76 (edited by birdslover 22-10-2009 22:11)

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Mai, mai ce baiat frumos si destept avem aici. Sa va traiasca! :pup:

77

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=p_en3GYQxZc[/youtube]

Nu-i frumos  dar mai si injuram  :rusine:
In fundal ,pe langa cei mici se aude un paun,care e pe baterii si din cauza tonurilor inalte ale  lui Alex,s-a activat....  smile

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

78

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

e un scumpic. aveti cu cine comversa toata ziua. am avut emotii cand l-am auzit. :k:

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

79 (edited by suana 23-10-2009 09:22)

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Da,vorbeste foarte frumos.Nu se agitata,mai tipa ,normal,dar isi vede de treaba lui,mananca,canta,vorbeste si danseaza.Trebuie sa ma obisnuiesc cu gabaritul lui.Una e sa ai o nimfa sau un perus pe umar si alta ,,pinguinul'' asta smile E foarte curios,e atent la tot ce facem si vorbim.Noaptea doarme linistit si dupa cate vad,e adoua zi,la ora 8:45 imi da desteptarea.Apreciez ca nu tipa de dimineata si ma lasa sa ma odihnesc.A fost crescut cu blandete si se vede asta.Si dupa parearea unui crescator avizat,ramona12,cea care are papagalli mari,pare a fi fetitza.O s-o cheme Alexia,dar tot Alex isi spune numele asa ca asa ramane.

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

80

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

ce mai conteaza cum se striga singura. e o dulce. mai aveti parte numai de fetite. smile  smile . lasa ca e mai bine.

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

81

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

smile smile Ce frumos o zice smile E absolut adorbail :heart:
Ps: Suana, ce ras dragalas aveti :heart:

82

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Multumim amandoi...  :merci:  :pup: Pupam dulce.

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

83

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

:pup: :pup:
Dar ii plac jocurile pe calculator, nu gluma smile Sau cel putin cu asta seamana tipatul acela big_smile

84 (edited by suana 24-10-2009 10:22)

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Flipper???  Cred ca da smile Mai sti ca nu e un jucator inrait.... :wow:

Adaugat: 24-10-2009 10:18

Foarte punctuala Alexi.La 8:45 mi-a dat trezirea.A iesit la veranda,a vorbit,a intrat frumos inapoi sa pape si acum a facut prima ei baitza de cand e la noi.E partial uda,are penele pe cap zici ca-i punk dar  se face frumoasa,ca acum se pigule.Isi schimba si penajul,vad ca-i cade puf.Ce program incarcat avem...  tongue

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

85

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Felicitari Suana :bravo: ! Alex e f. frumos/a :heart: :pup: Sa-i dai un pupic din partea mea :pup: !

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

86

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Multumesc iusty  :merci: A primit pupicii.
Cam asa arata dupa mica baitza....  smile :heart:

http://i33.tinypic.com/ngyd7n.jpg

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

87

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Felicitari, Suana! Ai o fetitia adorabila si foarte desteapta! Sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa! :heart:

Adriana

88 (edited by suana 25-10-2009 11:21)

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Multumesc elfie  :merci: :pup: E o cumintica ,asa a fost obisnuita si la noi cum nu e stresata .....Isi formeaza acum cu noi programul,de trezit,de iesit afara.Papa multe bunatazi:rosii,portocale,mar,morcovi,alune nesarate.In fiecare zi spune cuvinte noi si sunete ,asa voi sti si eu ce a iinvatat pana acum  smile  Iti vine s-o mamanci cand vorbeste si se alinta.Ne-am distrat cu ea cum danseaza.  :bravo:  :heart:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

89

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Cat de mult ma bucur! Nici nu-ti inchipui! :bravo: :bravo: :bravo: Stiu cata incantare iti aduce! Iti umple inima de dragoste! Asa am avut si eu un perush (cel de la avatar - Mimi) si facea tot felul de nazdravanii, si vorbea si se certa cu noi, iar dimineata (pentru ca tot timpul a avea colivia deschisa) zbura pe mine si statea si se uita la mine pana ma trezeam. Nu scotea un sunet! Iar cand ma trezeam se apropia sa ma pupe! :heart: La fel ca si Alex a ta, mai si injura... :rusine: Stia doua injuraturi...

Suana, iti doresc sa te bucuri din plin de minunatia pe care tocmai ai luat-o! Sunt convinsa ca asta si faci, si nu numai in ceea ce o priveste pe Alex, ci si in ceea ce-i priveste si pe ceilalti "copii"! Ca si tine, am si eu o familie numeroasa si stiu ca fiecare iti umple inima de bucurie in fiecare zi!

Felicitari inca o data! :heart: :pup:

Adriana

90

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Am citit ce a scris elfie dincolo la micul alex....Ca isi inmoaie biscuitele in apa.Acelasi lucru il face si Alexi.E ceva ce le place sa faca probabil....Si nuca si painica sau aluna si-o inmoaie in apa....Interesant. hmm

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

91

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

super :heart:
e un scump. :sanatate:

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

92

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Ce distractie a fost azi dimineata,am ras cu lacrimi.Ca de obicei i-am dat drumul la Alexi,si-a facut programul......Cand a aparut sotul meu a fost foarte atenta,tot cu ochii dupa el.S-a dus repede pe umarul lui si a inceput sa vorbeasca cu el.Se pare ca putem sa-l pupam,sa-l mangaiem......S-a alintat destul pe umarul sotului meu,dar el venind din tura de noapte vroia sa traga un pui de somn.Ce sa poata   yikes  Alexi nici cum n-a coborat de la el,la un moment dat s-a aplecat ,Alexi s-a urcat pe capul lui si sotul meu si-a bagat capul in colivie s-o pacaleasca pe Alexi.Ti-ai gasit.....Era asa comic cu capul in colivie si cu Alexi care nu se lasa nici cum.Au mers la oglinda,au dansat dupa care a lasat-o pe colivie.Eu a trebui sa plec cu treaba si cand m-am intors am gasit-o pe Alexi cumintica pe colivia ei.Se bucura tare cand venim  acasa ,vine s-o pupam.E o scumpa si o cumintica ...  :pup: :heart:

http://i38.tinypic.com/2yookxw.jpg  :heart:  :heart:  :heart:

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

93

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Sa iti traiasca minunatia Suana!! :heart:

Simo

94

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Suana e o scumpa fata ta. si ce curioasa se uita cand e la sedinta foto.  :k:  . vreau vesti despre Staricu te rog.  :pup:

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

95

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

necunoscuta wrote:

Sa iti traiasca minunatia Suana!! :heart:

Multumesc :merci: La fel.
Facem progrese.Incepem sa ne invatam cu teritoriul si pentru ca a vazut ca ma duc la bucatarie a venit si astazi pana acolo.S-a postat sus pe bufet,s-a uitat la locatarii bucatariei si s-a dat in spectacol.A dansat si a vorbit cu ei.....Sa vada ce poate face ea si cei mici nu.Pe urma a revenit frumos la colivia ei din sufragerie ,a dat o raita pe umarul meu cand scriam la calculator,pe urma s-a intors la palariutza ei rosie,pe care vad ca o place tare.I-am dat o bucata de mar si a pus-o frumos in palarie.
Si inca ceva foarte important nu mai are tendinte de a te ciupi daca pui mana cum facea in prima zi.Nu pisca tare dar prindea putin.Eu cred ca se trage de la agitatia si stresul de la pet-shop.Acolo vin foarte multi oameni si chiar daca sunt puse afise cu ,,nu atingeti pasarile'',oamenii nu sunt foarte civilizati.Bagau mana sau stresau pasarile.De 2 zile deloc n-a mai dat cu ciocul spre noi.Sta la pupacit :bravo: Prietena ei,galah-ul Poly,a trebuit dusa acasa.Ea care nu ciupea si era tare prietenoasa a piscat asa de tare un domn ca i-a smuls carnea.Una e sa fii intr-o familie iubitoare si alta sa stai si sa te streseze toti cei care se perinda pe langa tine.Amazonul,la fel,acum e acasa la crescatoare.Ce pacat ca oamenii nu inteleg ca trebuie sa respecti un animal.

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

96

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Alexi a ta e superba Suana :heart: Tare mult mi-as dori un Micul sau un Marele Alexandru...dar am prea multi pasaroi smile trebuie sa soseasca a 2-a nimfa :heart: un partener de joaca pt. Angel si trebuie sa mai cumparam un perus tongue
Poate in viitor o sa imi iau si eu un Micul sau un Marele Alexandru :heart: Cine stie? :rusine:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

97

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

super!!!!!!!!!! tongue tongue

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

98

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Hihi foarte draguta Alexie suana sa iti traiasca big_smile

99

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Super!!!Mai asteptam poza..

:nimfa: Paco&Jake^Nimfe |Didi cool| Scumpii mei

100

Re: Marele Alexander - Psittacula eupatria

Multumim tuturor   :merci: :heart:

Sa vad,sa vad ce a scris mami despre mine.....  :wis:
http://i37.tinypic.com/kbdabr.jpg

Unde sunt mai frumoasa...???  :rusine:
http://i35.tinypic.com/jjtveg.jpg

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus: