51

Re: Iguana Verde

:ok:

Adaugat: 19-02-2009 12:40

:ok:

52

Re: Iguana Verde

Ce draguta ii mai demult si eu ma jugam cu reptile deastea........de ele nu mie frica...................Dar ezista dealea veninoase? :wow:

Adaugat: 02-03-2009 19:27

jucam*

Adaugat: 02-03-2009 19:27

Cat costa o Iguana.....? E foarte dragutz...............sati traiasca

I love animals :heart:

53

Re: Iguana Verde

pai e vreo 4 milioane dar am auzit ca sunt si mai ieftine in alte orase

Adaugat: 03-03-2009 12:48

nu stiu unde te jucai tu cu din astea dar nu confunda iguanele cu soparlele de la noi e o mica mare diferenta......

54 (edited by LovePets 03-03-2009 19:21)

Re: Iguana Verde

4 milioane o iguana in Timisoara???Eu stiam ca acolo sunt cele mai ieftine reptile din tara(si la Arad),deoarece un sarpe care la Timisoara e si 120 de lei aici la Brasov este 1000 de lei.Numai ca aici in Brasov am vazut si iguane la 150 de lei yikes .

55

Re: Iguana Verde

Pai a fost faza cu traficanti de iguane la noi nu cred ca sunt prea multi care sunt autorizati sau au conditi sa aduca asa ceva si atunci le creste si pretul eu am primito cadou dar stiu sigur ca e 4 milioane pt ca asa se vand peste tot in tm.....cat e la voi un cameleon sau o agama cu barba mar interesa

56 (edited by LovePets 04-03-2009 17:54)

Re: Iguana Verde

Off topic: un cameleon e 600 ron,iar o agama cu barba 250(dar nu am mai vazut de mult in magazine pe aici) neutral .
On topic:super iguana! wink

57

Re: Iguana Verde

aici cameleonu e 500 ron......tu ce animalutze ai?

58

Re: Iguana Verde

Eu am un canar,un hamster pitic(Phodopus sungorus) si un porcusor de guinea.
Dar va urma un sarpe sau o soparla tongue ,insa mai degraba un sarpe.

59

Re: Iguana Verde

dar sarpele trebuie sa il hranesti cu soareci.:| ce vei face cu hamsterul tau?? :\

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

60

Re: Iguana Verde

Deja nu mai suntem on topic,insa am sa-ti raspund:ii voi da soareci congelati care se gasesc in unele pet-shopuri,nu o sa-i dau hamsterul pentru nimic in lume. big_smile

61

Re: Iguana Verde

saracutii soricei sad

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

62

Re: Iguana Verde

iloveanimals fiecare animal are rostu lui pe lumea asta asa ca nu trebuie sa spui saracuti soricei daca nu iar manca serpi ar fi prea multi asa este ciclul naturi

63

Re: Iguana Verde

da smile stiu asta sad dar imi pare rau de ei :-<

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

64

Re: Iguana Verde

LovePets, pune poze cu canarul tau pe la pasari, canari, daca poti! Mi-ar placea sa-l vad! :bravo:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

65

Re: Iguana Verde

repti nu tie frica de ea......sau nu zgaraie.........aziam fost prin natura si amvazut o soprla mica si ma jucam cu ea...........dar iguana cred ca zgaraie nui asa.? :wow:

I love animals :heart:

66

Re: Iguana Verde

NEW:ok:

Adaugat: 08-05-2009 00:03

:angel::einstein:

67 (edited by LovePets 08-05-2009 09:17)

Re: Iguana Verde

Frumoasa iguana sa-ti traiasca! :bravo:
Insa ar trebui sa ii schimbi substratul...iti recomand asa ceva: asta
...sau   asa ceva.

68

Re: Iguana Verde

Si eu vroiam o Iguana, dar ma dau ai mei afara din casa tot cu ea smile. Sa'ti traiasca:ok:

69

Re: Iguana Verde

stiu dar nu am avut ce sa fac ca nu am gasit is cam prost aprovizionate pet-shopurile

70

Re: Iguana Verde

repti wrote:

:angel::einstein:

ia te uita cum sta ea! e frumoasa!

71

Re: Iguana Verde

si eu am o iguana verde e blanda se zbate cand vreau so iau din terariu dar apoi si cuminteste imi puteti spune daca va rog ce este femela sau mascul o am numai de 3 zile big_smile mananca foarte bine terariul e bun sau trebuie mai marisor ??

72

Re: Iguana Verde

terrariul e foarte mic pentru o iguana ....ei ii trebuie unul inalt wink

- Bianca

73

Re: Iguana Verde

aha.... il pot intoarce cu capul in jos dar are spatiu cam mik ... big_smile normal terariul trebuie sa stea cu capul in jos sa se catere dar mam gandit sa il pun asa sa aiba mai mult lok cand mai creste ii cumpar unul mai mare.. dar cum sal tin cu capul in jos sau asa cum e mai bine ... ??

74

Re: Iguana Verde

eu zic cu capul in jos sa fie mai inalt ...lor le place la inaltime

- Bianca

75

Re: Iguana Verde

aha... ok Multumesc!