101

Re: Ce animale ne dorim?

Iusty wrote:

Dupa mine, mi-as lua o casa cu 3 etaje..primul etaj cainii si pasarile, al doilea etaj pisicile si al treilea etaj rozatoarele si pestii smile ! Dar cum asta este doar un vis, mi-am micsorat lista...1 iepuras pitic, 2 hamsteri (unul roborovsky si unul pitic-wild), 1 nimfulina (perechea lui Angel), un pisoi (50%-50%..pisoiul e deja rezervat, dar eu cu mama ducem un razboi rece cu tata smile ) si un agapic (optional, ieri l-am vazut pe Rikki a lui Monyxme :heart: , iarasi m-a innebunit :hihi: ). Aaa, sa nu uit ca as muri dupa un Marele Alexandru, dar asta depinde daca intru la un liceu bun sau nu...
Ce ziceti..sunt multe??? smile  smile  smile

deci o casa cu 4 etaje,poate smile ca daca e cu 3 tu unde mai dormi?in gradina?

- Bianca

102

Re: Ce animale ne dorim?

Aaa, am uitat...pai asa casa o sa arate ca un bloc..atunci o sa dorm in demisol  smile

Adaugat: 14-06-2010 14:42

raluky4 wrote:
Iusty wrote:

Dupa mine, mi-as lua o casa cu 3 etaje..primul etaj cainii si pasarile, al doilea etaj pisicile si al treilea etaj rozatoarele si pestii smile ! Dar cum asta este doar un vis, mi-am micsorat lista...1 iepuras pitic, 2 hamsteri (unul roborovsky si unul pitic-wild), 1 nimfulina (perechea lui Angel), un pisoi (50%-50%..pisoiul e deja rezervat, dar eu cu mama DUCEM UN RAZBOI RECE CU TATA smile ) si un agapic (optional, ieri l-am vazut pe Rikki a lui Monyxme :heart: , iarasi m-a innebunit :hihi: ). Aaa, sa nu uit ca as muri dupa un Marele Alexandru, dar asta depinde daca intru la un liceu bun sau nu...
Ce ziceti..sunt multe??? smile  smile  smile

nu-s multe! Si eu duc multe razboaie cu tata in privinta cumpararii altor animale! Dar el nu se lasa deloc! :furios:
Intre timp lista mea de dorinte s-a marit. Imi doresc : 1 pisica, 1 cutz, 2 iepuri, 2 hamsteri pitici, 2 porcusori de guineea, 2 jako,2kakadu,2 Kakariki, 2 agapici, 2 Marele Alex, 2 Micul Alex, 4 perusi, 6 nimfe, 6 zebrute australiene,2 pescarusi japonezi, 2 dihori, 2 ara,2 broscute testoase si ... cam atat.
Cel mai mult mi-as dori pisica, cainele, iepurii, hamsterii, porcutii de guineeajako, marii alex, dihorii,zebrutele, ara si broscutele, dar stiu ca niciodata nu voi putea avea atatea animale, decat cand voi avea casa mea, atunci cand voi fi adult.

Woou, asa eram si eu... smile ...dupa mine, vroiam un animal din fiecare specie..dar nah sad

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

103

Re: Ce animale ne dorim?

stiu, dar ce sa fac si eu...visez!

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

104

Re: Ce animale ne dorim?

Si eu am avut o lista cu cateva zeci de animale,dar am micsorat-o cat de mult am putut si m-am decis:inca vreo 2 gecko si probabil un varan si un sarpe,dar nu prea cred.

105

Re: Ce animale ne dorim?

Imi doresc un papagal Jako, un papagal Ara, un beagle, un ponei, doua maimute, o girafa, 100 porumbei, 100 gainuse si cocosei liliput, doua iguane, un marele Alexandru, doi iepurasi pitici, doua nimfe, 100 prepelite... si lista mai continua... smile

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

106

Re: Ce animale ne dorim?

Momentan vreau inca o pereche pt micky si un dalmatia, astea imi ajung, nu cred ca as putea face fata la mai mult animale.  :hihi:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

107

Re: Ce animale ne dorim?

pai ..sa vedem...mi-as dori ca mama sa ma lase sa iau catelusa care a aparutla noi in spatele blocului...ca vrea sa o ia cnva ..dar abea peste 2-3 sapt sad s mi-as doar sa ma lase sa o iau macar 2-3 sapt ..... dar e doar un vis,nu o sa ma lase  sad ...alte animale...nu,imi ajung smile nu vreau sa le neglijez luand altele...acum am timp de toate...inainte erau prea multe,nu ma mai descurcam smile

- Bianca

108

Re: Ce animale ne dorim?

sa vedem... sa vedem :wis:  cam ce mi-ar placea mie: sa am aceleasi animale pana acum(  :nimfa: doua nimfe :nimfa:  si un hamsterilla :hamster: ) inca un papagal ara si un MICUL  :aga: si MARELE ALEXANDER, vreo 2-3 catzelushi :caine: ...dar mai ales un beagle...un porcusor de guineea.. o veverita siberiana.. :wow:  cativa pestisori..un pisucel  :pisica: birmanez si 1-2 iepurasi  :iepure: mici-mici albi sau crem dar foarte pufosi :k: ..poate si o  :maimuta: maimutica. :angel: .si un boboc de rata( dar sa ramana micutz, chiar daca nu prea e posbil) un tigru un elefant si un leu..+ o girafa. Cam atat pt. mine

109

Re: Ce animale ne dorim?

eu mi-as dorii multe animale:o maimutica :maimuta: ,inca 3 caini :caine: o crescatorie de nimfe :iubareti: un jako si un kakadu :grey: mai multe testoase :tzest: 2 iepuri :iepure: 2 hamsteri :hamster: si 2 chinchille :heart:

animalute: Cocolino :nimfa: Scayle :caine: Sara si Mark 2  :tzest: ingerasii: cocuta :grey: , chichi si whatup :soarece: , mark 1 :tzest: ,un pui(nu stiu ce pui era)de o zi :ou: , un pui de cateva zile de porumbel :ou: , 2 iepurasi :iepure: puf alb si puf negru :iepure:va rog dati clik http://www.gbx.ro/member_page.php?id=3216

110

Re: Ce animale ne dorim?

sa vedem... eu mias dori : 4 veverite degu si o cusca mare pt ele, tot 4 veverite canadiene si o cusca si mai mare  big_smile ... doi caini Husky un baiat si o fata... 2 papagali Rossela... 2 Porcusori de Guineea , si un motan foarte frumos chiar daca nu sunt preferatele mele, ador pisicile !!!

Metallica !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

111

Re: Ce animale ne dorim?

Eu mi-as dori: 3 nimfute :iubareti: , 5 perusi :perus: ,2 iepurasi :iepure: si 4 agapici :dans:

picii mei, va iubesc!!!!!!!!!!!!!!!!! ingerul meu pazitor este dasa

112

Re: Ce animale ne dorim?

eu mi-as dori un ara,un jako,o pisicuta siberiana,un iepuras de casa alb si mai am mult mai multe dorinte. Dar din pacate nu ma lasa parintii sa ii tin din cauza ca zic ca nu o sapot sa am grija de toti ... sad

-Ioana-

113

Re: Ce animale ne dorim?

eu  sincer as vrea o maimutica   smile  .... sunt asa dragutze

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

114

Re: Ce animale ne dorim?

maria97 wrote:

eu  sincer as vrea o maimutica   smile  .... sunt asa dragutze

Si mama mea vrea o maimutica si chiar s-a gandit ca daca o aduce la munca ar putea avea de trei ori mai multi clienti, maybe it is right?  smile

On: Un caine si inca un porcusor.Momentan doar atat.

-Lory-   :heart: *Nu exista psihiatru mai bun pe lume decat un catelus care te linge pe fata.*
:floare: *Cainele este singura fiinta dupa pamant care te va iubi mai mult decat te iubesti tu insuti.*

115 (edited by octy 07-04-2011 15:15)

Re: Ce animale ne dorim?

raluky4 wrote:
Iusty wrote:

Dupa mine, mi-as lua o casa cu 3 etaje..primul etaj cainii si pasarile, al doilea etaj pisicile si al treilea etaj rozatoarele si pestii smile ! Dar cum asta este doar un vis, mi-am micsorat lista...1 iepuras pitic, 2 hamsteri (unul roborovsky si unul pitic-wild), 1 nimfulina (perechea lui Angel), un pisoi (50%-50%..pisoiul e deja rezervat, dar eu cu mama DUCEM UN RAZBOI RECE CU TATA smile ) si un agapic (optional, ieri l-am vazut pe Rikki a lui Monyxme :heart: , iarasi m-a innebunit :hihi: ). Aaa, sa nu uit ca as muri dupa un Marele Alexandru, dar asta depinde daca intru la un liceu bun sau nu...
Ce ziceti..sunt multe??? smile  smile  smile

nu-s multe! Si eu duc multe razboaie cu tata in privinta cumpararii altor animale! Dar el nu se lasa deloc! :furios:
Intre timp lista mea de dorinte s-a marit. Imi doresc : 1 pisica, 1 cutz, 2 iepuri, 2 hamsteri pitici, 2 porcusori de guineea, 2 jako,2kakadu,2 Kakariki, 2 agapici, 2 Marele Alex, 2 Micul Alex, 4 perusi, 6 nimfe, 6 zebrute australiene,2 pescarusi japonezi, 2 dihori, 2 ara,2 broscute testoase si ... cam atat.
Cel mai mult mi-as dori pisica, cainele, iepurii, hamsterii, porcutii de guineeajako, marii alex, dihorii,zebrutele, ara si broscutele, dar stiu ca niciodata nu voi putea avea atatea animale, decat cand voi avea casa mea, atunci cand voi fi adult.

Daca am numarat eu bine,tu vrei 40 de animale  :wow:  :wow:  :wow: ,si eu imi doresc atatea  :heart:  :heart:

Adaugat: 07-04-2011 16:09

Animalele pe care mi le doresc:

2  :iepure: ,1 :nimfa: , inca un purcelus de Guineea :hamster: ,o  :maimuta: mica,mica(exista si o specie de maimutele mici,mici) ,1 Marele Alex,1 Micul Alex,2 Perusi,2  :tzest: ,2 veverite degu,2 veveritze siberiene,1 iepure cu Urechi Lungi si nu in ultimul rand,o chinchila  :heart:

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

116

Re: Ce animale ne dorim?

de ce nu iti mai doresti inca 3 pisici>>?? =
am dorinte noi big_smile inca doi perusi,un iepuras "cap de leu",2 rossela,2soricuti,o chinchila alba,un hamster si cam atat :wis:

-Ioana-

117

Re: Ce animale ne dorim?

Eu imi doresc o pereche de agapici  :aga:

118

Re: Ce animale ne dorim?

eu mai vreau un pui de beagle ,dar sa fie de la elliot  :k:

Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea
www.maria97.sunphoto.ro
Elliot :caine:

119

Re: Ce animale ne dorim?

octy ..ioana99...frumoase preferinte.   :heart:   .....daca uniti listele ..aveti de o gradina zoologica   :bravo:      ...asa am si eu de unde alege.... :k:   ..de la OCTI ..o veverita si de la IOANA o rossella... :wis:

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

120 (edited by octy 08-04-2011 13:05)

Re: Ce animale ne dorim?

ioana99 wrote:

de ce nu iti mai doresti inca 3 pisici>>?? =
am dorinte noi big_smile inca doi perusi,un iepuras "cap de leu",2 rossela,2soricuti,o chinchila alba,un hamster si cam atat :wis:

Ioana,cred ca o sa am mai multi,depinde,acum nu stiu ca sunt in burtica la pisicuta :pisica:  :hihi:

Adaugat: 08-04-2011 14:03

maria97 wrote:

eu mai vreau un pui de beagle ,dar sa fie de la elliot  :k:

Maria,Elliot este femela? :wow: Sau ai 2 beagle?O fata si un baiat?

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

121 (edited by ioana99 08-04-2011 14:12)

Re: Ce animale ne dorim?

dana1 wrote:

octy ..ioana99...frumoase preferinte.   :heart:   .....daca uniti listele ..aveti de o gradina zoologica   :bravo:      ...asa am si eu de unde alege.... :k:   ..de la OCTI ..o veverita si de la IOANA o rossella... :wis:

da,va imprumut dorinta ori cand doriti smile  smile  smile
sper ca sa mi se implineasca macar o parte din ele cat mai curand :sanatate:
dvs ce va mai doriti inafara de rossela si veverite? :hihi:

-Ioana-

122

Re: Ce animale ne dorim?

Am uitat:imi doresc si un Beagle  :heart:  :heart: .Sunt asa draguti catelusii aia!!!! :heart:

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

123

Re: Ce animale ne dorim?

si eu imi doresc,am o colega de la scoala care are beagle de vanzare si vijla maghiara.Le vinde foarte ieftin beagle 300 lei si vijla 150.sunt foarte,foarte draguti,NU vreau sa-i fac reclama oriccum preturile sunt doar pentru cei apropiati si prietenii ei...
poate imi iau un beagle nu neaparat de la ea, cand ma mut la casa care acum e in constructie....

-Ioana-

124

Re: Ce animale ne dorim?

Stai la bloc?Eu stau la casa si cred ca e mai bine,nu-i asa?
Scuze de off  :pls:

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

125

Re: Ce animale ne dorim?

da,mult mai bine la casa!

-Ioana-