76

Re: Pui de pisica nou nascuti!

Cred ca ii poti da ceai,nu stiu sigur sad ,sper sa se faca bine micutul.

1 iepure:Linda;4 pisici:Kamy,Misa,Lory,Aurora;4 caini:Lissa,Cody,Pluto,Puffy,Labau.
Un animal are sufletul mai bun decat 100 de oameni.
(Maria)

77

Re: Pui de pisica nou nascuti!

anamariarodica wrote:

Cred ca ii poti da ceai,nu stiu sigur sad ,sper sa se faca bine micutul.

Nu,nu cred ca pot,am intrebat pe cineva si mi-a spus ca nu,dar nu era sigur,oricum,pisicutul si-a mai revenit  smile

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

78

Re: Pui de pisica nou nascuti!

Ma bucur,am si eu poze cu pisicutii mei,in prima poza sunt ei 3 si dormeau asa de frumos incat mi-a fost mila sa ii trezesc,in a2a poza cea neagra mare este mama lor si cel mai micut este un pisic necajit,de pe strada,si mi-a fost mila de el si l-am luat la mine :heart: !!!

1 iepure:Linda;4 pisici:Kamy,Misa,Lory,Aurora;4 caini:Lissa,Cody,Pluto,Puffy,Labau.
Un animal are sufletul mai bun decat 100 de oameni.
(Maria)

79

Re: Pui de pisica nou nascuti!

Vaii,ce draguti sunt,si mama,dar cel mai mult imi place cel gri,are o culoare extraordinara! :heart:  :heart:

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

80

Re: Pui de pisica nou nascuti!

interesant mod de a dormi..cred ca erau pufoase pernutele.. smile

Iubeste Daca Vrei Sa Fii Iubit!    :ok:         :floare:

81

Re: Pui de pisica nou nascuti!

ieri mi-a murit pisica de 13 ani... sunt distrusa....am ingropat-o in gradina la umbra unui prun ... imi vine sa o caut tot timpul, sa o strig si sa ii dau mancare ( numai de la mine manca in ultimul an, refuza mancare de la parinti, iar eu trebuia sa ma pun jos si sa stau cu ea pana termina ca altfel nu mai manca ) m-a iubit mult, sentimentul de fapt a fost reciproc.... nu ma pot obisnui fara ea.... imi lipseste foarte mult!  sad te iubesc Misha ...

"Compasiunea fata de animale e intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun".Familia mea:RIP Tony-fratele meu(pechinez):(( Tino-bichon maltese :caine: Bella-aratinga auricapilla :dans: Riki & Miki-2 perusei si 8 pisicute :pisica: RIP Misha !:(

82

Re: Pui de pisica nou nascuti!

tania wrote:

ieri mi-a murit pisica de 13 ani... sunt distrusa....am ingropat-o in gradina la umbra unui prun ... imi vine sa o caut tot timpul, sa o strig si sa ii dau mancare ( numai de la mine manca in ultimul an, refuza mancare de la parinti, iar eu trebuia sa ma pun jos si sa stau cu ea pana termina ca altfel nu mai manca ) m-a iubit mult, sentimentul de fapt a fost reciproc.... nu ma pot obisnui fara ea.... imi lipseste foarte mult!  sad te iubesc Misha ...

Imi pare tare rau!E foarte trist cand un sufletel drag ne paraseste,dar trebuie sa mergem mai departe,asta este soarta noastra ,a celor ce iubesc animalele.

83

Re: Pui de pisica nou nascuti!

off.... sad stiu cum e sa-ti moara un animalutz drag....si eu am avut un pisicutz pe care l-am gasit pe drum.l-am avut langa mine doar o luna,dupaia a murit.m-am atasat de el asa de mult ca l-am plans mult timp dupa aceea,la simpla amintire despre el. L-am simtit asa de aproape de mine,cum nu am mai simtit niciun animal...era copilasul meu... sad  :floare:

^ :heart: Ello :heart: ^

84

Re: Pui de pisica nou nascuti!

Este dureros intradevar,a ramas doar amintirea iei,dar mereu o vei avea in inima ta si sentimentul de iubire pentru ea nu moare niciodata,ea v-a ramane in sufletul tau,cei dragi mereu vor ramane in sufletul celor buni,cei care fac lucruri bune,deoarece sufletul nu moare niciodata,este vesnic,trebuie sa te gandesti ca acuma sta langa celelalte pisicute ,trebuie sa te gandesti ca acolo unde este este mai fericita,ca a scapat de rautatea oamenilor,de poluare si a ajuns acolo unde este fericita,poate s-a intalnit cu pisicul meu care a decis sa ne paraseasca,amintirea lui Misha mereu v-a fi langa tine :pup: !

1 iepure:Linda;4 pisici:Kamy,Misa,Lory,Aurora;4 caini:Lissa,Cody,Pluto,Puffy,Labau.
Un animal are sufletul mai bun decat 100 de oameni.
(Maria)

85

Re: Pui de pisica nou nascuti!

Tania imi pare foarte foarte rau ! Cu siguranta ati avut o relatie stransa si , prin urmare , suferi foarte mult  sad . :pup:

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

86

Re: Pui de pisica nou nascuti!

Of,Tania,imi pare sincer rau pt. Misu:('stiu foarte bine cum e sa-ti pierzi un animalut drag,asa cum l-am pierdut eu pe Mitu :cry:

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

87

Re: Pui de pisica nou nascuti!

In primul rand vreau sa zic ca aveti niste pisoi frumosi foc :heart:  :pisica: si pisica tatalui meu a nacut 4 pisoieasi dar unu a murit a nastere din pacate acuma au 3 saptamani si sunt minutati o sa pun si poze curand,si in al doilea rand imi pare tare tare rau Tania pentru pisu tau si noi am perdut foarte multe pisici e foarte foarte dureros si parinti mei au un motanas batran si imi este tare teama ca intr-o o sa il pierdem:cry: dar asta e vieata ce sa facem mergem inainte smile

Asi simti ca ma sufoc daca nu ar exista animalute pe pamant,Behlul,Kitty si Fulg :pisica::hamster:

88

Re: Pui de pisica nou nascuti!

va multumesc tuturor ca sunteti alaturi de mine, si ma incurajati cu mesaje frumoase! intr-adevar amintirea Mishei nu mi-o poate lua nimeni... inca nu mi-am revenit si cred ca nu o sa-mi revin niciodata cu adevarat, pentru ca golul din suflet va ramane....  a fost o pisicuta unica, nimeni nu o poate inlocui! insa Misha traieste in sufletul meu! inca o data, te iubesc mult Misha mea, oriunde ai fi!

"Compasiunea fata de animale e intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun".Familia mea:RIP Tony-fratele meu(pechinez):(( Tino-bichon maltese :caine: Bella-aratinga auricapilla :dans: Riki & Miki-2 perusei si 8 pisicute :pisica: RIP Misha !:(

89

Re: Pui de pisica nou nascuti!

Va spun aproape plangand ca unul dintre copiii mei a murit,ieri,saracutul  :cry:
Cel mai lipicios pisoias.Cum se urca pe genunchiul meu si se lipea de mine si incepea sa toarca  :cry:
In memoria pufinelului... :cry:

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

90

Re: Pui de pisica nou nascuti!

micutul de el .......... imi pare tare rau !!! sad

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

91

Re: Pui de pisica nou nascuti!

offf imi pare tare rau :cry:  saracutu  :cry:

Asi simti ca ma sufoc daca nu ar exista animalute pe pamant,Behlul,Kitty si Fulg :pisica::hamster:

92

Re: Pui de pisica nou nascuti!

Va multumesc pt. sustinere.
Bine macar ca celalalt e bine,acum e "cazat" la niste prieteni pt. patru zile,pana ne intoarcem noi de la mare.Pisicutul sta non-stop cu cineva,intr-o caciulita de lana,la caldurica,deci e bine,iar prietenii la care e "cazat" ne dau de cateva ori pe zi "starea" lui,si pana acum pisicutul e bine wink

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

93

Re: Pui de pisica nou nascuti!

imi pare foarte rau.... nu mai pot auzi astfel de vesti....

"Compasiunea fata de animale e intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun".Familia mea:RIP Tony-fratele meu(pechinez):(( Tino-bichon maltese :caine: Bella-aratinga auricapilla :dans: Riki & Miki-2 perusei si 8 pisicute :pisica: RIP Misha !:(

94

Re: Pui de pisica nou nascuti!

Scuze, nu am citit tot, am crezut ca inza mai ai pisoiasii. Scuze. Oricum daca mai gasesti acum stii ce sa faci smile Imi pare rau pt. cei care au murit sad

95

Re: Pui de pisica nou nascuti!

Octy,imi pare sincer rau, macar celalalt este bine,o sa se bucure cand te va revedea :heart:
Crazylizard2000,multumesc pentru sfat,voi tine cont,pisoiasi nu am mai vazut,acum se apropie iarna si nu cred ca vor mai fi probleme cu pisoi noi nascuti,pe aici,cred ca vara viitoare vor mai fii,insa ramane de vazut,speram sa ii lase la mama lor pana se pot descurca singurei,de pisicul alb nu am mai auzit nimic ca doamna accea nu a mai trecut pe aici,dar daca o voi vedea o voi intreba de el/ea... :k:

Adaugat: 07-09-2011 17:01

Scuze de perusii aia,din greseala :pls:

1 iepure:Linda;4 pisici:Kamy,Misa,Lory,Aurora;4 caini:Lissa,Cody,Pluto,Puffy,Labau.
Un animal are sufletul mai bun decat 100 de oameni.
(Maria)

96

Re: Pui de pisica nou nascuti!

Va multumesc pt. Sustinere tuturor.
Multumesc elvira,si ai tai sa traiasca si sa fie sanatosi!:pup:

Adaugat: 07-09-2011 20:10

Din pacate si celalalt pisicut a murit zilele trecute,ne-au anuntat ieri cand am venit  sad  sad ...dar acum sunt intr-un loc mai bun,fara durere si tristete,alaturi de ceilalti pisicuti  :angel:  :pup:

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

97

Re: Pui de pisica nou nascuti!

Of,asta este,ai facut tot ce ai putut,am si eu poze cu puisorii cand papau de la mamica lor :heart:

1 iepure:Linda;4 pisici:Kamy,Misa,Lory,Aurora;4 caini:Lissa,Cody,Pluto,Puffy,Labau.
Un animal are sufletul mai bun decat 100 de oameni.
(Maria)

98

Re: Pui de pisica nou nascuti!

bietul pisicut ... imi pare foarte rau de el dar , ai dreptate , este intr-un loc mai bun !

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

99

Re: Pui de pisica nou nascuti!

Da,sunt intr-un loc mai bun,ma bucur ca i-am ingrijit mult si ca am si petrecut mult timp cu ei in fiecare zi smile
Ce draguti sunt,Maria!

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

100

Re: Pui de pisica nou nascuti!

Imi pare tare tare rau Octy  :cry: in ultimul timp mai mult vesti proaste sad dar aveti dreptate e intr-un loc mai bun acum decat aiccea pe pamant unde este multa multa ura sad

Asi simti ca ma sufoc daca nu ar exista animalute pe pamant,Behlul,Kitty si Fulg :pisica::hamster: