76

Re: Ce animale ne dorim?

Lasa ca nu-i mult wink pregateste-te cat mai bine pt venirea lui wink

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

77 (edited by luky-muky 12-08-2009 19:18)

Re: Ce animale ne dorim?

ma pregatesc eu.... dar e cam greu tongue e o responsabilitate foarte mare dar saper sa ma descurc si sper sa fie sanatossi sa nu am ghinion(sti tu de care)

I love animals :heart:

78

Re: Ce animale ne dorim?

Eu le-am zis alor mei ca anul viitor ma duc si impart pliante pe strada toata vara si imi iau un Marele Alexander din banii mei... dar ei... batman batman sad
Daca as sta la curte mi-as lua un Saint Bernard si un Ciobanesc de Bucovina
In rest... as vrea o veverita.

79

Re: Ce animale ne dorim?

si eu vreau un saint-bernard                        tongue

Adaugat: 25-10-2009 09:10

si mai vreau un cal      tongue

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

80

Re: Ce animale ne dorim?

gaby354 wrote:

si mai vreau un cal      tongue

Si verisorul meu ma tot bate la cap"Vreau un cal!!!"
Ei bine el vrea un cal iar eu o pisica pe care o sa o am incepand din luna decembrie pane prin luna februarie-martie apoi o sa inapoia stapanului
Si totusi sunt bucuroasa ca o sa am grija de ea si 3 luni smile

:heart: PinK Angel :heart:

81

Re: Ce animale ne dorim?

da dar eu vreau cal  :bang:

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

82

Re: Ce animale ne dorim?

Tare Lary,aia cu Alex-"vreau un cal!" smile !!!
Si totusi,nu ne-am mai intalnit...spune-ne si noua ce pisica,de unde!

Gabriela

83

Re: Ce animale ne dorim?

gabriela094 wrote:

Tare Lary,aia cu Alex-"vreau un cal!" smile !!!
Si totusi,nu ne-am mai intalnit...spune-ne si noua ce pisica,de unde!

Pisica este a unei matusi sa zic asa...o cheama Miti si are in jur de 3-4ani,dar am mai avuto in grija si nu imi fac probleme... :pup:

:heart: PinK Angel :heart:

84

Re: Ce animale ne dorim?

Aaaaaaaaaaa,mitzi!

Gabriela

85

Re: Ce animale ne dorim?

Eu mi-as dori cat mai multe pasarele!!!!!! Sunt cele mai minunate animalute de companie. big_smile big_smile big_smile

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

86

Re: Ce animale ne dorim?

Eu imi doresc foarte mult un papagal aratinga. :heart: E visul meu. :heart: Sper sa il am, daca nu acum macar atunci cand voi fi pe banii mei. :blb: Voi face oricate economii e nevoie ca sa-l am. :heart: Sunt moarta dupa papagalii astia si nu stiu de ce. big_smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

87

Re: Ce animale ne dorim?

Eu mi-as dori inca o nimfa,un kakadu/marele Alex si o chinchila dar nu prea cred k o sa am vreunul din papagali caci sunt f scumpi sad

88

Re: Ce animale ne dorim?

macar nimfa. :hihi: orice vis devine realitate daca vrei, iti poti strange bani sa iti iei nimfa, eu acum imi strang pt o colivie mai mare pt nimfoiul meu, pt ca in curand va avea si pereche si nu vreau sa ii inghesui in colivia pe care o are acum. smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

89

Re: Ce animale ne dorim?

as vrea 2 labradori :caine: , 2 birmaneze :pisica:  si cel mai mult imi doresc 2 iepurasi   :iepure:  .

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

90

Re: Ce animale ne dorim?

Eu as vrea un hamster pitic :hamster:

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart:

91

Re: Ce animale ne dorim?

eu as vrea un hamster pitic,nimfe,perusi,ara,jako,si pisici.. smile

^ :heart: Ello :heart: ^

92

Re: Ce animale ne dorim?

Eu as vrea un husky, un samoyed, un pitbull, un rottweiler, un golden, si multi caini din adaposturi. As mai vrea o pisica persana, un iepuras, un dihor, un porcusor d.ala mic, pereche pentru Mango, pereche de perusi si o bufnita. Sper ca nu am omis nimic smile

Un spitz corcit cu pechinez (Bella) , 2 nimfulini (Mango si Ares). Ingerasii: un roborovsky (Pufu)    [ Sabrina ]

93

Re: Ce animale ne dorim?

bubbles intradevar iti doresti multe animale.Succes in ale avea smile

Un papagal Rosella :heart: -Teodora Alina- :heart:

94

Re: Ce animale ne dorim?

eu as vrea multi papagali,in special ara,un cal,multi caini,cateva pisici si cam atat. big_smile

95 (edited by AlinaVanesa 30-04-2010 08:19)

Re: Ce animale ne dorim?

eu mi-as dori un hamster :hamster: ,un iepurash micut de casa :iepure:,un ciobanesc englez(bobtail),un ciobanesc de berna,un arantinga soarelui,o pereche de rosella si o pisica maine coon. :wis:
(Vanesa)

96

Re: Ce animale ne dorim?

eu mi-as dori un kakadu crestat sau un jako, sper sa am un asemenea papagal din cei doi, daca nu acuma cand nu sunt pe banii mei macar atunci cand o sa fiu  :wis:

Îngrijeste animalele ca pe tine însuti! ---George---
Piticii mei:   2 Pauni  , 3 :pisica: , un :caine:

97

Re: Ce animale ne dorim?

o  :pisica:  si un catel big_smile

98

Re: Ce animale ne dorim?

eu mi-as dori un Marele Percheron , 1 ara , inca vreo 5 pitbulli si cam atat smile

99 (edited by lupu 14-06-2010 13:55)

Re: Ce animale ne dorim?

Dupa mine, mi-as lua o casa cu 3 etaje..primul etaj cainii si pasarile, al doilea etaj pisicile si al treilea etaj rozatoarele si pestii smile ! Dar cum asta este doar un vis, mi-am micsorat lista...1 iepuras pitic, 2 hamsteri (unul roborovsky si unul pitic-wild), 1 nimfulina (perechea lui Angel), un pisoi (50%-50%..pisoiul e deja rezervat, dar eu cu mama ducem un razboi rece cu tata smile ) si un agapic (optional, ieri l-am vazut pe Rikki a lui Monyxme :heart: , iarasi m-a innebunit :hihi: ). Aaa, sa nu uit ca as muri dupa un Marele Alexandru, dar asta depinde daca intru la un liceu bun sau nu...
Ce ziceti..sunt multe??? smile  smile  smile

P.S: nu pot micsora lista mai mult de atat...cred ca ma intelegeti.. big_smile

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

100

Re: Ce animale ne dorim?

Iusty wrote:

Dupa mine, mi-as lua o casa cu 3 etaje..primul etaj cainii si pasarile, al doilea etaj pisicile si al treilea etaj rozatoarele si pestii smile ! Dar cum asta este doar un vis, mi-am micsorat lista...1 iepuras pitic, 2 hamsteri (unul roborovsky si unul pitic-wild), 1 nimfulina (perechea lui Angel), un pisoi (50%-50%..pisoiul e deja rezervat, dar eu cu mama DUCEM UN RAZBOI RECE CU TATA smile ) si un agapic (optional, ieri l-am vazut pe Rikki a lui Monyxme :heart: , iarasi m-a innebunit :hihi: ). Aaa, sa nu uit ca as muri dupa un Marele Alexandru, dar asta depinde daca intru la un liceu bun sau nu...
Ce ziceti..sunt multe??? smile  smile  smile

nu-s multe! Si eu duc multe razboaie cu tata in privinta cumpararii altor animale! Dar el nu se lasa deloc! :furios:
Intre timp lista mea de dorinte s-a marit. Imi doresc : 1 pisica, 1 cutz, 2 iepuri, 2 hamsteri pitici, 2 porcusori de guineea, 2 jako,2kakadu,2 Kakariki, 2 agapici, 2 Marele Alex, 2 Micul Alex, 4 perusi, 6 nimfe, 6 zebrute australiene,2 pescarusi japonezi, 2 dihori, 2 ara,2 broscute testoase si ... cam atat.
Cel mai mult mi-as dori pisica, cainele, iepurii, hamsterii, porcutii de guineeajako, marii alex, dihorii,zebrutele, ara si broscutele, dar stiu ca niciodata nu voi putea avea atatea animale, decat cand voi avea casa mea, atunci cand voi fi adult.

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)