1

Topic: Ajutor!!!

Buna tuturor!Sunt noua pe aici si am si eu o problema:(...Am un soricel de 4 luni de zile si pot spune ca il ador smile.La 2 saptamani dupa ce l-am luat i-am adus o soricica sa nu fie singurel,mentionez ca soricica a fost a unei colege si a venit sa si-o ia dupa un timp...Ma asteptam ca deja sa am niste puisori dar nu s-a intamplat nimic...initial am crezut ca a fost timpul prea scurt...Dar cum eu mi-am dorit foarte mult niste puisori i-am cumparat chiar si o soricica,insa mare mi-a fost mirarea cand am realizat ca nici macar dupa 2 luni soricica nu ar da vreun semn cum ca ar fi gravisuta...Incep sa ma gandesc ca poate Coky are probleme...Oare nu le ofer eu conditiile necesare?...Ce as putea face in situatia aceasta?Vreau cu adevarat sa am soricei...Va multumesc anticipat! :*...

eu sunt coky :rusine: baiatu` lu` mamica...si sunt cel mai fericit tatic :X:X:heart:

2

Re: Ajutor!!!

poate coky e fata tongue

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

3

Re: Ajutor!!!

sa stii ca m-am gandit si eu  da` e imposibil sa fie fata pentru ca i-am vazut cand se imperecheau big_smile

eu sunt coky :rusine: baiatu` lu` mamica...si sunt cel mai fericit tatic :X:X:heart:

4

Re: Ajutor!!!

a....poze? cat despre chestia cu imperecheatu' nush ce sa spun poate sunt invers... smile=)=)=) oki astept poze

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

5

Re: Ajutor!!!

soricelul din poza e al tau daca da e o scumpete big_smile

6

Re: Ajutor!!!

da :heart: el e cuky cool...nu-i adorabil?

Adaugat: 23-09-2008 14:35

uite o alta poza cu el tongue  era si el mai micut wink

eu sunt coky :rusine: baiatu` lu` mamica...si sunt cel mai fericit tatic :X:X:heart:

7

Re: Ajutor!!!

vai ce skumpici is hamsterashii sau soriceii astea big_smile

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

8

Re: Ajutor!!!

toti soriceii sunt frumosi tongue ...:D de fapt coky e hamster pitic... si sasha ...da` tot nu au puisori :cry: :furios:  nu stiu ce sa mai fac sad

eu sunt coky :rusine: baiatu` lu` mamica...si sunt cel mai fericit tatic :X:X:heart:

9 (edited by danyto 26-09-2008 18:37)

Re: Ajutor!!!

si eu am avut doi pitici si mi-au facut 5 serii de pui big_smile

Adaugat: 26-09-2008 19:35

1 seria 2  pui   
3 serii  4  pui
1 serie 7  pui      smile

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

10

Re: Ajutor!!!

:wow: :X:X c tare.. si cum te`ai descurcat cu atatia? ce`ai facut cu ei ca banuiesc ca nu i`ai pastrat p toti tongue....

eu sunt coky :rusine: baiatu` lu` mamica...si sunt cel mai fericit tatic :X:X:heart:

11

Re: Ajutor!!!

nu..am dat din ei
dar vreo 1-2 luni am stat cu 9 hamsteri plus patru noi nascutzi

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

12

Re: Ajutor!!!

:wow:  :wow: si cum te`ai descurcat?..trb sa fie destul de greu... :wis: e pos ca si soricica mea sa fie gravidutsa :X:X:X..cel putin asa m`i se pare mie :d sper sa nu ma insel :cry:

Adaugat: 02-10-2008 20:20

:cry: ...iar am nev de ajutoru` vostru neutral si de data asta nu coky e cel cu probleme....un coleg de`al meu si`a cumparat acum 3 zile un soricel superb :X:X...numai ca era f galagios si f speriat ..niciodata nu am vazut un soricel mai fricos ..daca incercai sa te apropi de el fugea si scotea niste sunete tare ciudate sad si fiindca eu mai am 2 soriceii s`a gandit ca am mai multa experienta si acum am eu grija de el...nu mai e asa de speriat si chiar se joaca cu mn smile numai ca nu prea manaca....azi de`abia daca a mancat o bucatica de morcov..mentionez ca bucatiaca era minuscula :cry:....nush c sa ma fac...soricelul are in jur de o luna daca asta ajuta l cv....:/sfaturi?

eu sunt coky :rusine: baiatu` lu` mamica...si sunt cel mai fericit tatic :X:X:heart:

13

Re: Ajutor!!!

poate a fost intercat prea repede si deaia s-a speriat..dar...cu hrana nush

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

14

Re: Ajutor!!!

hmm nush c sa zic..e pos si asta...da` acum s`a obisnuit cu mn..:) sunt f fericta ca si`a revenit si e jucaus...:( da` tot nu mananca...chiar nu stiu ce sa`i mai dau ..nu am nicio idee....si am fost l veterinar da` nu era si nu vine sapt asta mad da` nu o sa renunt..poate reusesc sa`l fac sa manance macar un pic... totusi o sa iau in calcul si varianta ta..da` in cazul in care a fost intarcat prea rpd eu c tre` sa fac sad ca nu pot sa o inlocuiesc p mamica lui :sad:

Adaugat: 12-10-2008 14:58

smile)) ai avut dreptate bianca atunci cand ai zis ca e pos. ca si coky al meu sa fie fetisa...nu credeam ca e pos asa cv pt ca si vanzatoarea de l maga de animale mi`a zis ca`i baietel...:| acu` asta e...

Adaugat: 04-11-2008 17:30

:k: tongue mi`a nascut soricica :X:X:x in sfarsit smile....am asteptat eu o gramada da` a meritat...sunt primii mei puiuti si nu prea ma descurc...orice sfat e binevenit smile..de fapt,chiar astept sfaturi pt ca mi`e frica sa nu o dau in bara...:|

eu sunt coky :rusine: baiatu` lu` mamica...si sunt cel mai fericit tatic :X:X:heart:

15

Re: Ajutor!!!

http://www.4animale.ro/forum/viewtopic.php?id=126

si trebuie sa fie ceva articole pe site.

Adaugat: 30-12-2008 23:12

si apropo sa-ti traiasca!!!!!!!!!!!!!

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

16

Re: Ajutor!!!

Sa-ti traiasca soriceii! Le urez si lor un HAPPY NEW YEAR!

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

17

Re: Ajutor!!!

mc mult danyto pt sfaturi big_smile smile sunt sigura ca o sa`mi traiasca tongue  si tie iusty pentru urari  :sanatate: sunteti niste draguti smile  :-"  :wis: sper ca am zis bn..;))  danyto u sigur esti baiat smile da`  de tn iusty n`am idee...:wis:  astept sa ma lamuresti uh smile :rusine:

Adaugat: 03-01-2009 15:42

intre tp m`am interesat smile..si am aflat ca u iusty esti o fetita tongue :wis: deci esti o draguta wink nu un dragut :wis:

eu sunt coky :rusine: baiatu` lu` mamica...si sunt cel mai fericit tatic :X:X:heart:

18

Re: Ajutor!!!

eu asa stiu ca iusty e fata....

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

19

Re: Ajutor!!!

si u esti baiat nu? tongue te`am nimerit ? smile m`am uitam l avataru` tau si am vazaut ca ai o imagine cu deidara big_smile si ma gandeam ca daca ai fi fata poate ai fi avut cu sakura smile sau poate cu sasuke :wis: care e un simpatic apropo big_smile eh...:)

eu sunt coky :rusine: baiatu` lu` mamica...si sunt cel mai fericit tatic :X:X:heart:

20

Re: Ajutor!!!

dap..stiu u vorba aia...Art is A Bang(sau o fi blast?)....

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

21

Re: Ajutor!!!

deci sa inteleg ca esti mare fan naruto? tongue :wis:

eu sunt coky :rusine: baiatu` lu` mamica...si sunt cel mai fericit tatic :X:X:heart:

22

Re: Ajutor!!!

nep...nu prea...doar in timpul liber...

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

23 (edited by Iusty 08-01-2009 20:01)

Re: Ajutor!!!

Da, sunt fata! Ms Madu! Din nou felicitari pt. puiutzii de soricei! Sa ne pui poze cu ei! :heart:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

24 (edited by kittysor 08-01-2009 21:50)

Re: Ajutor!!!

Si eu o problemuta cu hamsterii mei.
Mi-am luat 2 hamsteri pitici de la Animax-ul de pe Turda. Vanzatorul mi-a zis ca-s baietei, nu-s frati.
Acum 1 saptamana am mai luat unul de la Animax-ul din Orhideea, vanzatoarea a zis ca e fetita!
Nu se suporta unu cu altul sub nicio forma, se chiraie ca toti dracii! Am incercat cu mare greutate sa ma uit la sex-ul lor, nu mi-am dat seama....toti par a fi fetite.
Acum am 3 hamsteri in 3 acvarii! :cry:
Cum aflu ce sexe sunt?

25

Re: Ajutor!!!

dute la un veterinar smile si eu am pronlema asta, dar aici in Italia e cam scump sa mergi la veterinar, eu voi astepta pana imi vine alocatia big_smile si ma duc si eu
apropo de chirait smile) si la mine e la fel, i-am despartit... na ...nu stiu alta solutie...imi pare rau ca nu am putut sa te ajut...:( :-//
eu oricum iti urez succes cu cei 3 hamsteri <:-P si sati traiasca :heart::D

Wow. You are nuts.