26

Re: Ce animale ne dorim?

au niste ochisori caii....si exprima atata eleganta si blandete!

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

27

Re: Ce animale ne dorim?

Marcu_pavel wrote:

da dar sunt super rari apar maxim 5  la 2-3 anui dar e greu sa reusesti sa il dresezi

perusul unei prietene vorbeste zice 3 cuvinte da bine vb cu el zilnic el zice :cuchi(numele lui) puiu si trrra(de la teodora numele stapanei). la inceput nu am crezut da cand lam auzit am crezut ca mor de ras smile)

Adaugat: 30-08-2008 21:41

eu imi doresc asa: un gri african, o chinchila, un golden retriever, si un purcel de guineea dupa 5 ani de alocatii stranse cred ca o sami pot permite toate astea:D:D:D, sper

28

Re: Ce animale ne dorim?

si apoi nu stiu daca ioti ajunge o alocatie pe luna ca sa ii poti intretine pe toti....tre sa te gandesti si la asta.... tongue

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

29

Re: Ce animale ne dorim?

atunci o chinchilla imi ajunge big_smile big_smile big_smile

Adaugat: 17-09-2008 09:38

chiar daca am 2 papagali chinchilla m-a cucerit

30

Re: Ce animale ne dorim?

Sandryta wrote:

eu imi doresc asa: un gri african, o chinchila, un golden retriever, si un purcel de guineea dupa 5 ani de alocatii stranse cred ca o sami pot permite toate astea:D:D:D, sper

smile))) Ce tare ai fost smile)) O sa-ti cumperi cand vei lucra. Mie mi-ar placea sa am o iguana dar e prea greu de intretinut parerea mea, si un Jako mi-ar placea smile (Dak as sta la casa)  Deci pot sa incep sa-mi strang bani de casa smile)

31

Re: Ce animale ne dorim?

Eu mi-as dori un: un porcusor de guineea, 2 perushoaice, un hamster, o nimfa si un catel de rasa Bichon Frise! Nu sunt multe si de intretinut pot sa le intretin f. bine! Si poate poate intra o chinchillutza! :ironic: :ironic: :ironic:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

32

Re: Ce animale ne dorim?

eu as vrea un sarpe big_smile big_smile :d

33 (edited by Sick 22-12-2008 00:20)

Re: Ce animale ne dorim?

Sandryta wrote:

eu imi doresc asa: un gri african, o chinchila, un golden retriever, si un purcel de guineea dupa 5 ani de alocatii stranse cred ca o sami pot permite toate astea:D:D:D, sper

Pentru un Jako nu iti ajunge nici daca strang 5 ani alocatia big_smile ii in jur de 800-1000 euro in cel mai bun caz.Pentru restu ti-ar ajunge tongue

PS: in caz ca mai creste alocatia poate iti ajunge

34

Re: Ce animale ne dorim?

S-ar putea sa creasca alocatia la 1 milion! :ironic: :ironic: :k:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

35

Re: Ce animale ne dorim?

STIU! a zis la TV si mias putea permite si asa ca tata imi poate lua daca vrea

36

Re: Ce animale ne dorim?

inca cateva specii de tarantule :angel:

vand Tarantule, Scorpioni, Reptile   gratian_666@yahoo.com

37

Re: Ce animale ne dorim?

Ar fi super cu alocatia de un milion, mi-as umple casa de animalutzele pe care mi le doresc! App., ce ma sfatuiti, chinchilla sau iepurila?
Niste tarantule ar fi super numai ca nu ma lasa mama sad

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

38

Re: Ce animale ne dorim?

ce binen ar fii...dar le trebuie si profesorilor bani....si doctorilor....

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

39

Re: Ce animale ne dorim?

Eu am o catelusa dar imi mai doresc un caine chow chow crem , un caine beagle , o pisica angora turceasca alba , un papagal exotic si un hamster negru sau alb ! Asta se va intampla cand voi avea si eu casa mea , familia mea si cand voi avea in jur de 28 de ani ! Mai trebuie sa mai treaca 18 ani , deci mai e :cry: !

Aici am pus poze cu chow chow , beagle si angora turceasca.........................

Adaugat: 09-02-2009 20:53

Si cu papagalul exotic si hamsterul !

P.S. Am pus un mesaj aproape la fel dar mie nu imi aparea ! Scz !

Adaugat: 09-02-2009 20:55

Pretty wrote:

P.S. Am pus un mesaj aproape la fel dar mie nu imi aparea ! Scz !

Nu-i nimic, l-am sters eu! smile

Adaugat: 09-02-2009 20:56

Multumesc :pup: :merci: :angel:


Am pus o poza cu un tigrut dragut !

Ich liebe alle Tiere ! I love all animals ! J'aime tous les animaux ! Amo tutti gli animali ! Ik hou van alle dieren !

40

Re: Ce animale ne dorim?

tigru?

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

41

Re: Ce animale ne dorim?

Pai la mine la poza scrie tigru si mi-a dat-o o verisoara pt ca aveam nevoie la un portofoliu dar mie imi seamana mai mult cu un pui de leut big_smile

Ich liebe alle Tiere ! I love all animals ! J'aime tous les animaux ! Amo tutti gli animali ! Ik hou van alle dieren !

42

Re: Ce animale ne dorim?

Pretty wrote:

Multumesc :pup: :merci: :angel:


Am pus o poza cu un tigrut dragut !

ce dragutz e:heart::rusine:
eu mi-as mai dorii inca un hamster, o pereche de perusi, o nimfa sau un jako(da nu cred ca se poate:()
si un porcusor de guineea...nu sunt multe dar cred ca le-as putea avea:heart::heart::bravo:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

43

Re: Ce animale ne dorim?

Eu mias dori un catelus husky un golden retriever un cal,ciobanesc german,o pereche de broaste testoase,si pestisori aurii cam atat ma mai gandesc daca vreau sami maresc lista smile

Adaugat: 28-02-2009 20:03

imagini cu cal culoarea  care miar trebui,cu un husky si cu un golden retriever

Adaugat: 28-02-2009 20:04

foto cu ciobanesti germani pui,testoase,si pesti :wis:

Adaugat: 28-02-2009 20:08

nu mia aparut cu ciobanesc german asa ca o pun aici ,si daca ma gandesc mai bine miar place si un iepuras

Adaugat: 28-02-2009 20:09

aia cu ciobanesc tot nu mia aprut pun alta

Adaugat: 28-02-2009 20:11

Acum am reusit......huuuuuu  :sanatate:

I love animals :heart:

44

Re: Ce animale ne dorim?

sunt foarte dragutze :heart: ar fi bine daca le-ai avea pe toate :k: si eu mi-as dori sa am multe specii de papagali si rozatoare :heart: ele imi plac ff mult iar apoi un dalmatian si un husky si o pisicuta...reptilele nu imi plac big_smile...mi-ar mai placea si un acvariu mare cu niste pestisori :rusine: cred ca vreau cam multe :wis:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

45 (edited by LovePets 01-03-2009 09:27)

Re: Ce animale ne dorim?

Eu momentan vreau un sarpe,insa nu m-am informat destul...cred ca o sa mai astept cateva saptamani.

46

Re: Ce animale ne dorim?

si ce sarpe ai prefera?un piton regal(e preferatul meu)?

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

47 (edited by LovePets 02-03-2009 09:21)

Re: Ce animale ne dorim?

Pai tocmai de aceea nu imi iau inca...ma gandesc ce sa aleg intre un piton regal,un corn snake,king snake si milk snake.
Insa dupa cum am mai spus mai am ceva timp de asteptat.;)

48

Re: Ce animale ne dorim?

Mie mi-e frica de serpi..........dar cred ca in maxim o saptamana o sami iau un husky sper sa reusesc.......am avut un iepuras........dar mama nu la mai vrut si lam dat la vecini...mamei mele ii plac cateii blanosi si crd ca huskyul iar place............mai ales unul cu ochi albastrii

Adaugat: 02-03-2009 19:01

Un husky il visez de mica.....decand aveam 5 ani tot vroiam un husky dar nu am reusit..........ca tata a avut un akita inu......si un ciobanesc german.......eu inca nu eram nascuta................au murit de batranete si acum vreau un husky sau poate reusesc si doi.......uaaaaaa

I love animals :heart:

49

Re: Ce animale ne dorim?

in primul rand mi`as dori sa stau la casa,sa am curtea plina cu voliere cu papagali,catei ,caluti si altele.Mi`ar placea un Marele danez sau un amstaff,un arra, un calut cum am in poze(ala alb cu negru).As vrea ca dimineata, in zorii zilei sa fiu trezita de trilurile papagalilor, sa am grija de animalute, apoi sa`mi beau cafeaua la masuta din ograda, in timp ce ma uit la ei cum papa(visez prea mult a?)Dar poate cand "o sa fiu la casa mea", chiar o sa fie casa si nu apartament.Momentan stau la apartament, si mi`as dori o pereche de nimfe :heart:

>>>>Alexandra<<<<

50

Re: Ce animale ne dorim?

Super fotografii,si eu vreau cal dar alb cu maro si sa fie mare cum are bunicu la tara tongue:P

I love animals :heart: