1

Topic: Iguana Verde

Salut la totata lumea!
Am o iguana verde cam tinerel inca si am citit pe net ca poate manca si salata verde printre altele.Problema e ca pe un forum am citit ca nu e bine sa manance salata verde.Acuma eu ce sa mai cred?Stie cineva sigur ce poate manca?
Va multumesc,Andrei

Ps.:voi pune si poze cu ea

2

Re: Iguana Verde

eu am vazut pe animal planet unu cu o iguana(nu stiu daca er specia asta da era o iguana de culoare verde deci...)si ii dadea salata la greu si era sanatoasa.acum nu stiu ce sa zicca nu ma prea pricep da poti incerca sa-i dai putin si daca se simte bine ii mai dai :wis:

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

3 (edited by ariadna 31-03-2008 19:37)

Re: Iguana Verde

Ce nu are voie sa manance o iguana verde: varza, broccoli, conopida(au iod in cantitati mari si pot provoca probleme cu tiroidalele), spanacul, salata.Am citit intr-o revista de specialitate.Sper sa-ti fie de folos!:)

Don't worry, be happy!:)

4

Re: Iguana Verde

nu are voie salata de care?

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

5

Re: Iguana Verde

mersi pt ajutor

6

Re: Iguana Verde

Salata verde.

Adaugat: 29-03-2008 17:52

Jackson wrote:

Salut la totata lumea!
Am o iguana verde cam tinerel inca si am citit pe net ca poate manca si salata verde printre altele.Problema e ca pe un forum am citit ca nu e bine sa manance salata verde.Acuma eu ce sa mai cred?Stie cineva sigur ce poate manca?
Va multumesc,Andrei

Ps.:voi pune si poze cu ea

Cam cat e de mare e terariul in care o tii?De unde ai luat-o si cam la ce pret ajunge una?Ca in petshopuri nu prea am vazut.
P.S.:Ateptam pozele.

Don't worry, be happy!:)

7

Re: Iguana Verde

terrariul in care o tin e de 85litri!e mare bine!am cumparat-o de la zoomania din oradea la pretul de 150ron.

8

Re: Iguana Verde

Si cam la ce pret ajunge o iguana?

Don't worry, be happy!:)

9 (edited by Jackson 04-04-2008 15:37)

Re: Iguana Verde

Deci sa fiu un pic mai explicit:-terrariul l-am cumparat la pretul de 200ron
                                              -Iguana l-am cumparat la pretul de 150ron
                                              -piatra incalzitoare 60ron
                                              -becul uv si inlocuitorul de soare(nu stiu cum i se spune)50ron amandoua
Mai lipseste:-cascada din care va bea apa si va face baie
                    -si inca un incalzitor care va tine noaptea temperatura dorita
                    -stanca pe ce sa se suie si sa se ascunda

Cam atat.Sper ca nu am plictisit pe nimeni.
Toate cele bune,Andrei

10

Re: Iguana Verde

Dimpotriva, nu ai plictisit pe nimeni!Ne bucuram ca avem printre noi si un posesor de iguana!Si asteptam pozele!:)

Don't worry, be happy!:)

11

Re: Iguana Verde

Si o poza cu broasca mea testoasa in varsta de 1 an si jumatate

12 (edited by ariadna 06-04-2008 14:10)

Re: Iguana Verde

Sunt draguti amandoi!Sa-ti traiasca!:D:)

Don't worry, be happy!:)

13

Re: Iguana Verde

sa-ti traiasca reptilele :sanatate: :bravo:

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

14

Re: Iguana Verde

Multumesc frumos

15

Re: Iguana Verde

hei! sa-ti traiasca iguana! e foarte frumoasa! o cheama le fel ca pe una din broscutele mele!

16

Re: Iguana Verde

adica?adica cum le cheama pe broscuta si iguana?

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

17

Re: Iguana Verde

Probabil Jackson.:D

Don't worry, be happy!:)

18

Re: Iguana Verde

:d

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

19

Re: Iguana Verde

Nici din greseala nu il chema Jackson!Il cheama Maximus!!!!

Adaugat: 22-04-2008 12:49

Aaaaaaaaaaaa si nu mai am iguana aia din poza ca am dat-o inapoi ca nu prea manca si am luat una mai mare!!

20

Re: Iguana Verde

mai mare?sa o vedem!

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

21 (edited by Jackson 15-05-2008 17:11)

Re: Iguana Verde

si iata cateva poze.nu am intrat pana acuma ca nu am avut timp.






cam atat deocamdata

Adaugat: 15-05-2008 18:06

prima poza nu stiu ce cauta acolo.e celalalt iguana.

22

Re: Iguana Verde

ce frumoasa e!da daca nu te uiti atent seamana cu o broascuta.e tare simpatica iguana :pup:

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

23

Re: Iguana Verde

Salata verde?? Stai pana te-o manca pe tine. Voiam sa-ntreb ceva; pt ce a mai inventat dumnezeu si iguanele? te poti intelege cu ele? Te plimbi cu ele? Nu folosesc la nimic. Sunt oribile. Si mai si musca.

24

Re: Iguana Verde

pai iguanele mananca insectele care sunt mult prea numeroase.si te poti intelege cu ele.pot fi imblanzite.si poti sa le iei in brate sa te plimbi cu ele.nu or avea cine stie ce frumusete dar tot ce a creat Dumnezeu are un scop poate nu intodeauna vizibil.ex:pe oameni de ce i-a creat?doar polueaza si ucide animale.motivul acesta nu il stim asa cum tu nu sti de ce a creat reptilele.

You and me are friends...you smile,I smile...you hurt,I hurt...you cry,I cry...you jump off a bridge,I'm gonna miss you

25

Re: Iguana Verde

dac-o vad pe iguana verde in realitate, ma-nverzesc si eu...