1

Topic: Blue-crowned Conure - Aratinga acuticaudata

stie cineva ceva despre aceasta rasa: Blue-crowned Conure ??? arata ca "paulie",papagalul din filmul cu acelasi nume...

yoyo

2

Re: Blue-crowned Conure - Aratinga acuticaudata

Superbi! Siguri gasesti pe Wikipedia la search!

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

3

Re: Blue-crowned Conure - Aratinga acuticaudata

.

Adaugat: 09-12-2008 15:51

are cineva vreun pui de vanzare???

yoyo

4

Re: Blue-crowned Conure - Aratinga acuticaudata

Pai ai putea da anunt pe net si pe forum, la vanzari, cumparari etc. big_smile

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

5

Re: Blue-crowned Conure - Aratinga acuticaudata

din ce oras esti? poate te pot ajuta eu cu un nr de tel de la un crescator...
oricum..sunt destul de rar..totusi, f simpatici!:D

6

Re: Blue-crowned Conure - Aratinga acuticaudata

locuiesc in iasi...dar ma deplasez in caz ca as gasi, nu-i problema:)

yoyo

7

Re: Blue-crowned Conure - Aratinga acuticaudata

0745238033..e din iasi..inceark si tu

8

Re: Blue-crowned Conure - Aratinga acuticaudata

merci

yoyo

9

Re: Blue-crowned Conure - Aratinga acuticaudata

smire ai gasit papagal? big_smile as vrea si eu unul dar nu stiu multe despre ei big_smile km la ce pret sunt?:D

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

10

Re: Blue-crowned Conure - Aratinga acuticaudata

n-am gasit....in skimb gasisem unul patagonian...ff galagios ,dar si ff bland...costa 10 mil,insa atunci nu aveam bani....:cry:

yoyo

11

Re: Blue-crowned Conure - Aratinga acuticaudata

mi-as dorii ff mult un aratinga sunt asa simpatici :x :heart: :heart:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

12

Re: Blue-crowned Conure - Aratinga acuticaudata

ati vazut filmul "paulie" is identici cand l-am vazut imi venea sa plang.... :cry:

13

Re: Blue-crowned Conure - Aratinga acuticaudata

Ce pasare frumoasa cat costa una?

I love animals :heart:

14

Re: Blue-crowned Conure - Aratinga acuticaudata

Sandryta wrote:

ati vazut filmul "paulie" is identici cand l-am vazut imi venea sa plang.... :cry:

eu am plans la sfarsit cand Paulie a inalnit-o din nou pe Mary...Am vazut filmul de 3 ori big_smile e super :pup:

Adaugat: 08-03-2009 12:59

luky-muky wrote:

Ce pasare frumoasa cat costa una?

si eu as vrea sa stiu cat costa una big_smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

15

Re: Blue-crowned Conure - Aratinga acuticaudata

nu stiu exact.dar in principiu..cam 1000 ron..ca orice specie mare de conure

16 (edited by smire 08-03-2009 20:32)

Re: Blue-crowned Conure - Aratinga acuticaudata

alex ,stii pe careva care are aratinga de vanzare?

yoyo

17

Re: Blue-crowned Conure - Aratinga acuticaudata

da..stiu din iasi pe cineva care are smire:)da un pm si zimi din ce oras ai vrea..si poate te ajut:)
si mie imi plac aratinga extrem de mult!:Xsunt cei mai blanzi papagali din cate stiu eu...:Xsunt adorabili
hai sa nu mai fim off topic...
nu este nimeni care are blue crowned conure??

18

Re: Blue-crowned Conure - Aratinga acuticaudata

si aratinga cu coroana albastra are?? mie astia imi plac cel mai mult :pup: si la ce pret sunt? big_smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

19

Re: Blue-crowned Conure - Aratinga acuticaudata

nu stiu exact ce are..dar e un crescator serios si are niste pasari f frumoase:)aratinga mitrata si solaris am vazut la el(sper ca asa se scriu) si erau fffff blande

20

Re: Blue-crowned Conure - Aratinga acuticaudata

solaris e aratinga soarelui nu? big_smile si ala e ff frumos big_smile mai ales culorile big_smile...papagali aratinga cu coroana albastra sunt cei mai dlanzi dintrea aratinga dn cate stiu eu big_smile ...iar cei solaris la ce pret erau? smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

21

Re: Blue-crowned Conure - Aratinga acuticaudata

nu mai stiu exact..am vazut in toamna la el parca..nu m a interesat f mult pretul..park vreo 7 milioane..oricum..erau extrem de blanzi.(m am jucat cu ei o gramada)

22

Re: Blue-crowned Conure - Aratinga acuticaudata

daca ar fi asa este destul de bun pretul big_smile dar totusi distanta sad e cam departe de mine sad

Adaugat: 09-03-2009 19:50

mai stie cineva ceva de aceasta rasa? am cautat azi toata ziua si nu am gasit nimic neutral

Adaugat: 09-03-2009 23:53

niste poze cu conure big_smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

23

Re: Blue-crowned Conure - Aratinga acuticaudata

as vrea si eu un aratinga cu coroana albastra? cam cat ar costa?:P
am vazut si eu filul Paulie e super dragut si de acolo l-am vazut!:wis:

"Si animalele sunt suflete!Respecta-le!"

24

Re: Blue-crowned Conure - Aratinga acuticaudata

un aratinga? poi vreo 7-10 mil big_smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

25

Re: Blue-crowned Conure - Aratinga acuticaudata

ce scumpi iiis!!!
si la propriu si la figurat  smile smile smile