1 (edited by Yoana 13-07-2008 19:14)

Topic: Ce animale ne dorim?

Stateam si ma gandeam azi ce animale mi-ar place mie sa am "pe langa casa"...Mi s-a parut interesant sa va intreb si pe voi...Ce ziceti?

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

2

Re: Ce animale ne dorim?

eu as mai vrea o nimfa,o chinchilla,un caine si o pisica tongue

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

3

Re: Ce animale ne dorim?

Sa incep eu...La apartament nu prea am cum...dar daca as avea o casa si curte bineinteles mi-ar place sa am o diversitate de animalute,sa le urmaresc fiecaruia personalitatea si sa ma bucur de ele.In primul rand mi-ar place si cu siguranta as avea vreo 3 caini pt ca sunt animalele mele favorite.Apoi mi-as popula curtea cu cateva pasari,o pisica (nu sunt preferatele mele dar una poate ca ar merge)...imi plac f mult caii,iepurasii...am vazut niste porcusori de guineea superbi si chinchilele sunt dragute.Un acvariu cu pesti ar avea si el locul lui.Ar fi superbi fazanii, o maimutica smile dragalasa si poznasa....Cred ca ar fi ideala o casa langa gradina zoologica smile tongue Cu siguranta ca s ama pot ocupa de ele ar trebui sa stau pe acasa 24 din 24,da mi-ar place tare mult!Cine stie?Nu se stie niciodata big_smile

Adaugat: 13-07-2008 20:24

Mi-ai luat-o inainte bianca...era [prea mare lista mea smile :pup:

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

4

Re: Ce animale ne dorim?

tongue .daca ar fi asa eu as vrea toate animalele din lume inafara de insecte,serpi si pesti tongue

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

5

Re: Ce animale ne dorim?

Mie cel mai muly mi-ar placea sa am o crescatorie de serpi,soparle dar si alte reptile.
Snakes rullz tongue:P

6

Re: Ce animale ne dorim?

eu mi-as dori multe animale... din pacate nu se poate. mi-ar placea o tarantula, muuulte pisici, un papagal...

7 (edited by ANGY 23-07-2008 02:37)

Re: Ce animale ne dorim?

O maimutica :rusine:

8

Re: Ce animale ne dorim?

maimuta? tongue

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

9

Re: Ce animale ne dorim?

eu mi-as dori sincer un Kakadu roz(nu stiu denumirea stiintifica) tongue:P:P:P

yak terrier in viata mea big_smile

10 (edited by Bianca 06-08-2008 09:30)

Re: Ce animale ne dorim?

eolophus roseicapilla(kakadu cu pieptul roz) ?

Adaugat: 02-08-2008 20:10

in prezent eu incerc sa ma hotarasc.
-chinchilla
       sau
-caine
        sau
-alt papagal
   ??????????????????????? hmm

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

11

Re: Ce animale ne dorim?

un kakadu roz da nu stiu de unde sa il iau mai sunt si alte mici probleme (cat costa :5000 euro , parintii si altele...)

Adaugat: 12-08-2008 00:22

si mai este un jako si la fel ca si la kakadu aceleasi probleme

yak terrier in viata mea big_smile

12

Re: Ce animale ne dorim?

si eu mi-as dori un papagal vorbitor

Adaugat: 12-08-2008 08:24

stiti ca unii perusi vorbesc????

iubesc animalele!!!

13

Re: Ce animale ne dorim?

Doar daca sunt socializati cu oamenii de la varste ff fragede si nu intra in contact cu alti perusi ca sa nu le invete trilurile.:D

14

Re: Ce animale ne dorim?

da dar sunt super rari apar maxim 5  la 2-3 anui dar e greu sa reusesti sa il dresezi

yak terrier in viata mea big_smile

15

Re: Ce animale ne dorim?

eu imi doresc o chinchilla

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

16

Re: Ce animale ne dorim?

danyto wrote:

eu imi doresc o chinchilla

ce frumos banuiesc  big_smile:D:D:D:D

yak terrier in viata mea big_smile

17

Re: Ce animale ne dorim?

Marcu_pavel wrote:
danyto wrote:

eu imi doresc o chinchilla

ce frumos banuiesc  big_smile:D:D:D:D

e o dulceata pe 4 picioruse:
http://i294.photobucket.com/albums/mm120/Bianca_rikki/chinchilla.jpg
:heart:

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

18

Re: Ce animale ne dorim?

patru piciorushe si o coditza

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

19 (edited by Bianca 22-08-2008 10:43)

Re: Ce animale ne dorim?

si 2 urechi,un nas ,2 ochi etc smile

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

20

Re: Ce animale ne dorim?

Si eu mi-as dori sa imi iau o chinchilutza si inca un catel big_smile , dar cred ca as avea cam multe animalute smile mai am doi hamstri si un catel ... dar daca ma gandesc mai bine :-? nu ar fi chiar asa multe :-? si cred ca ar mai incapea si 2 pestisori smile

Well open up your mind and see like me ^^ Open up your plans and damn you're free

21

Re: Ce animale ne dorim?

mda chiar provoaca dependenta animalele big_smile...eu ma gandesc la inca o p-asare...o nimfa cred...si un iepurila wink

Animalutele mele ....... Liza (kakariki)...Oz (perus) ...King (iepurila).......

22

Re: Ce animale ne dorim?

succes atunci .eu vreau chinchilla da mama zice ca vrea mai bine inca o nimfa.as fi de acord da imi doresc enorm o chinchilla sad

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

23

Re: Ce animale ne dorim?

eu mi-as dori un calutz

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

24

Re: Ce animale ne dorim?

un cal :wow: ?succes ca ala face  cat toate animalele tale la un loc smile

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

25

Re: Ce animale ne dorim?

atunci un ponei sa faca cat jum.

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10