiasca :heart:

- Bianca

77

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Ce va mai fac pescarusiii japonezi? tineti-ne la curent, nu fiti secretosi big_smile

:hamster: My name is COdY tongue

78

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Pescarusii sunt bine, Rares. Canta, se ciugulesc si iar canta. Si topaie de colo-colo.

Vicky - Mamica fericita

79

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

distractiv smile

:hamster: My name is COdY tongue

80

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Sarbatori fericite! Sa va aduca Mosul tot ce va doriti smile!
Pescarusii mei dorm toti 4 intr-un cuib, si avand 3 fete si un baiat, ne-am trezit cu un cadou de Craciun pe masura! Avem 7 oua :wow:!

Vicky - Mamica fericita

81

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

wow, misha smile smile Poate sunt toate fertile. smile Ar fi culmea sa-ti cloceasca 3 femele intr-un cuib. smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

82

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

iloveanimals wrote:

Ar fi culmea sa-ti cloceasca 3 femele intr-un cuib. smile

smile Va asigur ca in cazul pescarusilor nu ar fi nimic iesit din comun.

Adaugat: 25-12-2009 21:31

misha67 wrote:

Pescarusii mei dorm toti 4 intr-un cuib

Sunt pasari foarte sociabile , le place sa doarma impreuna cati pot intra intr-un cuib chiar daca au mai multe cuiburi , eu am numarat 12 iesind dintr-un cuib smile

Crescator de pasari exotice - gould amandine , binseni , spiti ,  pescarusi japonezi . www.pasariexotice.sunphoto.ro

83

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Mama mia smile ....12? :wow:
Felicitari misha, sper sa reuseasca toate :bravo: !

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

84

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Felcitari misha ... speram sa iasa toti puisoriii....Sarbatori fericite si cate un pupic pt fiecare pescarus... :pup: :pup: :pup: :pup:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

85

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

misha67 wrote:

Sarbatori fericite! Sa va aduca Mosul tot ce va doriti smile!
Pescarusii mei dorm toti 4 intr-un cuib, si avand 3 fete si un baiat, ne-am trezit cu un cadou de Craciun pe masura! Avem 7 oua :wow:!

bravo Misha... sa reusesti cu brio...  :bravo:  :bravo:  :bravo:

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

86

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Multumesc Robert. Am observat ca sunt extrem de prietenosi, iar masculul este f. atent cu fetele. Toate 3 clocesc, iar el le hraneste pe rand, desi ies si ele cu schimbul. Inclin sa cred ca outele sunt ale perechii noi-achizitionate, au peste an ca varsta si femela este excesiv de protectoare cu outele. Ce nu am reusit insa sa surprind... cand se calca  :rusine:. Daca zebrutele le-am surprins, ei bine, pe ei nu. Asa ca nu stiu daca outele sunt sau nu fertile. La inceputul lui ianuarie vom afla daca ies sau nu puisori.

Vicky - Mamica fericita

87

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Speram sa ai puisori si poate sunt ei mai timizi si nu te lasa sa ii vezi cand fac prostii... :angel: oricum speram sa reusesti sa ai puisori...

Adaugat: 27-12-2009 09:59

"La Multi Ani" si sa ne auzim cu bine in anul ce vine!!!!!!

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

88

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

,,La multi ani!'' cu multe bucurii,alaturi de micile bijuterii.

http://dl3.glitter-graphics.net/pub/1889/1889353nqwy3ak83h.gif

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

89

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Happy new year!
Un an nou fericit!

Good friends are like stars,you don't always see them,but you know they're always there.:)

90

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Pot sa anunt cu mandrie ca familia noastra s-a marit!  :heart: Si nu cu oricine, ci cu Sakura! :bravo: :bravo: :bravo: Ieri Misha ne-a facut o bucurie atat lui Paulie cu play standu-ul, cat si noua. Micutza pescarusha a fost primita cu bratzele deschise in familia noastra si i se pregateste o surpriza: o colivie mai mare (pentru ca o sa vina si baietzel de pescarush), un cuibuletz unde sa doarma, ca avcum doarme intr-un cosuletz pentru canari si jucarioare.

I-am dat drumul aseara prin camera si mi-a placut ca Zizi si Cindy au adoptat-o si au zburatacit impreuna. Cel mai tare a fost cand a cantat. Zizi ca-i greierash. :heart: Ne-am topit de drag. :heart: Imi doresc sa fie foarte fericita la noi.

Adriana

91

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Ma bucur Elfie ca se simte bine la voi :k:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

92

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Felicitari Elfie pentru marirea familei si  de asemeni pentru misha pentru gestul facut .... sa iti traiasca motata... :pup:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

93

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Sunt convinsa ca micuta se va simti f. bine in noua familie. Intr-adevar, pescarushii au un cantec mai deosebit, nu atat de strident ca zebrutele. 
:pup: toate cioculetele.

Vicky - Mamica fericita

94

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Woau elfie :wow: ...ai f. multe animalute :bravo: ! Bravo :bravo: ! Pt. asta e nevoie de pasiune si multa dragoste :heart: ...asa cum avem toti cei de aici, de pe forum smile !

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

95

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

elfie,sa-ti traiasca toate innaripatele frumoase.  :pup: :heart:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

96

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Va multumesc frumos! Si ale voastre sa traiasca si sa fie sanatoase! Eu ma bucur din plin de compania tuturor "copiilor" si nu stiu la care sa ma uit mai repede. Toti sunt frumosi si dragi si au personalitatea lor. :heart:

Adriana

97

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Da ai dreptate toate animalutele noastre sunt speciale in felul lor smile

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

98

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Misha, mi-ai dat o minunatie de pescarusha! :heart: Avem suetele noastre. O iau cu mine in bucatarie cand mai scriu la laptop si vorbesc cu ea si ea e asa de atenta! Se uita la mine si ma asculta si-mi canta. :heart: Iubita de ea! Abia astept sa-i iau un baietzel. Ai idee daca-l pot lua din Rahova? Si cum imi dau seama ca e baietzel? big_smile

Adriana

99

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

elfie ma tentezi sa imi iau un puiut de pescarus :angel: deci se gasesc in piata rahova da?ok pai poate maine poimaine ma duk un pik sa ma uit ... :rusine:

- Bianca

100

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Eu iti sugerez sa-ti iei doi. :rusine: Stii cum canta un greiere? Ai bine asa canta ele, dar nu asa de tare. Sunt fenomenale pasaricile astea! Iti spun ca te indragostesti pe loc! :heart:

Adriana