51

Re: Pui de pisica nou nascuti!

Salut,am gasit iar 2 pisici mici fara ochi aruncati,nu mai pot,simt ca inebunesc,pur si simplu nu mai pot sa am grija dar nu ma las,imi este mila,tot voi avea grija,nu ii pot lasa asa,ma doare sufletul,vreau sa plec si eu in vacanta?poate or muri si astia dar vreau sa stiu ca eu am facut orice ca sa ii salvez,ca eu macar am incercat,sa fiu impacata,ce sa fac? :cry: sincer pur si simplu m-am saturat :cry:  :cry:

Adaugat: 25-07-2011 11:03

A disparut unul,si a ramas unul,o niste oameni din zona blocului meu au zis ca erau 3 si au ramas 2 si acum a ramas unul,si tot ei mai ziceau ca umbla o pisica neagra ingrijorata pe aici ca i-a lasat un copil aici si sper ca acea pisica sa fie mama lor :heart:

Adaugat: 25-07-2011 11:39

A venit o pisica neagra,si s-a uitat la mine si a inceput sa miaune,i-am aratat pisicul,l-a luat in gura si a plecat,cred ca aceea era mama lui :pup:

1 iepure:Linda;4 pisici:Kamy,Misa,Lory,Aurora;4 caini:Lissa,Cody,Pluto,Puffy,Labau.
Un animal are sufletul mai bun decat 100 de oameni.
(Maria)

52

Re: Pui de pisica nou nascuti!

ma bucur! smile

"Compasiunea fata de animale e intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun".Familia mea:RIP Tony-fratele meu(pechinez):(( Tino-bichon maltese :caine: Bella-aratinga auricapilla :dans: Riki & Miki-2 perusei si 8 pisicute :pisica: RIP Misha !:(

53

Re: Pui de pisica nou nascuti!

Bravo anamariarodica esti un om minunat ma bucur cand vad ca mai sunt si oameni buni pe lumea asta,ieri am gasit si eu un pui deabea nascut care era aruncat la gunoi nu imi vine sa cred ca traim intre oamenii aste cruzi care arunca la gunoi animalele ca si cum ar fi niste gunoaie sau carpe murdare eu sunt foarte revoltata dar asta e nu stiu daca putem sa ii schimbam pe oamenii astea,oricum sunt foarte trista pentru ca pisoieasu nu era bine deloc cand lam luat era mai bine am citit pe net si am facut exact cu scria sa fac dar azi din pacate refuza sa manance si sa molesit plangea incontinu si am fost la veterinar cu el si mea dar veste ce proasta :cry:  :cry: ca nu mai traiea mult si lam lasat la ei sa il eutanasieze ca imi era foarte mila de el ca plangea foarte tare,va spun cu mana pe suflet ca am plans toata ziua nu mai pot sunt terminata ce e in sufletul meu numai eu stiu :cry:  :cry:  :cry: dar ce putea face oricum murea dar se chinuiea si nu am vrut sa se chinuie ca eu iubesc animalele enorm de mult enorm  :cry: ca am si eu dou pisicute tot salvate de pe strada,tot la gunoi un gasita si una la benzinarie era muscata vai de capu ei acum le cresc si le iubesc enorm de mult :heart: il am tot timpu in minte pe puiutu de pisic sunt atat de trist ca nu stiu ce sa mai fac

Asi simti ca ma sufoc daca nu ar exista animalute pe pamant,Behlul,Kitty si Fulg :pisica::hamster:

54

Re: Pui de pisica nou nascuti!

of , eu zic ca ai procedat bine , decat sa se chinuie micutul de el  sad

comorile mele : felix - labrador retriever :heart: Albert - bichon maltese :heart:-Simina-

55

Re: Pui de pisica nou nascuti!

Stii maya defapt eu nu am vrut sa il duc am zic ca poate isi revine dar plangea foarte tare si imi era mila de el am crezut ca o sa ii faca ceva sa isi revina dar miea zis ca nu are ce sa ii mai faca si se chinuiea tare :cry:  :cry:  :cry: acum mi-asi fi dorit sa nu ma fi dus dar oricum murea si murea chinuit,eu sunt in potriva eutanasierii dar din pacate nu mai avea sanse sa traieasca eu iubesc enorm animalele si am crezut ca ii dau o sansa sa traieasca dar din pacate nu a fost asa  :cry:  :cry:  :cry: asta e vieata uneori nu e corecta,probalil daca nu era aruncat la gunoi si lasat langa mama lui sigur traiea pentru ca el nu a apucat sa suga macar 2 zile ,e cea mai urata zi din vieata mea o spun cu lacrimi in ochi :cry:  :cry:  :cry:

Adaugat: 28-07-2011 00:16

Asi vrea sa va povestesc ceva foarte trisr din pacate  :cry: azi a venit o fetita la usa mea cu un pui de pisica care nu avea nici ochi asa cum era si celalalt :cry:  care lam avut din pacate a murit dupa cateva ore sunt atat de trista ca nu stiu ce sa mai fac sa uit :cry:  :cry:  :cry:  :cry: l-am ingropat in gradina sper sa nu il dezgroape cateii,sunt foarte trista ca se intampla sa ii adun mereu de pe strada  ,daca asi avea o putere sa castrez toate pisicile de pe stada ce bine ar fi  :cry: dar nu nu am accea putere din pacate dar poate intr-o zi se va face dreptate si pentru animalutele aste chinuite de pe strada.

Asi simti ca ma sufoc daca nu ar exista animalute pe pamant,Behlul,Kitty si Fulg :pisica::hamster:

56

Re: Pui de pisica nou nascuti!

Foarte trist elvira,imi pare foarte rau pentru micutii pisoiasi,daca nu o au pe mama lor langa ei sunt fara putere,fara aparare,si nu au parte de o iubire sfleteasca,eu una sper sa nu mai gasesc,credetima ca imi este si frica sa ies pe afara sa nu gasesc iar pisici abandonati,norocul meu este ca plec iar la munte,cand o sa vin ma gandesc cu groaza la ce o sa ma astepte,sper insa sa nu mai am parte de asa ceva,pisica cea neagra cu puiutii astia din ultima serie de care v-am zis,este foarte atenta,saraca mereu face drumuri dus intors pentru hrana,vine la noi la bloc,ia mancare si se duce la pui,dar nu stiu unde i-a dus,de pisicuta alba nu mai stiu absolut nimic,pe acea femeie nu am vazut-o insa sper sa o revad cat de curand,cu pisoii de la tara stiu doar ca sunt bine ca de camd cu plecarile astea nii nu mai am timp sa respir,revin cu vesti :k: .

1 iepure:Linda;4 pisici:Kamy,Misa,Lory,Aurora;4 caini:Lissa,Cody,Pluto,Puffy,Labau.
Un animal are sufletul mai bun decat 100 de oameni.
(Maria)

57

Re: Pui de pisica nou nascuti!

Ma bucur sa aud ca pisoiasii sunt bine anamariarodica si eu de frica asta am plecat de acasa 2 zile la mama mea si cand mam intors acea fetita a venit la usa mea cu pisoieasul stiu ca sufar cand se intampla sa moara dar trebuie sa fie si oameni ca noi pe pamant sa ii ajute,astazi am stat si mam gandit ca defap asta e menirea noastra a celor care iubesc animalele sa ii ajutam cu tot ce putem chear daca suferim uneori si chear daca nu prea avem puter sa ii ajutam uneori e trist dar mergem inainte si poate intr-o zi se va face dreptate si pentru aceste fiinte minunate care nu face ziua mai buna uneori cand suntem tristi. :heart:  :heart:  :heart:

Asi simti ca ma sufoc daca nu ar exista animalute pe pamant,Behlul,Kitty si Fulg :pisica::hamster:

58

Re: Pui de pisica nou nascuti!

Salut,revin cu vesti despre pisoii mei de la tara,1 pisic a murit :cry: din cauza ochilor deoarece ii sunt lipiti ochii,am pe cineva acolo care le da zilnic cu ceai la ochi,si 3 sunt bine,2 au probleme cu ochii dar al 3-lea nu are nimic si speram nici sa nu aibe,pun poze cat pot de curand :heart:

1 iepure:Linda;4 pisici:Kamy,Misa,Lory,Aurora;4 caini:Lissa,Cody,Pluto,Puffy,Labau.
Un animal are sufletul mai bun decat 100 de oameni.
(Maria)

59

Re: Pui de pisica nou nascuti!

Am si eu doi copilasi big_smile
Cazul meu e aproape ca al vostru,mama lor nu prea are lapte si nici nu mai vrea sa le dea lapte,nu vine la ei,asa ca acum le dau cu biberonul laptic,si ei sunt foarte fericiti.Pisoiasii au cam o luna,sau mai putin...
Poze o sa pun putin mai tarziu...

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

60

Re: Pui de pisica nou nascuti!

Super,sa-ti traiasca,eu zic sa o tii pe mamica se ei sa manance,laptele ei este mai sanatos,nici pisica mea nu vroia sa le dea la pui,dar o tineam si dupaia ii dadeam drumul si statea sa isi hraneasca puisorii :heart: .

1 iepure:Linda;4 pisici:Kamy,Misa,Lory,Aurora;4 caini:Lissa,Cody,Pluto,Puffy,Labau.
Un animal are sufletul mai bun decat 100 de oameni.
(Maria)

61 (edited by octy 30-08-2011 11:36)

Re: Pui de pisica nou nascuti!

anamariarodica wrote:

Super,sa-ti traiasca,eu zic sa o tii pe mamica se ei sa manance,laptele ei este mai sanatos,nici pisica mea nu vroia sa le dea la pui,dar o tineam si dupaia ii dadeam drumul si statea sa isi hraneasca puisorii :heart: .

Merci :pup:
Da,asa mai fac cateodata,cand o gasesc   smile 
Da,stiu ca laptele ei este mai sanatos,dar bine ca in primele 2-3 saptamani de viata i-a hranit ea.
Acum fug si le dau "micul de jun",ca ma striga :hihi:

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

62

Re: Pui de pisica nou nascuti!

Este foarte bine ca te descurci,bravo :bravo: ,asteptam poze cu pisoiasii asta doar daca poti,cat despre pisicile de la tara,am primit azi vesti,la unul dintre ei s-a agravat,sa speram ca o sa le treaca sad

1 iepure:Linda;4 pisici:Kamy,Misa,Lory,Aurora;4 caini:Lissa,Cody,Pluto,Puffy,Labau.
Un animal are sufletul mai bun decat 100 de oameni.
(Maria)

63 (edited by octy 30-08-2011 22:24)

Re: Pui de pisica nou nascuti!

anamariarodica wrote:

Este foarte bine ca te descurci,bravo :bravo: ,asteptam poze cu pisoiasii asta doar daca poti,cat despre pisicile de la tara,am primit azi vesti,la unul dintre ei s-a agravat,sa speram ca o sa le treaca sad

Multumesc mult.Da,o sa pun poze maine,am uitat si nici nu am avut cand...  sad
Imi pare rau de pisicut:( Sper sa se faca bine...a,si sa incerci sa ii cureti ochiul cu ceai de musetel.
Acum mi-am adus aminte:sunt niste picaturi “OCULOFORTE–solutie oftalmica”,pt. ochi (numai pt.animale),ca am avut si eu niste pisici cu probleme la ochi,si un veterinar mi-a zis sa iau picaturi deastea,si chiar au mers,sper sa mearga si la tine smile

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

64

Re: Pui de pisica nou nascuti!

Sti cumva cat ar costa?eu o sa pun poze cu pisoii mei sambata :pisica:

1 iepure:Linda;4 pisici:Kamy,Misa,Lory,Aurora;4 caini:Lissa,Cody,Pluto,Puffy,Labau.
Un animal are sufletul mai bun decat 100 de oameni.
(Maria)

65

Re: Pui de pisica nou nascuti!

anamariarodica wrote:

Sti cumva cat ar costa?eu o sa pun poze cu pisoii mei sambata :pisica:

Imi pare rau,dar nu mai stiu,picaturile le am de anul trecut,am uitat cat costa sad Dar nu cred ca e mult...

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

66

Re: Pui de pisica nou nascuti!

Bine,multumesc,ce mai fac pisoiasii? :heart:

1 iepure:Linda;4 pisici:Kamy,Misa,Lory,Aurora;4 caini:Lissa,Cody,Pluto,Puffy,Labau.
Un animal are sufletul mai bun decat 100 de oameni.
(Maria)

67

Re: Pui de pisica nou nascuti!

anamariarodica wrote:

Bine,multumesc,ce mai fac pisoiasii? :heart:

Pisoiasii sunt bine,niciodata nu le e foame,ca doar au 3-4 mese pe zi,in rest mai plang dupa caldurica burticii mamei lor,dar rezolvam problema cu putin mangaiat si pupici care rezulta torcit  smile  :heart:  :pup:

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

68

Re: Pui de pisica nou nascuti!

Ma bucur,abia astept sa ii vad si eu pe pisoiasii mei.

1 iepure:Linda;4 pisici:Kamy,Misa,Lory,Aurora;4 caini:Lissa,Cody,Pluto,Puffy,Labau.
Un animal are sufletul mai bun decat 100 de oameni.
(Maria)

69

Re: Pui de pisica nou nascuti!

Acestia sunt copiii mei  :heart:

Ca sa ii cunoasteti:cel din penultima poza e primul pisicel,si cel din ultima,e al doilea pisicel  big_smile  :heart:

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

70

Re: Pui de pisica nou nascuti!

ce frumusei sunt.... :angel: mai ales ca sunt negri,exact cum imi plac mie.. big_smile

^ :heart: Ello :heart: ^

71 (edited by octy 01-09-2011 18:38)

Re: Pui de pisica nou nascuti!

Merci Ello :pup:
Da,si mie imi plac pisiceii negri :heart:

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

72

Re: Pui de pisica nou nascuti!

octy wrote:

Acestia sunt copiii mei  :heart:

Ca sa ii cunoasteti:cel din penultima poza e primul pisicel,si cel din ultima,e al doilea pisicel  big_smile  :heart:

Frumosi,sa-ti traiasca! smile

73

Re: Pui de pisica nou nascuti!

claudiu1970 wrote:
octy wrote:

Acestia sunt copiii mei  :heart:

Ca sa ii cunoasteti:cel din penultima poza e primul pisicel,si cel din ultima,e al doilea pisicel  big_smile  :heart:

Frumosi,sa-ti traiasca! smile

Multumesc claudiu!:pup:

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !

74

Re: Pui de pisica nou nascuti!

Extraordinarii,imi plac mult de tot,sa-ti traiasca :heart:  :heart:

1 iepure:Linda;4 pisici:Kamy,Misa,Lory,Aurora;4 caini:Lissa,Cody,Pluto,Puffy,Labau.
Un animal are sufletul mai bun decat 100 de oameni.
(Maria)

75

Re: Pui de pisica nou nascuti!

anamariarodica wrote:

Extraordinarii,imi plac mult de tot,sa-ti traiasca :heart:  :heart:

Multumesc mult  :pup:
Din pacate cerd ca unul dintre pisoiasi a facut diaree,ce pot sa-i dau,pisoiasul este vioi si mananca bine,ca celalalt?
Multumesc :pup:

Animalutele mele: un Porcusor de Guineea pe nume :heart: Willy :heart: , 1 iepuras pe nume  Blanche,o nimfa pe nume  :heart: Paco :heart:  ,6 pisici,si 5 caini.
Nu te vom uita niciodata Johny :cry: !