76

Re: Veverita DEGU !

salutare ! as dori si eu sa cumpar o veverita degu de la un pet-shop di iasi daca cunoasteti vreounul sa imi spuneti si mie... dar totusi este o problema... nu-mi pot lua acum pt. ca stau cam prost cu situatia financiara dar sper sa cumpar una cat mai curand pentru ca sunt foarte dragute... multumesc... aaa da si... alvin sunt foarte dragute veveritele tale !!! :k:  :k:  :k:

Adaugat: 07-07-2010 12:10

imi raspunde si mie cineva ca nu mai pot astepta vreau neaparat una !!!        big_smile  big_smile  big_smile  :k:  :k:  :k:  :k:

Metallica !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

77

Re: Veverita DEGU !

Daca vrei veverita neaparat du-te la pet shop. smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

78

Re: Veverita DEGU !

da stiu am fost la animax in carrefour si am vazut numai canadiene 300 ron una da nu dau atatia bani si am intrebat si de veverite degu si a zis ca nu are de unde sa aduca ...  sad  sad  ms oricum si am fost prin tot orasul si nu am gasit... sad

Metallica !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

79

Re: Veverita DEGU !

Am avut o pereche de degu, care au murit la un interval de aprox 2 sapt. Nu am observat la ele nici un simptom, erau jucause si pline de energie. Acum mai am doar puii lor. Oare s-ar putea imbolnavi si ei? Si ce s-a putut intampla cu veveritele?

80

Re: Veverita DEGU !

cat aveau parintii?

- Bianca

81

Re: Veverita DEGU !

Nu cred ca erau prea batrani. Eu ii am aprox de 2 ani si erau gata mari cand i-am luat, dar mi-au spus de la magazin ca au cateva luni (7-8 luni)

82

Re: Veverita DEGU !

hmmm...pacat sad  si mie imi plac la nebunie veveritele degu...dar la intrebarea ta nu stiu sa iti raspund neutral

Metallica !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

83

Re: Veverita DEGU !

da,intraevar speranta de viata 5-10 ani ... dar poate te-au mintit si erau deja batrani ... ai o poza cu ei...ca poate cine stie te-au zis ca is degu si erau altceva (s-a mai intamplat)

- Bianca

84

Re: Veverita DEGU !

salutare !!! am revenit cu vesti minunate...asteptam de mult la animax veverite degu....si mergem vineri intr-o plimbare la carrefour...si imediat la animax...3 veverite degu  big_smile  big_smile  big_smile  big_smile  big_smile  am intrebat rapid cat costa si a zis ca 80 ron...in fine si deodata se duce un angajat de acolo si ii da o cusca lu tata si 2 veverite big_smile deci am ramas asa de mirat...mama era suparata pe mine ca am luat cateva note proaste la inceput de scoala da tot mi-o cumparat 2 veverite...care le asteptam tocmai din vara...
si ce sa ma mai povstesc...fetita de cand am luato avea burtica.... si mi-ar placea enorm sa am veveritele de 3 zile si sa faca deja puiuti smile
mai astept pe cineva care mai are DEGU ca sa-mi dea si mie niste sfaturi...ca eu le-am luat de la magazin...nici nu stiu exact ce varsta au...acolo au zis ca mai putin de un an  big_smile

Metallica !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

85

Re: Veverita DEGU !

:bravo: ma bucur de vestile noi big_smile  :k:

picii mei, va iubesc!!!!!!!!!!!!!!!!! ingerul meu pazitor este dasa

86

Re: Veverita DEGU !

ms...sunt multi iubitori ADEVARATI de animale...:de toate soiurile  smile

Adaugat: 24-10-2010 14:45

veverita mea...fetita...e din ce in ce mai grasuta...ce sa fac.??...oare o sa fete curand sau are vro problema ?? ma puteti ajuta, daca stiti desigur  neutral

Adaugat: 27-10-2010 10:22

iupi !!!!!!!!!!!!!!   veverita mea tocmai a adus pe lume 6 puisori...dar s-a batut cu masculul...fata la muscat si s-au batut pana la sange acum stau in custi diferite... :cry: fetita sta acuma cu puisorii... :heart:  si sunt foarte fericit !! big_smile  big_smile  big_smile  big_smile  big_smile

Adaugat: 07-11-2010 10:06

ma poate ajuta cineva ?? cum sa-i pun in cusca fara sa se bata ???

Metallica !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

87

Re: Veverita DEGU !

Nu pui si noua niste poze te rugam cu micutii ?

My Pets:
-Piti (hamster pitic rusesc)

88

Re: Veverita DEGU !

nu am poze cu puiutii...am una cu baiatul facuta la camera de la PC...cand dau sa o pun scrie "error:invalid file extension" neutral

Metallica !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

89

Re: Veverita DEGU !

probabil ca are alt format in afara de jpg si ce mai accepta forumul.

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

90

Re: Veverita DEGU !

oricummm.... cine vrea degu si e din iasi sa se duca la carrefour felicia....azi am dat cei 6 puiuti acolo...bine-nteles imi este f. dor de ei....da nu outeam sa-i tin pe toti sad

Metallica !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

91

Re: Veverita DEGU !

Cam cat e unul?

My Pets:
-Piti (hamster pitic rusesc)

92

Re: Veverita DEGU !

La noi in magazin 50 ron/buc

Noemi = workaholic smile  Bundas -  :perus:  meu, Picike alintatul meu  :dans:
Csuri, Tyopoka, nu va voi uita niciodata! sad :perus:

93

Re: Veverita DEGU !

veveritze degu s gasesc in arad in complexul ''armonia'' la ''animax''.shi eu am unu shi e un scump.sa avetzi grija daca avetzi degu,sa-i verificatzi periodic dintzii sa nu fie prea lungi ca nu poate sa manance.eu l-am dus la clinica shi i-a taiat medicul.

94

Re: Veverita DEGU !

Am si eu o veverita degu. N-o am decat de vreo trei saptamani,dar incepe sa fie prietenoasa, sta s-o scarpin si cand vrea s-o bag in seama, isi varsa cutia cu mancare. Seara ii dau drumul prin pat sa alerge. Sa aiba tot timpul mancare.Eu ii dau mancare speciala de la pet, dar si seminte de floarea soarelui ,alune de pamant, morcovi. Unii zic ca le dau mancare pentru iepuri, dar pe seit spune ca nu e indicat. Tu ce le mai dai sa manance?

Adaugat: 01-08-2012 10:57

Alvin, mar le dai? Deci ai zis ca le dai si trifoi.De cand o ai? Mie mi-e frica deocamdata sa-i dau drumul prin casa.Stii, cand vorbesc cu ea scoate niste sunete, e scumpa,de fapt, e scump,ca e baietel.

95

Re: Veverita DEGU !

salut!uso,intrebai ce-i dau sa manance veveritei!exista in petshopuri mancare anume pentru degu,eu asta-i dau.si seminte de floarea soarelui,de dovleac,alune,fan cam atat.sa nu-i dai nimic ce contine zahar ca e predispus la diabet.si ai grija sa nu-i fie prea cald ca eu am patit-o rau cu el din cauza caldurii cand a fost canicula aia,daca nu-l vedeam ca se simte rau, nu-l mai aveam :cry: si sa ai grija sa nu-i creasca dintii de jos prea mari ca nu poate sa manance.

96

Re: Veverita DEGU !

Draga melaniabalaj, multumesc. Cam asta ii dau si eu de mancare. Cum fac cu dintii? Cum imi dau seama ca i-au crescut? La cine te-ai dus? Ca astia de la pet nu prea stiu de veverite degu....Multam Multam. Am pus special aer conditionat. Mor dupa el?sau ea? Nu stiu inca...Te pup

97 (edited by dydav 29-01-2014 09:17)

Re: Veverita DEGU !

salu! ieri i-am cumparat tatalui meu o veverita degu. am intrat sa citesc dsp ea ca nu stiu prea multe.daca aveti vreun sfat e binevenit.multumesc.
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 29-01-2014 09:17[/merge_posts_bbcode]

I-am cumparat pereche sa nu fie singurel

Ma laud cu :2 teckeli 2 beagle 2 copoi ardelenesti 2 ciobanesti carpatini si 1 whippet

98 (edited by rolord23 21-05-2014 10:09)

Re: Veverita DEGU !

Salutare

De asta vara am 2 veverite degu pereche
Acusi familia noastra se mareste si as vrea sa le fac o cusca mare  cu 2-3 etaje.
Stie cineva cam cum ar trebui sa arate si cam cat ar ajunge asa ceva?
Eu m-am uitat si inspirat din forumul international al veveritelor degu dar nu stiu daca voi reusi sa fac ca acolo

Traim toti sub acelasi soare, dar n-avem acelasi orizont.