51

Re: Hamsteri...

da nush care sunt femele si masculi si am descoperit ca sunt a lui missy

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

52

Re: Hamsteri...

missy e pui?

53

Re: Hamsteri...

danyto cred ca trebuie sa-i separi neaparat ca altfel o sa faca pui continuu

54

Re: Hamsteri...

sal cmf??si eu am 3 hamsteri pitici sunt adorabili dar sunt putin suparata am avut acum 2 zile 4 si unu a murit era batut de hamsterii de la magazin era lovit la coditza la nasuc si la gura off:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry: si mai am 3 si nuj ce sunt  femele sau masculi???

iubesc animalele!!!

55 (edited by danyto 04-08-2008 14:15)

Re: Hamsteri...

sunt hamsteri sirienii(sunt mai maricei?) sau mai mici si au o dunga neagra pe spate?Si....daca sunt sirieni ar fi mai bn sa-i desparti.iar daca sunt femele sau masculi poti cauta pe site :d

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

56

Re: Hamsteri...

ms mult pentru informatii sunt cu dungi pe spate sunt pitici asa mi-a zis vanzatoarea de la magazin:/:/:/:/:/

iubesc animalele!!!

57 (edited by Yaya 05-08-2008 16:15)

Re: Hamsteri...

Si eu am doi hamsteri ... o femela si un mascul (choko si jerry) ... am vazut ca de multe ori s-au imperecheat , dar choko nici pana acum nu e gravida neutral
Cam de o saptamana , choko e foarte irascibila , si il tot batea pe jerry , pana can i-am separat . Nu stiu ce e cu ea , dar nu se mai spala (miroase oribil) si toata mancarea s-io duce in casuta , si nu prea iese afara , doar ca sa-l bata neutral
Am uitat sa mentionez ca acum doua saptamani a picat intr-o galeata cu apa cu solutie de spalat gresia ... am spalato cu apa curata si am tinut-o intr-un prosop pana s-a uscat ... dar de atunci nu cred ca nu s-a mai spalat..

Well open up your mind and see like me ^^ Open up your plans and damn you're free

58

Re: Hamsteri...

daca sunt hamsteri pitici incearca sa pui femela in cusca masculului sau ma rog unde este el sau intr-un loc care sa nufie nici teri masculului nici al femelei.Scuze dar de chestia cu spalatul nush nik..si..din curiozitate cu a reusit sa cada hamsterul in galeata cu solutie.

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

59

Re: Hamsteri...

Poi s-a urcat pe ea..asta nu stiu um..pentru ca galeata e destul de mare ...
Ieri am spalat-o cu apa , pentru ca mirosea oribil , s dupa acea am tinut-o in prosop sa se uste . Stiu ca hamsteri nu au voie sa se ude...da hamsterita mea cre ca e un caz special smile
Si am incercat sa-i pun in cusca masculului , dar tot il batea , si i-am lasat pe jos prin casa...si tot il batea neutral .. bine ce-i drept e ca si el tot ar vrea big_smile
Cred ca pana la urma am sa-i schimb , si am sa pun fetita impreuna cu o alta fetiota , si baiatul cu un alt baiat ... big_smile

Well open up your mind and see like me ^^ Open up your plans and damn you're free

60

Re: Hamsteri...

da merge cum ai spus :k::k::k:

iubesc animalele!!!

61

Re: Hamsteri...

smile poa ii place baita cu apa smile si asteapa sa o speli tu smile

62 (edited by Yaya 10-08-2008 16:13)

Re: Hamsteri...

Da de unde ... e doar o scorpie puturoasa smile .. si ii e foarte frica de apa
De acuma cand il mai bate pe baiat i fac baie smile o pedepsesc :ironic:
Acum i-am despartit definitiv , i-am inprovizat baiatului o cusca ... separat ... din carton big_smile oare ar fi ceva problema ? pt ca e din carton ? ... mie nu mi se pare sa-l deranjeze ceva..chiar e foarte fericit ... si jucaus .. tongue

Well open up your mind and see like me ^^ Open up your plans and damn you're free

63

Re: Hamsteri...

In primul rand,la hamsteri este STRICT INTERZISA BAIA deoarece sunt animale de desert si pot muri la contactul cu apa.
In al doilea rand,din cusca de carton poate evada foarte usor,daca o roade.Incearca sa-i iei o cusca de la vreun pet-shop,una spatioasa ca a hamsterului meu a costat 55 lei,dar sunt si mai ieftine.
Mult succes:ok:

64

Re: Hamsteri...

Stiu ca nu e voie sa faca baie , dar hamsterita mea nu a patit nimic . Acum se spala singura big_smile (cred ca de frica=) )

Cat despre cusca de carton...nu a roso si se simte foarte bine acolo .
Nu ii cumpar una pentru ca am sa schimb hamsterita cu hamsterul verisoarei mele , si asa nu cred ca o sa se mai bata .. (sper:|)

Adaugat: 14-08-2008 19:12

Am citit pe un site ca cineva i-a dat lepte hamsterului sau si ca a baut .
Hamsteri beau lapte ? neutral

Well open up your mind and see like me ^^ Open up your plans and damn you're free

65

Re: Hamsteri...

cand sunt mici hamsterii beau lapte de la mama lor banuiesc dar atat...cred eu neutral

Dragostea unui animal este scanteia sufletului unui om...(camy il iubeste pe zuzu)

66 (edited by ANGY 07-09-2008 18:24)

Re: Hamsteri...

Dak ii pui intr'un capacel ai sa vezi ca bea.Eu le mai dau la ai mei iaurt big_smile

67

Re: Hamsteri...

Wow , am sa incerc si eu . Dar ce fel de lapte sa le dau : pasteurizat sau direct de la vaca neutral
Si pot sa le dau si iaurt ?

Well open up your mind and see like me ^^ Open up your plans and damn you're free

68 (edited by ANGY 07-09-2008 22:49)

Re: Hamsteri...

Eu le dau iaurt de fructe tongue

69

Re: Hamsteri...

am primit si eu 2 hamsteri smile

http://img508.imageshack.us/img508/4584/img0657xw6.jpg

vand Tarantule, Scorpioni, Reptile   gratian_666@yahoo.com

70

Re: Hamsteri...

ce draguti sunt sa-ti traiasca!!!!!!! :bravo::bravo::bravo:

iubesc animalele!!!

71

Re: Hamsteri...

Frumoshi big_smile sa-ti traiasca :sanatate:

72

Re: Hamsteri...

sa-tzi traiasca sa nu sacape tarantulele smile

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

73

Re: Hamsteri...

va multumesc smile
ei garantat nu o sa scape la tarantule .
sunt prea frumosi... insa daca cumva vor face pui ......

vand Tarantule, Scorpioni, Reptile   gratian_666@yahoo.com

74

Re: Hamsteri...

dak vor face pui......nush faci ce vrei cu ei

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

75 (edited by gratian_666 27-09-2008 13:47)

Re: Hamsteri...

daca sunteti din zona clujului o sa va dau si voua cu cea mai mare placere:)

gratian_666 e Id me de mess , pt rezervari

vand Tarantule, Scorpioni, Reptile   gratian_666@yahoo.com