51

Re: Caini bolnavi... Ajutor!

pai lapte cu ceai...:/ felicitari, sa ai grija de micuti! ce faci cu ei, ii pastrezi sau le cauti stapani?

>>>>Alexandra<<<<

52

Re: Caini bolnavi... Ajutor!

ii pastrez pana o sa fie in stare sa manance orice si sa se apere...si dupa aia ii duc undeva unde sa stiu k sunt in siguranta.. :heart:
n-am kum sa-i pastrezi k am asa:
2 hamsteri, 4 papagali, 2 caini ( nu astia mici ), 2 pisici cu doi pui, o broasca si un peste smile)

I :heart: my animals. I :heart: Aky :heart: ( Ciobanesc German cu Pedigree ) :heart:

53

Re: Caini bolnavi... Ajutor!

:wow: ce multe animale,fotografii ai cu piticii

I love animals :heart:

54

Re: Caini bolnavi... Ajutor!

Oooooo:o ! Teo , dar ai multe animale ! La tine cred ca e gradina zoologica !

Ich liebe alle Tiere ! I love all animals ! J'aime tous les animaux ! Amo tutti gli animali ! Ik hou van alle dieren !

55

Re: Caini bolnavi... Ajutor!

daa cam asa big_smile big_smile big_smile big_smile

I :heart: my animals. I :heart: Aky :heart: ( Ciobanesc German cu Pedigree ) :heart:

56

Re: Caini bolnavi... Ajutor!

fotografii cu piticii nu ai sad

I love animals :heart:

57

Re: Caini bolnavi... Ajutor!

a promise is a promise :heart:
p.s. boticu si labele lor sunt mov din cauza medicamentului cu care i-am dat smile smile smile smile smile smile

http://i43.tinypic.com/2ikf8ft.jpg

I :heart: my animals. I :heart: Aky :heart: ( Ciobanesc German cu Pedigree ) :heart:

58

Re: Caini bolnavi... Ajutor!

foarte draguti mai ales asa mov :bravo:

Adaugat: 29-05-2009 19:17

acestia sunt mov iar cateii de la mine de la tara sunt verzi smile

I love animals :heart:

59

Re: Caini bolnavi... Ajutor!

Ciudat dar dragut ! Sunt niste scumpici !

Ich liebe alle Tiere ! I love all animals ! J'aime tous les animaux ! Amo tutti gli animali ! Ik hou van alle dieren !

60

Re: Caini bolnavi... Ajutor!

Pretty nu asa e culoarea lor nmaturala e ceva solutie smile dar sunt foarte draguti asa mov smile

I love animals :heart:

61

Re: Caini bolnavi... Ajutor!

Stiu ca scrie mai sus ! Ar fi chiar ciudat sa fie in realitate mov ! big_smile

Ich liebe alle Tiere ! I love all animals ! J'aime tous les animaux ! Amo tutti gli animali ! Ik hou van alle dieren !

62

Re: Caini bolnavi... Ajutor!

chiar ar fi foarte ciudat smile

I love animals :heart:

63

Re: Caini bolnavi... Ajutor!

ar fi ceva interesant nu ciudat smile :heart: cum ar arata un dalmatian mov? smile smile smile smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

64

Re: Caini bolnavi... Ajutor!

Draguuuuuutz !

Ich liebe alle Tiere ! I love all animals ! J'aime tous les animaux ! Amo tutti gli animali ! Ik hou van alle dieren !

65

Re: Caini bolnavi... Ajutor!

smile ceva care tebuie trecut la minunile lumiii smile caine mov,pe coperta unei reviste,caine albastru,verde galben smile

I love animals :heart:

66 (edited by crazy_and_purple 30-05-2009 10:04)

Re: Caini bolnavi... Ajutor!

ahaaa smile mai nou le dau de mancare o amestektura ciudata..orez cu .. o chestie..nush cum se numeste...cu linguritza
le-am schimbat cutiutza k ieseau din ea... sunt asa simpatici si au inceput sa mishune :heart: :heart: :heart: :heart: :heart:
si au inceputsi sa "latre" intr-un fel smile

I :heart: my animals. I :heart: Aky :heart: ( Ciobanesc German cu Pedigree ) :heart:

67

Re: Caini bolnavi... Ajutor!

Ce draguti sunt! Se vede ca ai mare grija de ei! big_smile Sunt grasuti (se vede in poza big_smile) :heart:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

68

Re: Caini bolnavi... Ajutor!

poii..mananca o sticla de lapte de`ala smile) :heart:

I :heart: my animals. I :heart: Aky :heart: ( Ciobanesc German cu Pedigree ) :heart:

69

Re: Caini bolnavi... Ajutor!

catelul meu are 8 ani si i-au cazut aproape toti dintii
ieri i-au cazut 3 o dat
nu stiu ce sa fac

70

Re: Caini bolnavi... Ajutor!

uff nu stiu ce sfat sa iti dau sad ai fost cu el la medic? hmm este batran? din cauza asta le cad dintii la caini sad

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

71

Re: Caini bolnavi... Ajutor!

cainii imbatranesc de la 8 ani incolo dar nu ar trebui sa ii cada dintii de pe acum,probabil are probleme cu dintii sau cu gingiile dute cu el la vet sa-ti spuna mai multe,ca el sigur va sti

I love animals :heart:

72

Re: Caini bolnavi... Ajutor!

Cainele meu, Benji, are 9 ani si are o dantura de invidiat! Poate al tau are lipsa severa de calciu, sau vre`o boala, ce afecteaza tesutul osos.Fugi cu el la vet ca in curand o sa`i mesteci tu mancarea saracutului sau o sa moara de foame... hmm

>>>>Alexandra<<<<

73

Re: Caini bolnavi... Ajutor!

Daca o sa-i cada dintii o sa ai mult de munca cu el,nu de mestecat mancarea dar o saa manance numai zeama care ii poate cauza diaree depinde de organism,dar trebe sai pisezi mancarea tot timpul si daca nu ai timp de el sal dai la altcineva care are timp de el,si sigur ar fi foarte greu pentru tine,la vet e cel mai bine sa-l duci poate ii prescrie niste vitamine si minerale pentru el.SUCCES!

I love animals :heart:

74

Re: Caini bolnavi... Ajutor!

eu l-a dus la doctor
au spus ca este afcetata gingia
i-am dat niste medicamente, nu i-a mai miros nici gurita
pentru ca ii mitorse
dar sasa sa ii cada dintii
mi-e tare mila de le
eu i-as face si implant daca as putea
trebuie sa il duc la o clinica privata

75

Re: Caini bolnavi... Ajutor!

teomax. singurul lucru pe care t-i las putea recomanda , este sa nu-i dai oase sau mancare pt catei care este tare. dai mai mult carnita in sos si pedigri pernite moi. poate ii mai salvezi dantura. noi avem 3 catei. 2 de 11 ani si una de 9 ani si au toti dintii. cea de 9 ani Lina , i-a cazut un dinte deja iar medicul a zis sa nu-i mai dam oase sau mancare tare daca vrem sa-i salvam dantura. bafta.

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro