51

Re: Papagali in libertate

Nu tear interesa pe tn cati ani am eu np.

eu doar am intrebat tineti ideile pentru tine daca ai de gand sa critici

Gestul Conteaza !

52

Re: Papagali in libertate

Klauss el cred ca se refera la hamurile speciale pentru papagali...Faza este ca un papagal daca vede o sansa de scapare oricat te-ar iubi de mult ar zbura.Poate s-ar intoarce poate ca nu...Depinde de personalitatea acestuia

53

Re: Papagali in libertate

Dar un papagal crescut la mana ... Ara , Jako nu perus ... de la 2 zile pana la 100+ dupa ce ii cresc penele si poate zbura ... tinutul pe afara ... pe camp ,deal nu pe strada ar zbura ar veni inapoi ??? mar interesa unul in genul

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ze6AXtxe4Zk[/youtube]

crescut de mana pana la 102 zile dupaia pe afara smile Asta mias dori cel mai mult :iepure:

Gestul Conteaza !

54

Re: Papagali in libertate

Buna tuturor.Va rog sa ma ajutati!Am avut un perus,iar astazi a plecat de acasa.Cum as putea sa il fac sa se intoarca acasa?O sa supravetuiasca?Va rog sa ma ajutati!! :cry:  :cry:

55 (edited by carmeryne 19-04-2013 19:04)

Re: Papagali in libertate

Daca papagalii eliberati s-ar reintoarce cu regularitate acasa,tare mi-ar mai placea sa-mi eliberez perusii dimineata,si sa se intoarca seara smile
Dar din pacate unele aspecte ca....animalele pradatoare,vremea cam nepotrivita in unele anotimpuri ,unii...oameni,dar si simplul fapt ca ei nu sunt obisnuiti sa recurga la asa ceva,m-ar cam impiedica :wis:
     Tinand cont ca fiecare regiune are pasarile ei,ma intreb cum ar fi sa merg prin Australia si sa vad papagali la tot pasul,cand noi suntem obisnuiti cu vrabiile,graurii si gugustiucii specifici :wow: Pe de alta parte...oare si australienilor,obisnuiti cu ghemotoacele astea colorate,nu li s-ar parea ciudat sa vada vrabii,ciocanitori,etc? Ce intrebare intrebatoare cool

56 (edited by suana 20-04-2013 11:59)

Re: Papagali in libertate

4dollar wrote:

Dar un papagal crescut la mana ... Ara , Jako nu perus ... de la 2 zile pana la 100+ dupa ce ii cresc penele si poate zbura ... tinutul pe afara ... pe camp ,deal nu pe strada ar zbura ar veni inapoi ??? mar interesa unul in genul

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ze6AXtxe4Zk[/youtube]

crescut de mana pana la 102 zile dupaia pe afara smile Asta mias dori cel mai mult :iepure:

  Daca ai sute sau mii de euro sa investesti in asemenea pasari nu cred ca ar fi indicat sa-l tii in libertate,pentru ca risti sa ramai fara el.Exista hamuri speciale pentru pasari cu care se pot plimba pe afara sau taierea aripilor,ceea ce eu una nu recomand,decat in cazuri extreme.

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus: