501

Re: Hamsteri...

Cu placere ! wink
Da sunt bune

502

Re: Hamsteri...

Bună !
1. Cred că de 3 ori pe zi !
2. Da ,eu le dau la hasmterii mei .... Dar nu cred că e bună !
3. Da !
4. De 20-30 de lei pentru hamsterii pitici ,iar pentru cei aurii nu ştiu , maxim 35 de lei !
5. Nu .....Dar sa nu cuperi o bila cu gauri mari pentru că îşi pot prinde picioruşele !
Dacă ai vre-o întrebare ,trimite-mi un mesaj privat !

Animalele sunt cei mai speciali prieteni ,nu trebuie sa ii uitam!

503 (edited by sawyer 08-05-2014 17:54)

Re: Hamsteri...

si am mai vazut pe net ca trebuie sa le pun o crenguta in cusca pentru a-si toci dintii . este buna creanga de la orice pom ?   :ironic:
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 08-05-2014 17:54[/merge_posts_bbcode]

offfff. si doar acum am citit ca nu este bun talasul de rasinoase si eu deja am facut comanda la asta http://www.petmagia.ro/cumpara/rumegus-pentru-rozatoare-chipsi-citrus-multi-15-l-4212842 si scrie ca este din rasinoase sad( .

504

Re: Hamsteri...

Mda .... Poti !
Dar te avertizez s-ar putea să se îmbolnăvească !

Animalele sunt cei mai speciali prieteni ,nu trebuie sa ii uitam!

505

Re: Hamsteri...

Cel mai bun e lemnul de salcie pentru tocirea dintilor.

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

506

Re: Hamsteri...

sper sa nu fie vreo problema ca folosesc acel talas pana reusesc sa merg sa cumpar altul...

507

Re: Hamsteri...

Buna!
1.Ii pui o singura data pe zi in adapator si mananca cat vrea el.
2.Crede-ma ca e buna,eu am avut 4 hamsteri si au murit de batranete si le-am dat numai apa de la robinet si vara le mai puneam putina lamaie,foarte putina.
3.Da,sa ai mare grija cu rumegusul.
4.Nu sunt scumpi,in jur de 20-30 de lei si te sfatuiesc sa ai grija,poti sa iti cumperi animale bolnave sau gestante,cel mai recomandabil este sa iti cumperi un pui.

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

508

Re: Hamsteri...

daca ii pun hamsterului hartie igienica in casuta pentru cuib sa o schimb si pe ea odata cu talasul ?

509

Re: Hamsteri...

Daca o murdareste, trebuie schimbata.

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

510

Re: Hamsteri...

ok. dar eu i-am pus acolo in casuta hartie iar el doarme sub roata in rumegus smile) . doar putin a stat in casuta smile)

511

Re: Hamsteri...

Sa nu fie hartie igienica parfumata... wink

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

512 (edited by sawyer 24-05-2014 22:10)

Re: Hamsteri...

e hartie normala neparfumata . acuma vad ca doarme din nou in casuta . e lenea prea mare sa urce uneori la etaja si deaia doarme sub roata smile)
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 24-05-2014 22:10[/merge_posts_bbcode]

azi am observat ca hamsterul meu se scarpina cam mult si am vazut ca isi lingea parul de pe burta . cand l-am luat in mana si m-am uitat pe burtica i se vedea piele asa roz . de la ce poate fi asta ? e ceva normal?