151 (edited by carmeryne 04-07-2012 19:43)

Re: Ce animale ne dorim?

Eu ieri am vazut cateva animale(nu la zoo) care mi se par de-a dreptul impresionante:aligatori,crocodili pitici,iguane,elefanti,dromaderi,pitoni,cobre,falabella,testoase ,furculachelys nabeulensis ,testoasa stelata indiana,testoasa leopart,geochelone yniphora ...  :wis:
Chiar ca mi-as dori si eu..numai una..doua...o suta.. :angel:

152

Re: Ce animale ne dorim?

Eu as vrea sa iti iei un elefant si sa ne spui cum te descurci la ingrijire smile





P.S.Am spus de elefant caci el face cat 100 smile

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

153

Re: Ce animale ne dorim?

carmeryne wrote:

Eu ieri am vazut cateva animale(nu la zoo) care mi se par de-a dreptul impresionante:aligatori,crocodili pitici,iguane,elefanti,dromaderi,pitoni,cobre,falabella,testoase ,furculachelys nabeulensis ,testoasa stelata indiana,testoasa leopart,geochelone yniphora ...  :wis:
Chiar ca mi-as dori si eu..numai una..doua...o suta.. :angel:

eu ma opresc la cobre...nu cred ca as putea sa am un sarpe in casa...
mai mult cu pasarile. pisici, caini, testoase, in rest cam mult pt mine:)

2X :perus: 1X :malex: 1X :pisica: 2x :caine:

154

Re: Ce animale ne dorim?

am un perus vreau o nimfa  :nimfa:

Pets :heart: :perus: :perus: - 2 in curand si :ou:

155

Re: Ce animale ne dorim?

Nu aveai 2 perusi?  :wow:

156

Re: Ce animale ne dorim?

As vrea un cal frizee(nush daca asa se scrie) negru,1 dog german blue,1 rottweiler,1 cane corso blue sau negru,1 jako,1 nimfa (ca sa nu ai fie baiatu singur),2 gerbili si o casa mare unde sa ii tin pe toti:))

animalute: Cocolino :nimfa: Scayle :caine: Sara si Mark 2  :tzest: ingerasii: cocuta :grey: , chichi si whatup :soarece: , mark 1 :tzest: ,un pui(nu stiu ce pui era)de o zi :ou: , un pui de cateva zile de porumbel :ou: , 2 iepurasi :iepure: puf alb si puf negru :iepure:va rog dati clik http://www.gbx.ro/member_page.php?id=3216

157 (edited by carmeryne 26-09-2012 17:51)

Re: Ce animale ne dorim?

Cate-as mai vrea si eu :hihi: nu-mi ajunge topicul sa scriu :heart:
  Dar am niste animalute extraordinare,si asta e tot ce-mi doresc.

158

Re: Ce animale ne dorim?

deci mai as vrea: :aga:  :aga: , :porcusor: , :arici: , :malex: (marele), :nimfa: , :perus: , :tzest: , :iepure: , :caine: , :pisica: , :maimuta: (capucin) si un sarpte preferabil un boa big_smile .Si multe altele...

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

159

Re: Ce animale ne dorim?

Am o sugestie  pentru tine  smile             -----> :porcusor:  :porcusor: (nu se tin singuri)

160

Re: Ce animale ne dorim?

stiu.Sa corectez  :porcusor:  :porcusor: .

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

161

Re: Ce animale ne dorim?

Eu cel mai mult as vrea un catelus.Un catelus bland de rasa beagle sau bichon.E visul meu.Dar nu cred ca o sa am prea curand.Stau la apartament si e greu de intretinut un catel iar parintii nu sunt de acord.Dar nu va ingrijorati ca am 1 perus,1 hamster si imediat in zilele urmatoare imi iau o nimfa!Ma consolez cu acestia insa!Uneori animalele sunt mai frumoase si mai extraordinare ca oamenii fiindca sunt pure si nevinovate si iti ofera afectiune si prietenie neconditionat si etern.

162

Re: Ce animale ne dorim?

Eu mi-as dori : :porcusor:  :porcusor:  :arici:  :malex:  :caine:  :hamster:  :iepure:

The trill of the kill,you fell,is a sin.

163

Re: Ce animale ne dorim?

Oamenii cand aud de animalele mele----->''Cate?! :wow:  eu abia daca am o pisica'' :wow: ....dar asta nu  inseamna ca nu mi-ar placea sa-mi maresc familia :rusine: Pur si simplu as adora sa am vreo 10perusi\nimfe si sa-i las toata ziua liberi prin toata casa,pe unde-or vrea tongue

164

Re: Ce animale ne dorim?

carmeryne wrote:

Oamenii cand aud de animalele mele----->''Cate?! :wow:  eu abia daca am o pisica'' :wow: ....dar asta nu  inseamna ca nu mi-ar placea sa-mi maresc familia :rusine: Pur si simplu as adora sa am vreo 10perusi\nimfe si sa-i las toata ziua liberi prin toata casa,pe unde-or vrea tongue

Stiu,lumea se mira si zice
"Cum?!Ai doua animale de casa?! neutral  yikes .

Dupa ani buni am ramas cu un singur animal si anume Paulie :malex:
:angel: : RIP Bubbles-veverita (6.10.2014) Miss my white baby,12.12.2013 Jerry :hamster: (Daca tot te numesti veterinar poti trata si hamsteri),Coco :nimfa:,Dalina :hamster: ,Ece porumbel,Tita :pisica:  si Piciu1 si Piciu2 perusi :cry: imi e foarte dor de ei

165

Re: Ce animale ne dorim?

Imi doresc enorm de mult un caine de talie mica Bichon, Shi Tzu sau Yorkie, dar din pacate nu imi pot permite unul  sad

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

166

Re: Ce animale ne dorim?

Eu am 2 pisici,3 caini,1 perus,1 peste Betta si 2 porumbei(si o sa imi iau si iepuri)
Si lumea spune ca la mine acasa e gradina zoologica smile

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

167

Re: Ce animale ne dorim?

Pai cum,iubitorilor de animale le sta bine cu arca lui Noe dupa ei smile

168

Re: Ce animale ne dorim?

Iepure , caine , pisica , hamster, porcusor de guineea , papagal , cal/ponei ,  Mai bine spus o gradina zoologica  big_smile  big_smile  big_smile  big_smile  big_smile

Animalele sunt viata , sufletul si lumea mea !
Am avut pesti , iepuri si pisici si am caini si pisica , dar... Ceal maai mult ..Il iubesc pe Wuinner ! E cel mai bun prieten cand esti suparat si un bun exemplu de urmat !
Animalele nu se razbuna la fel ca oamenii , dar la fel ca oameni ele iubesc , simt si traiesc momentul !