51

Re: ingrozitor!!

Nu-i destul ca OAMENIIfac intentionat dar se mai intampla si accidente . cum am patit eu.. ERA  O PISICUTA...s-a jucat cu copiii mei , s-au bucurat toti.. am lasat-o intre flori si petreceam pe cineva cu masina ..CE-A urmat ?Pisicuta a zbughit-o pe linga piciorele lele drep subt roata din spate a masinii .a fost groaznic..si acum  ma urmareste imaginea aceea   .... :pisica:  : sad

Adaugat: 19-02-2011 13:24

asta e pisica ce mi-a incarcat constiinta.....acest urs e fericit la gradina zoologica???

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

52

Re: ingrozitor!!

Atata cruzime, atatea oameni rai,atata nedreptate pe lumea asta nu stiu oare cat o sa mai suportam noi oameni care iubesc animalele ,florile ,oameni nu stiu,dar mi-asi dori ca oamenii aste rai si cruzi sa fie dusi undeva deporati in desert in siberie inchisi si chinuiti si ei ca bietele animale asta measi doricel mai mult :furios:  :furios:  :furios:

Asi simti ca ma sufoc daca nu ar exista animalute pe pamant,Behlul,Kitty si Fulg :pisica::hamster:

53

Re: ingrozitor!!

Saracutele animale. :furios:  :furios:  :furios:  :furios:  :furios:  :furios:  :furios:  :furios:  :furios:  :furios:  :furios:  :furios:  :furios:  :furios:  Animalele de la zoo se simt ca la inchisoare.Ce mi-ar placea sa-i vad pe oamenii aia care inchid animalele in custi de 2mp :furios:  :furios:  :furios:

Animalele mele:
    1 bichon havanese-Sara,un metis de bichon havanese-Pufi,un metis de golden retriever-Spotty,2 perusi-Coco si Kira,1 motan-Toby,gaini,rate mute,2 iepuri pitici-Hera si Teddy + cei 5 pui ai lor.

54

Re: ingrozitor!!

Daca va uitati mai atent in penultimul post de pe aceasta pagina al lui KLAUSN o sa vedeti chinezi,in imaginile trecute in care apar oameni,sunt chinezi,in imaginea cu delfinul,un chinez,la imaginile cu "distractie sadica" sunt chinezi,oamenii astia nu au pic de mila!In toate pozele in care sunt chinuite animalele,cei care fac asta sunt chinezii  :furios: .Mereu am urat chinezii si mereu ii voi ura  :furios: ,nu au pic de mila fata de animale :cry:  :furios: mad

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

55

Re: ingrozitor!!

Da asa e chinezii sunt cruzi se pare ca omoara si mananca orice , pana la urma vor manca si europeni eu nu pot sa urmaresc documentare sau sa privesc imagini in care sunt chinuite animalele! Sunt convinsa ca sunt si printre ei iubitori de animale dar majoritatea face diferenta asa ca noi restul pana la urma putinii iubitori trebuie sa semnam petitii si sa facem ce ne sta in putere chiar daca constientizam ca e deageaba macar nu stam nepasatori cu mainile incrucisate asteptand sa se termine salbaticia! Macar incercam! Mi se rupe sufletul!

:heart: Copiii mei:  Alexa si Paco Marele Alex, :nimfa: 2 Nimfe Pusi si Kiki , :iepure:  2 iepurasi Maxi si Mitzi, o veverita siberiana cu dungi Del, :caine: Tori mini yorkshire terrier :floare: 2 :hamster: :hamster: hamsterici Lilo si Stitch

56

Re: ingrozitor!!

Omul este cea mai evoluata fiinta de pe planeta smile
Pacat ca este doar teoretic  hmm .Si se mai intreaba lumea dece seceta si inundatii...Pentru ca meritam  :einstein:

Animalul de companie ne este un prieten desarvasit,
Si primeste drept rasplata , afectiunea noastra toata
:hug:

57

Re: ingrozitor!!

can vad imaginilea astea mi se ridica parul pe maini...cum pot face unii oameni asa ceva  :furios:  :furios:

Pitbull Is No Killer<<<>>>Is Just A Dog
Animalutzele mele>>>momentan<<<2 :caine: si un :hamster:

58

Re: ingrozitor!!

OMG eu ca vad imaginile aste nu ma simt deloc bine dar oamenii care chiar fac aceste lucruri oribil :cry:  :cry:  :cry:  :cry:

59

Re: ingrozitor!!

:cry:  :cry:  :cry:  ce oameni mai sunt pe lumea asta....daca se mai pot numi "oameni"  sad

60

Re: ingrozitor!!

carmeryne wrote:

:cry:  :cry:  :cry:  ce oameni mai sunt pe lumea asta....daca se mai pot numi "oameni"  sad

oare nu au cosmaruri? :cry:

61

Re: ingrozitor!!

Saracutele,nu merita asta  :cry:  :cry:  :cry: .
De cate ori mi s-a intamplat sa vad pe drum catei,pisici  chinuite de copii sau chiar de oameni in toata firea...odata era o pisica mica,mica sub un tufis iar copii isi bateau joc de ea...era atat de mica si frumoasa incat nu am mai suportat si am luat-o de acolo,am dus-o acasa ,am deparazitat-o ,am dus-o la veterinar,si,acum s-a facut o frumusete de pisica mare si voinica  smile  .(traieste la tara,la bunica mea unde nu exista pericole din astea...)

62 (edited by Latifa 08-03-2012 23:37)

Re: ingrozitor!!

daca s-ar aplica ninste reguli mai stricte la noi in tara legate de violentele cu animale dar ce sa mai...
multi oameni ucid shi scapa cu fata curata dar cand e vorba de animale
este cumplit

eu unul m-am saturat de coridele spaniolilor :furios:
ce gasesti distractiv sa ucizi un animal chinuindul :furios:  :furios:

63

Re: ingrozitor!!

Exact  :furios:   :wow:  e o cruzime!

64

Re: ingrozitor!!

Si totusi, imi pare rau ca la noi in tara sanctiunile sunt minuscule. Acestia nu sunt oameni.  :furios:

Un :perus: Rico, o perusa :perus: Lora si  un pechinez Lory, :caine:

  " Pe masura ce invat mai multe, imi dau seama ca nu stiu nimic " :*:*

65 (edited by carmeryne 09-03-2012 18:49)

Re: ingrozitor!!

dany01 wrote:

Si totusi, imi pare rau ca la noi in tara sanctiunile sunt minuscule. Acestia nu sunt oameni.  :furios:

Poate ca exagerez,dar,dupa mine cei care omoara animalele,asa,numai de distractie sau mai stiu eu ce le trece prin mintea lor,ar trebui sa primeasca inchisoare cam cat ar primi pentru o viata de om....saracutele animale nu se pot apara.In fond,astia sunt pericol public inclusiv pentru persoane :furios:

66 (edited by Iusty 12-03-2012 16:55)

Re: ingrozitor!!

Asta asa e, daca nu-ti pasa de suferinta unui animal si-l chinui, il omori si nu te apasa constiinta...ai fi in stare sa faci asa ceva si unui om. Niste monstri! :furios:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

67

Re: ingrozitor!!

Hey voi stiti ca mai sunt 3000 de tigrii in toata lumea iar in fiecare zii 2 mor din cauza braconajului
ce le place oamenilor sa poarte blana de tigru  :furios:
aia astept parerea voastra ce-ar trbuii sa faca autoritatile din india? ca cu pedepse inchiusoarea,amenzi nu merge?

Animalul nu are nevoie de o pregatire speciala pentru a fi animal. Omul însa pentru a deveni om are nevoie de educatie. Educatia face diferenta dintre oameni si animale.

68

Re: ingrozitor!!

Daca as vedea oamenii aia nu stiu ce le-as face! :furios:  :furios:  :furios:  :furios:  :furios:
Cum au ajuns oamenii din ziua de azi!Deloc nu le pasa de saracele vietati.numai la bani se gandesc :cry:

69

Re: ingrozitor!!

aoleu uitativa la asta http://www.cancan.ro/actualitate/international/video-animalic-uite-cum-omoara-chinezii-mii-de-caini-atentie-imagini-socante-120790.html

Animalul nu are nevoie de o pregatire speciala pentru a fi animal. Omul însa pentru a deveni om are nevoie de educatie. Educatia face diferenta dintre oameni si animale.

70

Re: ingrozitor!!

Doamne,cum s-a mai transformat lumea...unde o sa ajungem cu asta?Mie mai ca mi-e rusine ca sunt om yikes

71 (edited by smaras 15-12-2012 09:30)

Re: ingrozitor!!

Ingrozitor!!!!!!!!!!!!!!!!!!In viata mea nu am facut si nu voi face rau vreunui animal...am fost pur si simplu socata cand am mers la bunica mea la tara si am vazut ca in apa erau niste pisoi care nu aveam mai mult de 3 sapt.Unul singur a scapat si cand l-am vazut tarandu-se am crezut ca e un sobolan.L-am luat si l-am ingrijit...din pacate si-a dat ultima suflare peste aprox. o saptamana.Am mai salvat pisicii tot de la bunica mea de la tara...dar la fel..erau lasate pe camp sau in apa si cand sa le aduc acasa mureau...Am gasit pe net un videoclip superb pe care din pacate nu l-am putut pune aici.CUM AI PUTUT?Va implor vizionati-l si dati-l mai departe poate se mai trezeste lumea la realitate(cam crunta,ce-i drept)
[merge_posts_bbcode]Adaugat: 15-12-2012 09:30[/merge_posts_bbcode]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hsipisz0xVs[/youtube] In sfarsit l-am gasit si pe youtube.Daca vreti sa-l vizioati,cum scrie si in titlul filmuletului..atentie.se lasa cu lacrimi.

The trill of the kill,you fell,is a sin.