51

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Eu am avut pungute cu ghemotoace de fibre de nuca de cocos, le-am pus cate un ghem plus suporturile cu fulgi, dar cred ca preferate au fost  suporturile, dupa cum le-au golit.
Avem 4 ousoare, parintii clocesc cu sarg. Am emotii, mi-s atat de dragi... parca astept sa mi se nasca primii nepotei :rusine:.

Vicky - Mamica fericita

52

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Felicitari misha :bravo: ! Sper sa reuseasca toti si sa ai patru nepotei frumosi :heart: :heart:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

53

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Multumesc, Iusty. Sa dea DD sa fie bine.

Vicky - Mamica fericita

54

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

O sa fie! Si o sa fi bunica, iar noi matushei si matushici! :bravo: Iar eu am sa fiu si mamica in plus. :rusine: Asta daca o sa vrei sa-mi dai si mie unul. :angel: :pup:

Adriana

55 (edited by rares93 03-12-2009 21:52)

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Felcitari Misha ! sper sa ai cate un pui din fiecare ou!
Si dragi colegi de forum, nu o mai bombardati pe Misha cu cereri de pescarusi! Inca nici nu au depus toate ouale si voi vreti deja puii  smile , poate vrea sa pastreze pentru ea cativa, sau sa dea la prieteni apropiati sau poate vrea sa-i dea la rude, sau la fiul cel mare al ei deoarece am inteles ca prietena acestuia  este amatoare de pasarici! :k:

:hamster: My name is COdY tongue

56

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Nu credeam sa devin agasanta. Probabil atunci cand cineva se ofera sa-ti dea un pui, inseamna exact inversul afirmatiei. Scuzati-mi naivitatea! Ce sa spun, Rares, ai dreptate. Daca vreau pescarusi japonezi, pot sa ma duc foarte frumos in piata si sa-mi cumpar.

Misha, imi cer scuze daca te-am deranjat cu ceva. Chiar nu mi-am dat seama.

Adriana

57

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Elfie, nu e nici o problema, asa cum am mai spus, daca vor iesi puiuti vei avea sigur unul. Pe mine una sigur nici nu m-ai deranjat, nici nu m-ai agasat. Doar Rares se pare ca s-a simtit asa.
Rares, nu e frumos din partea ta sa vorbesti in numele meu. Legat de fiul meu, s-a despartit de cateva luni bune de prietena lui, asa ca... concluziile le tragi singur.

Vicky - Mamica fericita

58

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Imi cer scuze atunci elifie, Misha sincere scuze neutral

:hamster: My name is COdY tongue

59

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Misha speram sa avem in curand poze cu nou nascutii pescarusi .... :pup:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

60

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Ella, cand va sosi momentul voi pune, sigur!
Elfie, sper ca tu sa accepti scuzele lui Rares si sa nu fii suparata pe mine, eu nu am nici o legatura cu afirmatiile lui.

Vicky - Mamica fericita

61

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Misha, nu am cum sa fiu suparata pe nimeni. Mai ales pe tine. Poate si eu am intrecut o anumita masura si de aceea mi-am cerut scuze.
Toate cele bune! :pup:

Adriana

62

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Nu elifie imi cer scuze eu am gresit nu eram togmai in toane bune aseara si m-am dezlantuit.. sper sa ma ierti si tu si Misha :rusine:

:hamster: My name is COdY tongue

63

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Ai noroc ca te cunosc Rares, si te iert. Dar Elfie mi-e prietena, am vb si pe mess cu ea, si nu vreau sa o supar. Eu nu promit nimic daca nu-mi pot respecta promisiunile. Eu sper sa am puisori tura asta, daca nu, in primavara, dar un pui va fi al eri. Ea stie asta. Nimeni nu m-a stresat cu nimic, multumesc pt. grija, oricum.

Vicky - Mamica fericita

64 (edited by rares93 04-12-2009 17:31)

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Multumesc Misha, si sper ca si Elifie sa ma ierte, daca sa suparat, sa suparat pe mine, tu nu ai nici o vina , eu am imi cer scuze , chiar imi pare rau.. sad

:hamster: My name is COdY tongue

65

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Scuze acceptate! Chiar nu am vrut sa starnesc un asa val de cereri de scuze. Imi sunteti prieteni si poate si eu am sarit putin calul. Din cand in cand e bine sa te mai traga cineva de maneca.

Misha, nu tin neaparat sa-mi dai din prima tura pushori, ci cand vrei tu. Si la anu e perfect, atat timp cat stiu ca-i iau de un un iubitor de animale. Important e sa ai succes cu puishorii, sa fie sanatosi, atat ei cat si parintii. Pupicei. :pup:

Adriana

66 (edited by rares93 04-12-2009 22:10)

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Multumesc Elifie! esti o persoana minunata! si tu si Misha, nu pot spune acelas lucru si despre mine..

:hamster: My name is COdY tongue

67

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Rares, tu esti un baiat f. bun.
Pescarusii mei clocesc cu sarg, sapt. ce urmeaza ar tb sa avem puisori.
O sa scot zebrutele, o sa le pun in alta colivie, pt. ca voi mai aduce pescarusi si vreau sa ma axez pe cresterea acestor minunate pasari. Bine, nu crescatorie cum are Robert, dar o sa tin 3 perechi.

Vicky - Mamica fericita

68

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Stati linistita ca asa am zis si eu anul trecut , ca imi ajung 3-4 perechi de pasarele si am ajuns la aproape 100 in momentul de fata smile , mai am niste plasa ................doar n-o sa o arunc , voi face o voliera exterioara la primavara si uite asa ...........................:D

Crescator de pasari exotice - gould amandine , binseni , spiti ,  pescarusi japonezi . www.pasariexotice.sunphoto.ro

69 (edited by rares93 06-12-2009 21:33)

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Ehe, foarte bine Misha sa ai cat mai multe ciripitoare, si eu imi voi tine tot 3 perechi,dar de zebre big_smile big_smile

:hamster: My name is COdY tongue

70

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Am reusit sa intru si eu sa dau vesti despre pescarusii mei. O veste buna, o veste proasta. Cu ce sa incep?
Luni, primesc un mess de la o buna si draga prietena. Ea stia ca eu doresc sa achizitionez pescarusi, si mi-a dat o adresa, sa iau legatura cu cineva care vindea o pereche de pescarusi in varsta de 1 an, nestiind ca eu vorbisem cu un crescator si urma sa iau de la el peste cateva luni. Pana la urma, am vb cu cel ce-i vindea, si i-am cumparat. Asta este vestea buna. Vedeti in poza ce frumosi sunt, el este cel bej, ea este gri :heart:.
Vestea proasta este ca, dupa ce i-am adus acasa, am remarcat ca ce am eu acasa sunt 2 fete, nicidecum pereche neutral. Asa ca nu voi avea puisori, cel putin deocamdata. Astept sa cumpar 2 baietei, cand se va putea, de la dl. crescator.
Vina este a mea, nefiind cunoscatoare a speciei, nestiind cum canta masculii, in piata fiind practic imposibil sa realizezi ce cumperi. Oricum, sunt fetele mele si-mi sunt dragi, si abia astept sa le cumpar baietei.
Perechea noua sta separat, maine voi scoate cuibul fetitelor si apoi mai vedem.
Elfie, imi pare tare rau.

Adaugat: 09-12-2009 18:47

Am uitat sa pun poza :rusine:.

Vicky - Mamica fericita

71

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Sunt foarte dragalasi misha :k:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

72

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

F. frumosi Misha! :heart:

:hamster: My name is COdY tongue

73 (edited by elfie 09-12-2009 21:09)

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

In primul rand felicitari! Ai doua fetite superbe! Sa-ti traiasca! :heart: Apoi, nu ai de ce sa-ti para rau. Eu ti-am zis ca astept oricat ar fi si poti sa-mi dai din orice serie vrei tu. Important e ca o sa am un puiutz de la o prietena si asta e un lucru foarte frumos si deosebit! :heart: :heart: :pup: :pup:

P.S.: Nu fii trista. Asa am patit eu cu zebrele, doar ca eu am baieti. smile

Adriana

74

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Multumesc frumos :rusine:.

Vicky - Mamica fericita

75

Re: Pescarusii japonezi (cinteze bengaleze) - Lonchura striata domestica

Sunt foarte frumoase sa iti traiasca .....  :pup:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture: