101

Re: Voliere - cum le construim?

Super :bravo: m-am linistit! Va multumesc din tot sufletul smile eram obsedata cu faza cu coliviile pt. ca toti trebuie sa se mute la casa noua sa vina alti pasaroi din urma :k:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

102

Re: Voliere - cum le construim?

Sunt superbe coliviile daca reusiti sa obtineti vreun contact ma intereseaza si pe mine una numai ca eu o vreau mai mare...

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

103

Re: Voliere - cum le construim?

uite Ella_costan iti dau emailul si nr dansului de telefon wink   email    yrypetru@yahoo.com

telefon:0744308511

- Bianca

104

Re: Voliere - cum le construim?

salut
imi poate da si mie cineva cateva sfaturi despre cum sa fac o voliera ca aceasta :

Adaugat: 22-12-2009 12:58

va rog !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

105

Re: Voliere - cum le construim?

Cum se vede in poza, placaj, plasa, cuie, balamale. :-??

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

106

Re: Voliere - cum le construim?

dar  e km intunecata voliera aia.... hmm dak as fi pasare nu mi-ar place sa sttau acolo... neutral

:heart: -SABINA- :heart:

107

Re: Voliere - cum le construim?

e buna plasa de rapit pt voliere la perusi ???

108

Re: Voliere - cum le construim?

@poly, asa mi se pare si mie voliera aia. neutral cel mai bine pt pasare ar fi sa fie pusa pe ambele laturi plasa, chiar si deasupra. hmm
@mihai, o poza ceva? :rusine:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

109

Re: Voliere - cum le construim?

asta este poly plasa de rapit.. un prieten mi'a spus ca nu e prea buna ca perusii isi vara capul prin ochiurile plasei si cica mor gatuiti...:mad:

110

Re: Voliere - cum le construim?

mdap....trebuie sa cauti plasa cu ochiuri mici in care papagalii sa nu-si poata baga capul....eu am auzit ca se gasesc la magazinele de animale plasa speciala.....asta ca sa eviti accidentele......incearca sa cauti.... neutral

:heart: -SABINA- :heart:

111

Re: Voliere - cum le construim?

iloveanimals[dany]...trebuie un fel de sita metalica pt a construii o voliera pt perusi, un gaurelele alea de max un cm patrat. hmm

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

112

Re: Voliere - cum le construim?

dap...dar ori gaurele mai mici ori mai mari incat ca perusul sa poata baga capul si sa-l scoata...dar sa nu iasa prin ele.... neutral

:heart: -SABINA- :heart:

113

Re: Voliere - cum le construim?

acum stie si mihai ce sa ia... wink

:heart: -SABINA- :heart:

114

Re: Voliere - cum le construim?

voliere exterioare, interioare, cuiburi, colivii si play standuri

Adaugat: 02-01-2010 23:09

voliere exterioare, interioare, cuiburi, colivii si play standuri

Adaugat: 02-01-2010 23:11

voliere exterioare, interioare, cuiburi, colivii si play standuri

Crescatorie papagali. Oti

115

Re: Voliere - cum le construim?

voliere exterioare, interioare, cuiburi, colivii si play standuri

Crescatorie papagali. Oti

116

Re: Voliere - cum le construim?

Sunt foarte frumoase ramona :k:

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

117

Re: Voliere - cum le construim?

Sunt superbe :bravo: ...s-ar putea sa-mi iau un Micul Alexandru daca intru la un liceu bun :rusine: ...sigur o sa luam o voliera de la tine :heart:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

118

Re: Voliere - cum le construim?

Ramona sunt superbe ....  :bravo:

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

119

Re: Voliere - cum le construim?

Ehh, ii iau o voliera de marimi mai mici tongue ..merita pretul wink ! Plus ca va avea spatiu! Voliera din poza din mijloc de la postul 131! Din aia as vrea wink !

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

120

Re: Voliere - cum le construim?

Isi merita pretul din plin ... wink

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

121

Re: Voliere - cum le construim?

Mie imi plac mult play standurile tongue

Animalele mele : Alex - papagal Nimfa, Teddy - catel Bichon Havanese, Dolly - pisica,  Suzy - hamster Campbell, 16 Zebrute Australiene, 3 Pescarusi Japonezi

122

Re: Voliere - cum le construim?

Ideea e ca unele au locurile de joaca deasupra si asa,imbini si colivia si play-standul.Asa are si Alexi,din pacate ramona nu o mai are in stoc.

Tratamentul umanitar al animalelor,bazat pe compasiune si respect,este un drept al omului.
3 chow-chow,1 ciobanesc caucazian,1 mare alexandru,3 perusi,4 nimfe,2 borke,1 iepuras pitic
:perus:  ~ Ramona ~ :perus:

123

Re: Voliere - cum le construim?

Iusty wrote:

Ehh, ii iau o voliera de marimi mai mici tongue ..merita pretul wink ! Plus ca va avea spatiu! Voliera din poza din mijloc de la postul 131! Din aia as vrea wink !

Si pe mine m-ar interesa voliera aia, pt viitorul meu aratinga, desigur nu-l iau purea curand dar oricum, as vrea sa stiu. smile

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

124

Re: Voliere - cum le construim?

:k: foarte frumoase

125

Re: Voliere - cum le construim?

Puteti vedea pretul pe www.pasari-exotice.com ! Chiar merita :rusine: ..de la postul 131 ori prima ori a doua! Sper ca nu e nimic daca zic, dar prima e mai ieftina decat a doua smile

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture: