26

Re: ingrozitor!!

cata cruzime :sol::cry: :cry: :cry: :cry:

skypy

27

Re: ingrozitor!!

Animalutele alea sar singure in fata masinii....si pe la mine sunt cazuri. sad E atat de trist. INtr-o seara veneam cu niste verisori cu masina, dintr-o data am simtit o zguduitura, o pisicuta a sarit in fata masinii.... :cry: :cry: NU am avut timp nici macar sa o vedem dar sa o ocolim. :cry: :cry: :cry: Nu este vina soferilor... :cry: :cry:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

28

Re: ingrozitor!!

De obicei asa se intampla cum zici tu Dany,insa adesea aceste accidente pot fi evitate daca se vrea.

29

Re: ingrozitor!!

Unele da, unele se pot evita. Sunt si unii care nu opresc cand un animalut e in fata masinii, si din contra baga mai multa viteza... Dar nu am vazut cateii/pisicute care sa stea in mijlocul soselei si sa nu se fereasca... neutral

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

30

Re: ingrozitor!!

da... si eu cand am fost pe drumul spre Constanta pe autostrada erau multi caini morti :cry: da,Dany am auzit si eu ca s-ar arunca animalele in fata masinii ...eu cred ca fac asta ca sa scape de lumea asta cruda sad

- Bianca

31 (edited by iloveanimals 06-12-2009 18:23)

Re: ingrozitor!!

Bianca, am mai spus-o s am s-o repet, niciun animal nu-si doreste moartea. De ce crezi ca isi cauta zi de zi prin gunoaie mancare? Dc crezi ca isi epuiaza ultimele puteri ramase pt o bucatica de paine? Uita-te in ochi lor, priveste-i cum cersesc o mangaiere, o mica frimitura de paine pt a supravietuii inca o zi. Observa-le ochii cat de tristi sunt dar totusi plini de speranta, speranta de a ajunge intr-o casa, la cineva care sa-i iubeasca sa le ofera dragoste si sanatate....PPRIETENIE....

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

32

Re: ingrozitor!!

wow Dany ce cuvinte...am ramas cu gura cascata 2 min neutral saracutele stiu,stiu si asa este cauta prin tomberoane ... macar ca mai exista oamnei care sa le mai dea de mancare ... aia da oameni :pls: le dau chiar si din putinul lor... aici la mn la bloc e o doamna care iese in fiecare seara la catei sa le dea mancare fie ger,ploaie dansa e in fiecare seara smile

- Bianca

33

Re: ingrozitor!!

Cuvinte spuse din inima. smile Dar cu lacrimi in ochi. sad
Ma bucur ca mai exista astfel de oameni. La noi in curtea liceului cred ca sunt peste 10 caini si pisici... neutral Nimeni nu-i lovese sau sa-i bata, toti le bam cate o bucatica din sanduch-urile noastre. wink

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

34

Re: ingrozitor!!

dani :cry: :cry: .. dc ai spus aia??

m'a facut sa plang.. :cry: ..

ce cuvinte..frumoase..dar triste.. :cry:

Ana :heart:

35

Re: ingrozitor!!

Scuze. sad

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

36

Re: ingrozitor!!

App de animale lovite de masina... Sunt si eu soferitza, si credeti.ma pe cuvant ca in majoritatea cazurilor oamenii nu evita...adica in loc sa intre in sant sau pe contrasesn aleg sa....moara un suflet pt a traii altul. Unii sunt foarte cruzi si nu ii intereseaza daca calc sau nu. Accidentele se pot evita...totul tine de atentie si...de ceea ce noi tinerii nu prea avem in trafic si pe autostrazi...experienta, reflexele....+ ca daca iti pasa, previi totul. Nu mergi ca berbecul cu 100 pe stradutse si tot asa...Un singul catelus am reusit sa il salvez. Veneam dl munte cu prietenul meu cu parintii si cu cainele meu...  pe marginea soselei era un pui de catel cu capul ridicat neutral M.am uitat la Bogdan (prietenul meu) si el la mine foarte speriat ( si el iubitor de animale) si mi.am dat seama ca am vazut bine. Am oprit masina m.am dus la el, saracutul statea in pipi, facuse de frica cred, si gafaia. I.am miscat de labutse era totul ok...i.am pipait coastele erau in regula. Cand l.am luat de jos a schelalit...Cautam disperati pe cineva sa ne zica unde ar fi un veterinar...un om s.a urcat cu noi in msina sa ne duca acolo....veterinarul era intr.o urgenta plecat. Nu aveam cum sa il luam acasa...era o responsabilitate in + si nu cred ca eram in stare sa mi.o asum (deja mama a zis: nici sa nu te aud), i.am lasat bani omului respectiv cu promisiunea ca se duce cu catelul la veterinar...acum...numai Dumnezeu stie ce face catelu eu sper sa fie bn ca nu parea nimic grav....:-<

Un spitz corcit cu pechinez (Bella) , 2 nimfulini (Mango si Ares). Ingerasii: un roborovsky (Pufu)    [ Sabrina ]

37

Re: ingrozitor!!

Nu le pasa ma nene....ok lovesti un animal se intampla...dar nu te opresti sa vezi ce si cum? Daca cel care la lovit pe catel se oprea nu.l mai gaseam eu VIU pe marginea drumului..Cat deste omul de incredere,,,de unde sa stiu....am facut tot ce puteam...daca era dupa mine il luam acasa macar sa il duc la veterinar vedeam eu dupaia...dar eram cu ai mei din pacate...

Un spitz corcit cu pechinez (Bella) , 2 nimfulini (Mango si Ares). Ingerasii: un roborovsky (Pufu)    [ Sabrina ]

38

Re: ingrozitor!!

tocmai m-ati facut in seara asta sa plang...nici nu am cuvinte sa spun ce simt...dar stiu ca simt durere si compasiune pentru saracutele animalute neutral  sad  neutral

Animalele impart cu noi privilegiul de a avea un suflet!!

39

Re: ingrozitor!!

of doamne saracele animalute... dar ce sa facem?? stim cu totii unde traim... Basescu si Boc se cearta ca nu stiu ce si nustiu cum da nu se uita la nimik ce se petrece in "frumoasa" lor tara... sunt niste nesimtiti da ce sai facem asta e viata  :furios:  :furios:  :furios:  mad  mad  mad

Metallica !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

40

Re: ingrozitor!!

Am vazut la tv un om care isi transporta cu masina pisica bagata la marinat.Era pregatita cu sare, chili, piper, ulei si chestii de astea.L-a prins politia, dar omul a negat ca vroia sa isi manance pisica.
Noroc ca niste oameni au adoptat acea pisica, iar omul nebun care vroia sa-si gateasca pisica a fost pus pe lista celor care nu au voie sa mai detina animale de companie.

I love the animals!I hope everybody will love the animals.  Animalute:Foxa(alint.Foxilina)-un cut metis;Misu(alint.Misulica)-un domn pisoi;doua zebre australiene(Riky&Candy)_Ingeras-Blaky(alint.Blaks)

41

Re: ingrozitor!!

off.astia sunt oameni din ziua de azi.pai am citit intrun ziar(nu pot zice numele k ii fac reclama).ca o femeie de prin america parca(se poate sa ma insel)a bagat in frigider 100 DE LESURI DE PISICI GASITE DECEDATE PE MARGINE SOSELEI!!!iau dast 90 ani inchisoare cu munca zilnica..offf.asfel de oameni ar trebui mutilati si masacrati si taiati centimertru cu centimetru,dar nu ucisi,doar batuti si lasati in desert fara apa, mancare sau altceva.ca sa vada si ei 0,1% din durerea pe care o simte un animalut atunci cand e mutilat. :furios:   :furios: doamne...si cand te gandesti ca  de oameni din astia e plina lumea..saracele animale.

sa tinem un moment de reculegere ptr toate animalutele trecute in nefiintza neutral  sad

Ionut,dar prietenii imi spun Tomitza smile

42 (edited by capshunik 10-09-2010 18:06)

Re: ingrozitor!!

of doamne.. lumea asta se duce de rapa !!  neutral 

uitati......

http://www.descopera.ro/dnews/5498970-s … hina-video

Ana :heart:

43

Re: ingrozitor!!

Am vazut la S.O.S. animalele pe o americanca ce avea o pisica    careia, in urma unui accident ii iesise osul de la un picior prin piele. A tinut-o asa 4 saptamani pana cand cineva a chemat politia. I-au luat pisica si pe ea au bagat-o la puscarie pt 2 ani.

44

Re: ingrozitor!!

saracuta sad ....

pe linku' ala ai intrat?

Ana :heart:

45 (edited by birdslover 10-09-2010 23:45)

Re: ingrozitor!!

Da.. stiu faza am vazut-o si la stiri mai demult.. sad

Adaugat: 10-09-2010 19:09

Deci ma uitam acum la tv si il aratau pe catelul lui S.O. Vantu .. l-au impuscat nemernicii sa nu sara pe ei. E pansat la piciorus si abia merge si are niste ochi nevinovati... parca se citeste durerea in ei. Mi-au dat si lacrimile  :cry: Pana si mamei careia nu-i plac prea mult cainii ii parea rau si imi zicea ca spera sa se faca bine sad Suflet nevinovat  :cry: Adu-l in Romania sa-l impuste astia cand in strainatate n-ai voie nici sa-i smulgi un fir de par  :cry:

Uitati filmuletul cu el  :cry:

http://webtv.realitatea.net/actual/imag … rchezitiei

46

Re: ingrozitor!!

:cry:   :cry:  cat de scump e.. saracutul sad

Ana :heart:

47

Re: ingrozitor!!

deci nu pot sa cred cata cruzime neutral eu una ias omora cu mana mea pe acest gen de oameni  :furios:  :furios:  si nu as tine ocnt daca ar fi priteni sua familie:| nu pot sa cred cum sa se intample asa ceva:|

I'll keep you my dirty little secret...

48

Re: ingrozitor!!

exista sute,poate mii de cazuri de genu,asta e lumea,am sa va arat un reportaj,dar nu stiu daca sa vil prezint,eu personal,nu am suportat mai mult de 5 minute si el tine 1 ora si ceva...INGROZITOR !

http://justsickshit.com/wp-content/uploads/2008/08/asia-kill-dog-meat.jpg

My Pets:
-Piti (hamster pitic rusesc)

49 (edited by biancapoli 03-11-2010 18:51)

Re: ingrozitor!!

vai ce imagini .saracele animele!este foarte socant. :cry:  :cry:  :cry:

Bianca-am 12 ani -data de nastere:23 ianuarie-am :iubareti: ,2 :ou: ai lor si 1 :caine:  si I :heart: them !-http://biancapoli.sunphoto.ro/

50

Re: ingrozitor!!

Mie-mi zici...asta e lumea,nu avem ce sa ii facem.

My Pets:
-Piti (hamster pitic rusesc)