101

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

thoamne...

cat de scumpa e :X:X...

suana..esti atatt de norocoasa:X:X

e o dulceata:X:X

apropo..am vazut ni colivie niste bete :d

de care sunt?

:d

Ana :heart:

102

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Multumesc capshunik  :pup: Si al tau ,micutzul , e dulce .De multe ori l-am admirat si chiar m-am bucurat cand a castigat la concursul cu poze.In colivie e un bat facut din coada de matura si un copac care sincer nu stiu de care e.Asa a fost in colivia asta.Urmeaza sa vina colivia ei maine si atunci cred ca tot la cozi de matura groase voi apela,sa vad ce gasesc  la padure si daca gasesc si nuc.

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

103

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

e tare scumpa Alexia. ce tare i-mi place poza in care se uita la monitor.

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

104

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

da? :heart: iti pl de rocco? :rusine: sh ei de tn :rusine: ..

stiu ca suna ciudat.. dar este o ea smile .. cui ii zic"da..rocco a mea.."..

"e fata? :wow: " ...

off..tre sa explic la toata lumea k abia acum am aflat..blabla  smile  smile ..

aha..deci..coada de matura..poi nu a indoit bara?..adica..nu e prea groasa?..

si..ai spalat'o?..sters'o?..sau..era noua? hmm ...

si daca iei bete de nuc..le fierbi..nu?..sa nu cumva sa aibe insecticid :wow: ...

Ana :heart:

105

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

sa-ti traiasca.e o scumpa si jumate..

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

106

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

sa iti traiasca suana este foarte frumoasa si foarte desteapta vorbeste foarte frumos...
eu m-am imprietenit cu un marele alexandru intr-un pet shop din real si atata im canta si statea pe partea custii und eram eu cand ii spuneam cate ceva imi raspundea in limba lui deoarece nu stia sa vorbeasca asa drag imi era de el l-as fi luat dar nu am spatiu pentru el.
dar in acelsai timp era si trist saracu deoarece atata lume era pe acolo , cand am venit eu cu parintii mei ei au intrat in petshop (pe atunci il aveam pe coco) iar eu am ramas acolo si am inceput sa vorbesc cu el, acum nu stiu daca ma este acolo...

Crede in visul tau si vei reusi......... -Darius

107

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Sa iti traiasca Alexia e o scumpa si eu imi doresc un Micul sau Marele Alex dar el meu prieten ma arunca cu tot cu ei, chiar ma venit cu propunerea zilele trecute si nici nu a vrut sa auda, a spus ca ii sunt suficienti 2. :cry:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

108

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Alexi show.....lung metraj  smile
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nCe_wmqc4NA[/youtube]

Darius ,si eu m-am indragostit de Alexi pe cand inca era la pet -shop.Nu treceam niciodata pe acolo fara sa intru sa-l salut.Chiar i-am povestit la deyseby de el.Dar uite asa,intr-o zi m-a cucerit definitiv.Si nu ne pare rau ca l-am luat.Sotul meu e topit dupa ea.Chiar a zis ca n-a crezut ca poate sa se ataseze si sa iubeasca chiar asa mult un papagal.Dar e o minune si o iubim.S-a integrat foarte bine si se simte ca la ea acasa.Astazi decoram noua colivie.Am fost dupa copacel la padure si am luat o nuca de cocos care il voi folosi ca si hranitoare.
Ella ,multumesc mult.Poate-poate il vei convinge,prietenul tau nu stie ce pierde.E adevarat ca necesita atentie si ingrijire dar....  :heart: ceea ce ofera in schimb e nepretuit.

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

109

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

l-am vazut pe tot!
este minunata!

Gabriela

110

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Suana, Alexi a ta este adorabila. o pup si eu pe ea. am vazut ca ea este tare pupacioasa :pup:

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

111

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Este o minunatie Suana, nu cred, pt ca avem deja 2 kakariki pe care eu ii iubesc enorm. Imi doream de mult un papagal vorbitor si el de ziua mea mi-a luat 2 kakariki ca mi-au placut mie odata intr-un magazin si el a crezut ca asta e ce imi doresc. Sunt superbi si ei dar nu pot sa ma apropii de ei de nici o culoare. Vorbesc in legea lor cu mine dar nu sunt ceea ce mi-am dorit.

Poate intr-un viitor apropiat reusesc sa iau si un micul sau marele Alexandru.

Sa iti traiasca ca e o dulce! :pup: :heart:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

112

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Suana, Alexi a ta e o scumpete smile :heart: Sa-ti traiasca! :pup:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

113 (edited by suana 31-10-2009 21:24)

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

:merci:  Multumim frumos.Am innebunit de tot.....dar azi am fost la Arad ,la ramona12,cea cu papagalii ara si jako si i-am luat o colivie mare si solida la Alexi.Acum ma chinui s-o asamblez dar au ramas niste suruburi pe afara,deci nu e inca ok  smile  Sper ca maine sa se mute la casa noua si frumoasa.Am vazut minunatiile de ara si jako si nu numai.Inclusiv puii de care a spus ca vor fi de vanzare in decembrie.Sunt foarte frumosi.

http://i38.tinypic.com/4sjk2r.jpg

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

114

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Incet incat o sa reusesti....cred ca sunt superbi speciile ramonei...

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

115

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Multumim frumos.Am innebunit de tot.....


nu de tot mai aveti un pic. e super voliera. am vazut-o si eu de vanzare.

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

116

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Mama mia! Ce colivie faina big_smile ! Bravo :bravo: Sigur se va simti bine Alexia in ea wink

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

117

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Superba colivia, nu are cum sa nu se simta bine in ea.  Daca poti sa ne spui cat ai dat pe ea?

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

118

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Nu e nici un secret,ramona 12 le avea postate pe site-ul ei,la colivii.Doar 600  :rusine:  Dar am facut o investitie care merita,e solida,e de calitate si o pot muta unde vreau si manevra fiind pe rotile.Acum sunt multumita ca are o colivie pe cinste care va dura si care e si frumoasa ca design. :bravo: A fost un impuls de moment ieri dimineata  sa plec la Arad si am avut noroc ,doar o colivie din asta mai era pe stoc si cred ca era deja promisa cuiva.

Adaugat: 01-11-2009 09:23

Ne mutam incet-incet....

http://i38.tinypic.com/2mra7vc.jpg

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

119

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Cam cat costa o voliera de genul?

Gabriela

120 (edited by suana 01-11-2009 10:30)

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

600 lei. :k: Are si mai mari....

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

121

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Alex, acum s-a trezit.

122

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

E oricum superba ...

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

123

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Buna dimineatza Alex....de la Alexi.Ne bucuram sa te cunoastem. :pup:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

124

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

marinusdanut wrote:

Alex, acum s-a trezit.

:wow: :wow: WooW superb stan-play...am ramas fara cuvinte!!! :wow: :wow:

Good friends are like stars,you don't always see them,but you know they're always there.:)

125

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Foarte frumos amenajat locul lui Alex Marius... felicitari ... :bravo:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture: