51

Re: Voliere - cum le construim?

super!!!!! ma bucur ca v-ati impacat. bravo. cuibul meu e mult mai mic si am mai decupat intrarea. asa am gasit de cumparat.nu am stiut cum sa fac si nici nu am cum. e bine asa deocamdata.pt inceput.nu?

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

52

Re: Voliere - cum le construim?

nu gasesc pozele cu puii..:(

53

Re: Voliere - cum le construim?

E bine, dar odata ce depune oua..o sa fie mai greu sa`i schimbi cuibul, nu ai vrea sa`i deranjezi tongue :pup:
Sper ca ne`am impacat, nu vreau sa fie cineva suparat pe mine :sanatate:

>>>>Alexandra<<<<

54 (edited by smire 25-03-2009 16:52)

Re: Voliere - cum le construim?

intr-un timp am vrut sa-i fac si eu lui yoyo o colivie,numai ca era complicat...sarma de care aveam eu nevoie se gasea tocmai la zalau...si cu comanda si celelalte, ma costa ca una de la pet-shop...asa ca ,pana la urma i-am luat una mare de la magazin...numai ca atunci cand i-am cumparat-o, n-am avut in vedere dimensiunea papagalului si fundul custii e inalt cat yoyo....daca sta pe fundul coliviei, nu-l vad, nu ma vede....asta a fost greseala mea....noroc ac sta 99% din timp pe betze, asa ca are priveliste cat toata camera...nu se plictiseste in ea, nu se cere afara (in cealalta cushka facea 13-14 ca sa-i dau drumul)...ce-i drept, in momentul in care vin de la servici, ii deskid usitza, asa ca e mai mult libera....cred ca orice pasare merita sa investim intr-o colivie, fie s-o cumparam, fie s-o facem....

yoyo

55

Re: Voliere - cum le construim?

Alex uita`te la prezentari big_smile :pup:

>>>>Alexandra<<<<

56

Re: Voliere - cum le construim?

OBlonda wrote:

E bine, dar odata ce depune oua..o sa fie mai greu sa`i schimbi cuibul, nu ai vrea sa`i deranjezi tongue :pup:
Sper ca ne`am impacat, nu vreau sa fie cineva suparat pe mine :sanatate:

da .deja astept puiuti pe la sf saptamanii sau cel tarziu cea viitoare. nu-i schimb cuibul ca nu am altul acum si nici nu-i deranjez deloc. ii las in pace ca se descurca ei bine. sper sa iasa. am inima cat un purice de emotii. o sa vad cat de bine i-am ingrijit atunci nu?

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

57

Re: Voliere - cum le construim?

Smire, asa e merita, eu am dat cam 40 lei pe toata plasa aia, si mi`a si ramas, cornierele de aluminiu le aveam eu,si niste surubele si piulite big_smile  felicitari pentru noua colivie, sa pui poze noi sa o vedem si noi :pup:

Adaugat: 25-03-2009 16:59

deyseby, atunci ai sa vezi daca ai mamica si tatic bun, si`ai sa vezi cat de mult se iubesc tongue

>>>>Alexandra<<<<

58

Re: Voliere - cum le construim?

da ai dreptate. acum se impart cu clocitul. unul ziua si unul noaptea.au grija mare de oute.om vedea.

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

59 (edited by danyto 04-04-2009 09:03)

Re: Voliere - cum le construim?

nah..azi cred ca ma duc si eu sa cumpar ceva materiale pentru o voliera......

RIP Nero n.22/9/09-d.24/4/10

60

Re: Voliere - cum le construim?

Super!! :k: Sa faci poze cu planul, si cu evolutia volierei. si cu materialele big_smile

>>>>Alexandra<<<<

61

Re: Voliere - cum le construim?

Si eu as dori sa fac o voliera pt. viitoarea mea nimfa, caci perusilor le iau o colivie mare! big_smile

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

62

Re: Voliere - cum le construim?

Puneti poze va rog :merci: multi se vor inspira din creatiile voastre big_smile asa cum am facut si eu...

>>>>Alexandra<<<<

63

Re: Voliere - cum le construim?

eu as vrea sincer sa cumpar o voliera pt pasaricile mele numai ca nu gasesc, cand i-am cumparat nu am stiut ce dimensiune vor avea cand vor ajunge la maturitate si acum caut de 2 saptamani si nu gasesc nimic potrivit pt ei.... Eu am 2 kakariki, eveau 3 luni cand i-am luat si acum au 6 luni , inca nu stau inghesuiti dar cresc pe zi ce trece ........ oricum stau mai mult liberi decat in colivie............

Kiki&Paco :heart:  Ella :fluture:

64

Re: Voliere - cum le construim?

OBlonda wrote:

Smire, asa e merita, eu am dat cam 40 lei pe toata plasa aia, si mi`a si ramas, cornierele de aluminiu le aveam eu,si niste surubele si piulite big_smile  felicitari pentru noua colivie, sa pui poze noi sa o vedem si noi :pup:

De unde ai luat plasa?

Adaugat: 09-08-2009 15:36

Inca ceva :cat de mare ai facut usita si unde?

Good friends are like stars,you don't always see them,but you know they're always there.:)

65

Re: Voliere - cum le construim?

Plasa am luat`o din piata, iar usita nu le`am facut.Au acoperisul rabatabil. wink

>>>>Alexandra<<<<

66 (edited by Monyxme 09-08-2009 14:46)

Re: Voliere - cum le construim?

din care piata?(din care oras?)

Good friends are like stars,you don't always see them,but you know they're always there.:)

67 (edited by OBlonda 09-08-2009 14:48)

Re: Voliere - cum le construim?

Din Barlad, nu vezi la profil din ce oras sunt?? :ironic:

>>>>Alexandra<<<<

68

Re: Voliere - cum le construim?

OBlonda wrote:

Din Barlad, nu vezi la profil din ce oras sunt?? :ironic:

:sol:

- Mary-
Sa-ti feresti capul de frig si de prostie. Pr. Arsenie Boca
             http://deyseby.sunphoto.ro

69

Re: Voliere - cum le construim?

E gata voliera!

Good friends are like stars,you don't always see them,but you know they're always there.:)

70 (edited by biancadumi 14-08-2009 11:36)

Re: Voliere - cum le construim?

wow :wow: tu ai facut-o?   e superba bv :bravo: :bravo: :bravo:

- Bianca

71

Re: Voliere - cum le construim?

Chiar e  superba. :bravo:

"Numai cand vei iubi un animal vei simti iubirea cu toata inima." (Anatole France) ->Dany<-1 perus Candy,1 nimfa Miki

72

Re: Voliere - cum le construim?

Wow....Monyyyyy....e super...nu credeam ca va arata atat de bine :wow: :wow: Bravo :bravo:

My pets :heart:: 3 perusi :perus: (Cipy, Popica, Piciu), 1 nimf :nimfa: (Angel), 1 motan (Julien). My little angels Jack and Norisor :cry:....
Iusti
:caine: :fluture:

73

Re: Voliere - cum le construim?

Super extra exceptional de frumoasa voliera ta! Felicitari! :sanatate:

:hamster: My name is COdY tongue

74

Re: Voliere - cum le construim?

ffff frumoasa voliera! bravo! spune ne si noua te rog ce materiale ai folosit si cum ai facut o..:)

75

Re: Voliere - cum le construim?

Va multumesc foarte mult. :merci:
Am folosit un fel de p.a.l. dar mai subtire,lemn de brad,suruburi,plasa, capse,indemanare,rabdare si atentie.Cam atat. :k:

Good friends are like stars,you don't always see them,but you know they're always there.:)